Hai peta! Delfinasi de iulie-august 2010 (170)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Salutare delfinariu!

Am tot scris de ieri la un mesaj, l-am salvat ca draft in cap. trecut si acum nu ma lasa sa-l vad, cica raspund la un capitol inchis

Cris,
de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

mai fetelor, am si eu cateva nelamuriri, desi sunt la al 2-lea copil...

rodi, ma adresez tie in special pt ca ati reusit sa ramaneti doar pe lapticul tau fara LP...si mamicilor la al 2-lea, 3-lea copil...

cum stiu daca e satul sau nu? doar daca adoarme dupa papa 2-3-4 ore si e cumintel?? pt ca Filip uneori, chiar daca papa si mie mi se pare ca nu mai are ce papa, ca a golit sanii, se agita, cauta cu gurita si-si baga pumnii in gura(desi am mai citit ca treaba asta cu bagatul pumnilor in gura nu e doar de la foame, si ca pe la 3 luni o sa dispara obiceiul asta..)daca il tin in brate la ragait, adoarme foarte repede...daca il pun jos, se trezeste in cateva minute si iar cauta papa... eu ce sa inteleg de aici? ca nu e satul? sau?

sfaturi please, sau macar pareri..

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


Eladeea, si eu am un exemplar de genul asta acasa

tina cu
Radu Gabriel 16.06.2010

Doamne ajuta sa ajungem cu bine acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:


HAI PETA!!!


Deci, o luam de la capat...

Rodika, Racusor, Nela, La multi ani fericiti si sanatosi alaturi de cei dragi!!!. Stiu ca este cu intarziere, dar sper ca ati petrecut pe cinste!

La multi ani, Onuta!!!


Cris,
de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Eladea si eu patesc la fel cu Natali. Azi noapte am insistat sa stea mai mult la san si azi dimineata si a regurgitat ce a mancat in plus. Si culmea tot isi baga manutele in gurita dupa ce o puneam in patut...

Cris,
de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Buna si din partea mea..desi nu e prea buna ziua...ca si Adriana m-a terminat fata...doarme f.putin...de la 9.30 dim pana la 1.30 m-am chinuit s-o adorm...cum o puneam jos cum incepea sa planga...iar seara la fel..adoarme dupa baita si dupa papa pana pe la 2.30..apoi iar papa pana pe la 3 si apoi se trezeste din ora in ora...iar de la 4 la 6 dai cu plans...nu seamana nici cu mine nici cu taicasu ca noua ne place somnul

HAI PETA..nastere usoara

Ma duc sa ma apuc de putina ordine cat am timp

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Vizionat poze cu bebe Raul de Paula, Vlad de Crispro si Nectarie de Larisa absolut superbe.
Dar fetelor, de ce cu totii sunt imbracati cu salopete cu maneca lunga si cu picioruse? Nu le este prea cald? Eu am cumparat multe hainute fara manecute si fara picioruse. Doar vreo 2-3 am luat mai grosute. Ce ma fac? Oare sa merg sa mai cumpar?

36 + cu o de
AMR 19 zile pana la intalnirea cu voinicelul Alexandru


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Ieri m-a terminat. Cerea din ora-n ora la san. Si lapte am, dupa ce termina, incerc sa strang si iese din belsug. Ideea este ca la noi, fiecare masa e o lupta continua cu somnul domnisoarei. Cel putin in primele zile daca nu o trezeam eu sa pape, nu avea de gand. Ne luptam cu un icter prelungit din cauza unui hematom la capsor. Luam si niste granule homeopate, parca, parca e mai bine cu papa in ultimile zile, adica rezista la san cam 20-25 de minute fara sa adoarma profund. Si tot doar un san la masa.

Cris,
de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Bee, ce frumos ai povestit despre sentimentele tale. Cred ca ai deja si laptic.

Larisa, bine ati venit acasa. Ai o familie tare frumoasa, mai ales mezinul. Sper sa scapi curand de febra laptelui.
O intrebare, febra laptelui o poti face oricand sau doar in primele zile???? Pana acum am scapat.


Cris,
de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:


Nela, avand in vedere ca nasti in august, serile sunt deja racaroase. Poate e bine sa-ti mai iei cateva cu manecute si pantalonasi, dar nu multe. Mai bine le iei dupa. Eu am doua salopete de dormit, care sunt mici deja (dupa doua saptamani), trei body-uri cu manecuta, vreo cinci pantalonasi si o bluza cu maneca lunga si imi sunt suficiente deocamdata.

Cris,
de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

mai fetelor, am si eu cateva nelamuriri, desi sunt la al 2-lea copil...

rodi, ma adresez tie in special pt ca ati reusit sa ramaneti doar pe lapticul tau fara LP...si mamicilor la al 2-lea, 3-lea copil...

cum stiu daca e satul sau nu? doar daca adoarme dupa papa 2-3-4 ore si e cumintel?? pt ca Filip uneori, chiar daca papa si mie mi se pare ca nu mai are ce papa, ca a golit sanii, se agita, cauta cu gurita si-si baga pumnii in gura(desi am mai citit ca treaba asta cu bagatul pumnilor in gura nu e doar de la foame, si ca pe la 3 luni o sa dispara obiceiul asta..)daca il tin in brate la ragait, adoarme foarte repede...daca il pun jos, se trezeste in cateva minute si iar cauta papa... eu ce sa inteleg de aici? ca nu e satul? sau?

sfaturi please, sau macar pareri..

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


Eladeea, si eu am un exemplar de genul asta acasa
Cand da semne sa se trezeasca (adica in ultima 1/2 de ora de somn) tb sa pregatim rapid linguritza cu laptic si cele 4 pic de colief (ii dau inainte de fiecare masa si n-am probleme cu colicii, doarme linistit)...ii dam linguritza, dupa imediat la san ca plange daca nu-l pui in sec aia la tzitzi....da din maini, le baga in guritza, da din picioare, dar asta se intampla f repede ca abia i le poti urmari (cand ii dau linguritza cu colief tb sa-i tina sotul manutele ca altfel imi da peste mana)...ba isi baga manuta in gura, ba isi da in cap...e tot o agitatie....

Cand ajungem la san in 10 min. adoarme, il pun jos si in 30 sec e treaz si plange(iar baga manutzele in gura, da din ele de zici ca n-a mancat deloc), il iau si il pun iar la san....sa-l vezi ii joaca capul pe bratul meu ca nu stie unde e lapticul......dupa iar adoarme, iar il pun jos, iar plange....incerc sa-l pun la acelasi san de vreo 2-3 ori sa faca 20-25 min adunate la acelasi san.

...el se simte f bine la sanul meu si atunci scoate gazele, face kaka...si il schimb de scutec cand trecem la cea de-al doilea san ....si cum el este f plin trage f putin, si se satura imediat si atunci adoarme dus de cele mai multe ori cate 3 ore.

Sper sa intelegi cam cum decurge masa noastra

tina cu
Radu Gabriel 16.06.2010

Doamne ajuta sa ajungem cu bine acasa!

Mergi la inceput