Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorinaalex spune:

Neatza fetelor!
La multi ani Dimitra! Iti doresc sa ti se implineasca toate dorintele!
Joy, multumesc de urari. Sa dea DD sa fie bine si pentru tine si pentru toate fetele! Tu la eco te duci la Sanador? Circula un zvon ca si ei deschid maternitate din toamna, dar cine stie ce preturi vor practica. Ultima data cand am fost la eco, i-am intrebat, dar au zis ca inca nu se cunosc detalii.


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Olguta succes la copt vinete. Noi de cativa ani avem obiceiul in septembrie sa luam cam 10kg si le cuacem apoi le tocam si la tinem la conge; anu asta m-au tinut pana acuma!!! Cand se desgheata si te apuci sa le prepari se simte mirosul ala de proaspat copt - este incredibil!!

Muaama fetele ati zis COLIVA? super..eu nu am preparat niciodata..dar tare m-ar tenta!


sugubina +20 cu Puficele


si partea buna e ca prin nu stiu ce minune sunt si mult mai gustoase cele puse la congelator decat cele pe care le cumperi din comertz cogelate. nu stiu care e explicatia... cert e ca vinetele sunt mancarea mea favorita si si eu pun pungi intregi peste iarna.
le prgatesc in salata cu ceapa, maioneza si putin usturoi cat sa anuleze orice eventuala amareala data de ceapa.


Mami de (28.10.2008) si bb2 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

buna!
fetelor va multumesc din suflet pt urari,si sa avem parte de bebei sanatosi!
nu ma sint super azi,imi este ff cald,nu am chef de nimic,si sotul vrea sa mergem la restaurant diseara...o sa ma duc si o sa mor de cald
aici este o caniculade la 9 de dimineata sunt cu geamurile inchise si aer conditionat,si tot cald imi este
va

LARISAdeDIMITRA(2.02.2007)21s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

La multi ani, Dumitra ! Sarcina usoara si bb sanatos !
S-ar putea sa nu fie asa rau la restaurant.;)

Sugubina, noi am pus anul trecut 40 kg de vinete la congelator si ni s-a parut putin. Sa vedem cine rezista anul asta sa faca mai multe!
Azi am avut un chef sa gatesc... dar nu m-a lasat Maria prea mult, asa ca desertul l-am amanat.

Ana, Symo, distractie faina ! Ana, si eu .:)
Oricum, de admirat ca reusesti sa tii atat de mult greva. Eu sunt asa de uituca incat imi trece f repede orice suparare. Si la o eventuala cearta si uit de ce am fost suparata datile trecute, deci argumente 0. Apelez doar la sentimente.:P Mereu imi propun sa tin un carnetel.
Cris, drum bun.

Multumesc de info despre Municipal. Dr mi-a spus la inceput ca si acum e politica "fara anestezie".

Alina si Maria - 3 nov 2007 si bb2 20+
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

ah cikas cu discutili astea de vinete cre ca mapuc sa fac. Hai ca pun la dezghe

sugubina +20 cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

Acum am citit ca la Filantropia este gratuita anestezia peridurala,nu trebuie sa ti-o cumperi de la farmacie.....Peltecu a ales acest lucru din cauza ca multe femei apeleaza la cezariana din cauza ca li frica de durere
http://www.newz.ro/stire/78638/nasteri-fara-durere-in-loc-de-cezariana.html

20+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Vasari inseamna ca mancati vinete cel putin o data pe saptamana..la 40kile puse !! Tu le si toci dau doar le pui intregi?

sugubina +20 cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marizta spune:

fetelor voi v-ati gandit sa faceti cursuri LAMAZE sau gimnastica pt gravide?

19 +
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Bua dimineata!
Sunt treaza de 2 ore si jumatate, dar am avut un show dis de dimi, cu domnul iubi. Si cum cearta era musai sa aiba loc, tine-te la replici usturatoare. Nu stiu daca am ajuns undeva, dar m-am racorit, am spus ce aveam de spus si mi-am punctat ideile principale. Of, greu... am obosit cu atatea greutati in viata de cuplu.
Vreau sa revin asupra unui subiect, dezbatut putin de Miruna. Nu am fost inteleasa, cand i-am spus Symonei ca in momentul in care o va avea pe Diana, ea va fi centrul unviersului din acel moment. M-am referit strcit la dependenta ea/el. Faptul ca acum inca exista chestia aia de "al meu", care e mai importanta decat orice altceva. Faptul ca unele din noi suntem mai posesive(nu in sensul rau!) si mai atasate de EI. Nu am vrut sa spun prin toate astea ca barbatul nu trebuie sa aiba rolul lui in viata de cuplu cu bebe mic, exclus asa ceva. La mine, domnul iubi e f implicat in viata pe care si-a asumat-o, de viitor tatic, isi face planuri, sunt sigura ca va fi un tata bun si se va implica 100% in meseria de tata, de la schimbat pampers, pana la stat cu el, plimbat, hranit(dupa 6 luni).
Am vrut sa separ si sa se inteleaga ca eu gandesc asa... in momentul in care vom avea bebicul langa noi, dependenta asta de EI, aceasta posesivitate si atasament putin exagerat(si eu fac parte din categorie), vor disparea, pentru ca micile suflete ne vor ocupa tot spatiu de iubire si atasament. Si atunci ne vom iubi barbatii altfel, poate mai intelept, mai detasat, mai altfel. Vom fi mama si tata, nu doar un EL si o EA.
Sper ca m-ati inteles, ca nu am batut campii si ca am lamurit ce-am vrut sa-i transmit atunci, lui Symo. Doar am vrut s-o linistesc ca va mai disparea din acea dependenta de domnul iubi al ei. Cum sper sa fie si la mine (eu ii arat lui iubi ca sunt detasata, dar in sufletul meu...).

Ana
25s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

DIMITRA, !
Multa sanatate, fericire si implinirea tuturor dorintelor bune! Bineinteles, iti dorim o nastere usoara si un bebe sanatos si la termen!

Ana
25s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput