Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

hello,

Azi este in sfarsit o zi insorita dupa ploile din ultima vreme...asa ca am zburdat pe afara.Pe cristian daca il tin in casa intr/o ora ma apuca plansul la cate face el...mai rau e ca se catara pe unde nici nu/mi da prin cap ca ar putea si daca il scap o clipa din ochi sigur face vreo boacana..Cel mai frica imi e de loviturile la cap,restul..mobila zgariata,abtibilde lipite pe te miri unde..nici nu mai conteaza....

Un medicament care contine omega 3 si care este eficient impotriva colesterolului rau si a trigliceridelor este Omacor...este cam scump ,dar se compenseaza destul de mult pe reteta...cel putin pana acum 2 luni cand am cumparat ultima data....Cu noua schema de compensari habar n/am..dar vom afla curand ca maica/mea ia medicamentul asta.

Acum astept sa ne vina niste prieteni de la Brasov in vizita , probabil vom da o tura de Muzeul Satului..daca nu se strica vremea intre timp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

ala, ala e cami :) asa arata si cutia mea

uh, coralia, o sa creasca el (si o sa faca alte boacane mai mari...)

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Valeu, Cora m-ai inspirat zilele trecute si am facut scoici cu vin alb, ma tin de burta, Virgil s-a culcat, nu stiu cine o sa spele vasele ca mi se pare un sacrilegiu :) Am sters wok-ul cu paine :)

Romanii astia aveau vin, aveau ulei de masline, aveau peste si marinarii, aveau portocale prospete din pom, ce le-o fi trebuit sa vina in Dacia?

Aceste reflexii m-au apucat dupa vinul mancat si baut, in scoici si pe langa scoici, deci va rog sa ma scuzati, hac :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

pai au venit ca credeau c-o sa gaseasca aur la greu (s-au pacalit putin - nah, tzeapa) Sa va fie de bine - baga Omega 3 :) (ale mele sunt de la dopple hertz, cum bine zicea cami)
Neata, fetelor!
Am fost aseara la Imaginarium (ca ma intalnesc in week-end cu dragutii mei) - abia m-a scos Gabi de acolo (data viitoare merg singura).
Le-am luat walkie-talkie, sper sa le placa (si doua aparatoare de scaun de masina cu buzunare... mega cool)

Pupici

PS azi e ziua lu' Cami, cumva? La muuuuuuuuuulti ani!

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu cred ca au auzit ca si dacii fac vin, si au venit sa faca schimb de soiuri

Hai ca m-am trezit, acu imi beau cafeaua la servici . Daca sunt fetele plecate vin mai tarziu si plec mai tarziu.

Meditez si eu la o treaba cu serviciul meu - am ramas singura femeie. O colega programatoare a plecat la alta firma, cea care se ocupa de partea administrativa s-a reintors in concediul de crestere a copilului si a fost inlocuita de o fatuca nascuta in '90. In '90, va dati seama???

Corap am cumparat dela Omega-3-ul, mai trebuie sa ne apucam sa luam, si eu si Virgil. Farmacista a zis o capsula pe zi (e de 800), pe cutie scrie 2. Voi cat luati?

Super magazin Imaginarium, mai stii vreunul in Bucuresti in afara de cel din Militari?

Ziua lui Cami e maine, dar nu cred ca ii strica o uratura in avans:

La multi ani, Camelia!!! Sa fii sanatoasa, fericita, iubita, sa te intelegi bine cu sotul si sa devii bi-mamica in anul asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Cami, la multi ani fericiti!

Lavi, cu notarul e cum a zis Cora, sunt bareme in functie de zona, suprafata, etc. Sa-ti fie de bine scoicile!

Crissy, oau, ce vesti bune! Imi pare tare bine si de-abia astept sa ajungeti acasa si sa puneti funduletul la crescut :) Si eu stiu muulti oameni nascuti ,,la 7 luni" (inclusiv mama mea) si fara probleme.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Lavi, si noua tot o capsula /zi ne-a zis doctorita. Probabil 2 e pentru ai mai plini de colesterol :)
Cu colega nascuta-n '90 ce sa zic, cred ca e un pic de shoc. Macar nu e baba comunista

Imaginarium e si la mallu' Sun plaza (cre' ca asa ii zice), acolo am fost ca militariul mie mi-e peste mana. (bine, de fapt isi cauta gabi pantofi si de-aia am ajuns acolo)

In alta ordine de idei, v-am spus ca ai mei deja si-au facut lista de mosh craciun ( de vreo doua luni, de fapt) - si nici nu vor multe - decat un acvariu adevarat, cu pesti adevarati si cu caluti de mare adevarati (si alte maruntisuri). Uh, ce ma fac???


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Miha multumesc!
Iesiti in parc, azi?

Corap de tot cu Craciunul!
Eu inca nici nu m-am gandit ce si cum fac de ziua lui Nati.
Doar Nati, cand se supara pe mine zice: "nu te mai invit la ziua mea".
Dar cand ii trece ma invita iar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

am ramas datoare:lavi, andru a facut si dexa injectabil.la noi nu se prea "poarta" aerosolii

lavi, si flavi are faza cu "nu te mai invit la ziua mea", e considerata cea mai grea pedeapsa.

cora, pai le iei acvariu, ai de ales/?! si noi facem lista de craciu.de opicei o apuca prin magazine, de zambeste lumea stramb cand o aude: vreau sa imi aduca Mos Craciun si asta..si asta..

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput