Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Elfica multumesc pt raspuns!
Crisuletz, la Filantropia se mai fac cursuri in septembrie, dar nu se stie exact data. Sper sa se mai faca, deoarece moasele de acolo tzin cursuri gratis.
Alexia, multam de capitol nou!

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

ioana_mami ce faci? ne-ai scris ieri si gata? un msg la 5 saptamani??? ca atunci cand mergi la echo?...hai vino cu detalii..ce ai mai facut..poze noi..sa nu crezi ca te-a uitat
gabriella hai si tu cu o poza noua macar



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Moshulik, nicio veste?

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

Doura....acum ca mi-am etalat burta pe picasa,astept acest lucru din partea fiecarei burtici de pe forum!!!!
Adevarul este ca atunci cand am creat acest cont am zis ca va fi pt echografe si burtici!!!!

Beatrice, tot la Peltecu mergi?.......eu am programare in 29....singura mea problema este ca nu m-a supus la analize deloc....si....acum am facut rost de la o prietena ginecolog din Arad de un carnet de gravide atat de frumos(se prinde cu scai....e de la elevit) si as vrea sa il pun pe nenea doctor sa imi noteze in carnet ce noteaza deobicei pe retetare......sau pe ce noteaza

20+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Deci mai avem de asteptat o luna pana la cursuri. Care aflati cand incep sa ziceti pe forum, eu si Pufescu tre sa ne bagam neaparaat!

crisuletzul- pui dr la munca sa iti scrie ha?! Ce urasc ei cel mai mult..Lu a mea i-am zis sa faca scr medicala pt utrogestan compensat si a inceput sa mormaie..da a facut-o/Era si singura in cabinet ca asistenta lucra si cu alti doctori..ca deobicei pun asistenta sa o scrie.

sugubina +20 cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Crisuletz, ai mesaj privat!

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

Sugubina....eu inteleg ca pt ei (doctorii) faptul ca sunt gravida nu ii face sa sara intr-un picior dar consider ca este necesar sa avem acel carnet de gravide cu evidenta trecuta in el......daca Doamne fereste se intampla ceva si nu suntem in oras si ajungem la un alt spital,acel carnet va vorbi de la sine!
si acum sa fiu putin si rea......la cat platesc consultatia....merit un amarat de carnet de gravida!!

Pe vremea mamicilor noastre au stiut sa tina asa ceva sau cel putin eu am vazut carnetele de gravida care le-a primit mama si cu mine si cu fratele meu...

20+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Multumim de felicitari si le intoarcem !
Olguta, a fost ok la Iosup, am stat doar 20 min. La Maria am fost la Herghelegiu, care mi s-a parut mult mai atent si minutios, desi excesiv de serios si nevorbaret. :) Deci comparativ am fost putin dezamagita, dar cel mai important e ca suntem bine amandoua, si eu si ea. Acum am multa incredere sa haladuiesc pe-afara, sa nu ma ingrijorez la contractii, etc. Problema e ca dr meu de la Universitar e plecat pana pe 9 aug si cred ca ar trebui sa-mi fac programarea de 28 sapt si cea de 32 pana atunci... Sper ca am retinut bine. La prima sarcina ma chema dr mea si imi facea eco fara sa ma preocup prea tare eu de date.
Gabriela, esti tare amuzanta cu paranoia ta. Sa vii cu vesti bune.
Ah, Crisuletz, multumesc, de fapt e un dracusor cu suflet de baiat.

Fetele, la Filantropia bb nu sta in camera cu mama?
Olguta, tu ai nascut la Universitar, nu? Cu ti s-a parut, cum sunt atmosfera, camerele, personalul? Poti sa-mi dai PM daca ti-e mai ok. Multumesc. :)

Alina si Maria - 3 nov 2007 si bb2 19+
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Crisuletz, la prima sarcina am cerut la dr de familie un carmet de gravida si a fost asa suspicios, de parca il verificam pe el. Well... a depasit momentul.:)) Acum am si uitat, dar nici nu mai cer.

Alina si Maria - 3 nov 2007 si bb2 19+
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

ioana_mami ce faci? ne-ai scris ieri si gata? un msg la 5 saptamani??? ca atunci cand mergi la echo?...hai vino cu detalii..ce ai mai facut..poze noi..sa nu crezi ca te-a uitat
gabriella hai si tu cu o poza noua macar



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 23+ cu

Mergi la inceput