Albinutze de Mai-Iunie 2009(84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

ADRIANA, imi pare rau ca aveti diaree. Si spor la renovat! Aveti ceva de lucru, nu gluma...

MIRUTA, foarte frumos la Jaristea, noua ne place tare mult. Am vazut pozele, insa recunosc ca sper sa iti faci chef sa incarci mai multe... Nu stiu ce si cum cu Sara, un virus nesimtit probabil, otita sa nu faca.


Fetelor, deja... este prea mult. Unde ati disparut?

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 6+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

eu-s aici, dar noi avem o scuza ca abia ne-am trezit. sa vede treaba ca m-am intors eu si nu mai intra nimeni, cred ca erati mai active inainte.
miru, am vazut pozele, sunteti niste frumoase amandoua.
ioana, voi nu aveti poze din concediu? le-am vazut doar pe cele din turcia.
ne pregatim sa-l ducem pe Philip la inot, sa-mi tineti pumnii sa-l pot distrage pe Nick sa nu se arunce in piscina cele 45 de minute cat vom fi acolo.
ana, ce ati facut ieri?
noi am iesit la o balta aici langa casa, a fost tare placut
pup la gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelutza_c spune:

buna gasca
ce mai faceti voi?sunteti la plimbare?pe la noi ploua acuma...mai bine ca se racoreste putin ca a fost o calduraaaa
ANDATA la nasuc sa treaca julitura.Si Andreea s-a lovit la ochisor saptamana trecuta,o sa vezi in poze.
BADRIANA sa ai spor la treaba,paca ca nu ati putut pleca toti.
Noi suntem bine,ne iese al 5-lea dintuc,azinoaptea m-am trezit de vreo 3 ori la ea,se trezea plangand.mami sa treaca.cum va ziceam a reusit sa se loveasca la ochisor,a dat in manerul de la usa de la dulap.am la usa de la dulapul din dormitor oglinda si ei ii tot place sa dea pupici la fetita din oglinda,dupa ce a dat pupici,a vrut sa se puna in fundulet si,s-a lovit.
am pus pozici noi,la sfarsit sunt vreo 3 poze cu noul look,ne-am tunsulit
la tot stupul
http://picasaweb.google.com/mihaelutza86

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

sanatate sara, irina.
miha, ii sta bine tunsulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Si eu sunt prin zona. Cred ca voi faceti nani acum.

Andata pe nasucul zgariat. Eduard e plin de zgarieturi si vanatai pe picioare. Fratele meu a semnat contractul. El si-a depus CV-ul pe e-jobs, asa si-a gasit jobul. Daca vrei iti dau nume de firme si alte informatii.

Philip bine ai revenit. Ma bucur ca ai avut un concediu placut. Cum s-a comportat Nick in avion? Ce ati facut sa il tineti in scaun?

Adriana sper sa treaca repede diareea.

Ioana mi-am amintit ca am folosit o perioada o bratara cu punct de presiune si parca aia a ajutat putin. Pe cutie scria ca e recomandata celor cu rau de mare. Sper sa nu aiba Sara otita.



mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Salutare intregului stup

Am aterizat si noi in sfarsit acasa , dar cu parere de rau ca nu a durat mai mult
A fost frumos, chiar daca Razvan ne-a dat palpitatii. Am ajuns cu el la medic si ni s-a prescris amoxicilin si ibuprofen, iar in 2 zile a fost fresh.
Suntem tare obositi, drumul a fost tare lung (am calatorit cu masina ca ne-am luat si o rulota din germania - la mana a 2-a), Razvan a reactionat nespus de bn la asa drum lung in masina, primul de altfel. Urmatorul cred ca v-a fi cu avionul, ca nu stiu daca as mai avea rabdare sa calatoresc atatea ore .

Am o multime de poze, dar sa vad cand imi fac timp sa le descarc si apoi sa le pun pe picasa, pt ca maine plecam la mare (dar fara rulota) si ne intoarcem lunea viitoare.

Asa ca poze pe sapt viitoare cand am sa am timp.
daca mai pot intra, am sa va mai scriu cate ceva, de citit nu am timp si imi cer mii de scuze, poate o sa vina si ziua cand am sa pot recupera tot ce ati scris.

si sanatate multa la tot stupul, cu albinute si bondrei dragalasi

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)


http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Oana, a fost mult mai ok la dus cand am zburat noaptea si intr-un final a adormit. am mai avut si bafta sa fie locuri libere asa ca el s-a desfatat pe trei locuri, boierie curata. la intoarcere, zburat ziua a fost ceva mai greu, a dormit de 2 ori cate o ora, l-am plimbat prin avion de ne stiau toti, a mancat, ne-am mai jucat, l-am lasat sa mai stea in picioare pe scaun si eu in picioare, l-am mai lasat intre picioarele noastre etc. a adormit de noapte cand deja ajunsesem pe teritoriul american, bine, noi am avut si 2 opriri in state la intoarcere. n-a fost oribil insa m-am certat cu un italian americanizat ca cica facea Philip galagie si asta m-a cam dat peste cap. asta e. drum lin voua. cand plecati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna fetele!!!
LA MULTI ANI tuturor celor care poarta numele de ILIE si derivatele acestui nume!!!

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:



ne mai tineti minte....?

LA MULTI ANI! celor care poarta numele Sfantului Ilie

avem si noi vesti bune...azi am fost la control, bb e bine, se pare ca e baiat, dar nu era convinsa doctorita 100%....

in rest despre fratiorul mai mare....e un mergaret, abia ma tin dupa el pe afara, in casa nu are nici o treaba merge pe unde vrea el si cand vrea....a invatat sa se urce singur in pat, acuma exersam coborarea, ca daca ar fi dupa el, el s-ar cobori ca si noi din pat...

ma pun sa citesc si sper sa ma lase Radoze sa revin cu cateva vorbe....


Mirela, mamica fericita de RADU-DEIAN (07.06.2009) si bebe2 e pe drum
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

am schimbat si semnatura.....

Mirela, mamica fericita de RADU-DEIAN (07.06.2009) si bebe2 e pe drum
16+

Mergi la inceput