Acei anonimi care pot scoate Romania din anonimat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Sanatate multa puiului vostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Sanatate multa la puiutul vostru si pentru sotie pentru devotamentul de care a dat dovada pentru fiul ei.M-a impresionat povestea voastra si ma bucur ca inca mai exista asemenea medicii in Romania.

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Si eu am cunoscut astfel de medici, sunt convinsa ca sunt foarte multi profesionisti buni si oameni cu suflet mare. Am avut o sarcina oarecum complicata, medicul meu ma suna sa ma intrebe cum ma simt. Pe tot parcursul sarcinii a avut un comportament ireprosabil, la fel si la nastere.
Ieri, o doctorita pediatru ne-a primit acasa la dumneaei si mi-a consultat fetita.
Si mai am astfel de exemple.
Ma bucur ca se mai deschid astfel de subiecte, este o profesie in care se arunca mereu cu noroi

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
about Eva

secolul XX la subiectiv


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

As fi putut sa relatez un fapt real la fel ca acesta,dar m-am temut ca poate nu as fi fost crezuta din cauza ca sunt medic.

Eu as spune numai atat:cel putin la Medicina sa se faca o evaluare ff. serioasa a candidatilor(la asa "concurenta"!),viitorilor medici de catre un psiholog!

La ex. de sofer se impune un astfel de test de ce NU si la un viitor medic de care poate sa depinda viata unor oameni?

Nu spun decat ca nu sunt medici buni,dar sunt doctori sensibili care in stressul in care lucreaza,uneori cedeaza nervos si fac greseli,sau altii care isi motiveaza "vocatia" prin "spaga ceruta"(dupa mine,acestia sunt slabi profesionali si josnici!)datorita remuneratiei jenante fata de efortul depus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

sa fiti sanatosi cu totii!
eu am avut o experienta f neplacuta in ceea ce i priveste pe dr,dar niciodata n am putut generaliza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Sanatate multa la puiutul vostru si multe pentru sotie.


poze concurs I LOVE DC www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=4" target="_blank"> nm-1, nm-2

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

felicitari tuturor personajelor din aceasta poveste! ar trebui sa dai numele medicilor, astfel sa le fie recunoscuta valoarea.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu-mi permit sa dau un raspuns la o astfel de relatare - recunosc insa ca am citit-o de cateva ori pe indelete. Pot sa spun ca imi scot palaria in fata voastra a tuturor.
De asemenea am zambit vazand raspunsul lui Sheannamp - ea in calitate de medic (aprig) este un crampei cotidian al acestei istorii, o salut si stie ea de ce.
Am zambit vazand raspunsul Mirelei (Desprecopii) - pentru ca in drumurile vietii romanesti pe acest site si nu numai, mai avem inca un medic anonim - ca sa ii botezam astfel - dar sa dam Cezarului ce este al Cezarului si sa-i spunem prenumele Cristian Popescu si mai avem anonimi aici cum ar fi Lia de exemplu si lista ar putea continua - asa incat, da, "ionionel" - cred ca ai dreptate - sub o forma sau alta exista in Romania anonimi care poate vor scoate din anonimat aceasta tara. Daca nu o vor face pentru media ei vor exista oricum, iar anonimatul lor va fi neesential pentru media dar atat de esential pentru alti anonimi. Si anonimi fiind si unii si altii - nu-i asa ca la urma urmei ceea ce era esential in fapt s-a intamplat si se va intampla? Pentru ca daca nu ar fi asa, nu ar fi existat relatarea ta un anonim pierdut intro viata anonima, inconjurat de o sotie anonima, de un copil anonim, de medici anonimi, de cititori anonimi dar care cine stie de ce chiar stiind anonimitatea lor se incapataneaza sa ramana astfel, nefiind deloc esential sa devina cineva in media, cat sa stie ca undeva, candva, cumva, cineva, un anonim a zambit, a respirat, s-a bucurat, si si-a trait clipa de glorie personala atat de anonima si totusi atat de sublima. Si este indeajuns.

Bafta!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Felicitari pentru familia voastra "anonima"!
Multa sanatate baietelului, iar sotiei multa putere in continuare!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Povestea ta a ajuns pe www.desprecopii.com/info.asp?id=2173" target="_blank">prima pagina la Desprecopii.com !



**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput