Dovlecei frumosi sept-oct 2009*167*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Va salut doamnelor.

Fram, mami, LA MULTE LUNITE!!! TE imbratisez cu mare drag. Tot ceea ce iti doresto mataluta sa se indeplineasca si multa, multa sanatate.
Sa va distrati frumos azi si sa faceti poze sa vada si ochiul nostru.

Biaz, tare rau imi pare sa aud ca va chinuiti cu mancatul. Din fericire voi stati foarte bine cu greutatea. Deci la capitolul asta macar esti linistita.
Eu fac cum zice Liliana. Impachetez frumos tot si incercam iar peste o ora, doua. Eu de fapt ii dau putin si des din doua in doua ore. Eu completez mai intotdeauna cu san. Greutatea Anei nu-mi permite sa o las fara.

Liliana, te pup. Asa cu domn' parlamentar... Mai, se pregateste de ceva campanie omul... lasa-l!
Lasand gluma la o parte, stiu cum zici... Noi cand ne trezim noaotea din doua in doua ore consider ca am avut o noapte linistita, odihnitoare. Stiu ca se poate si mai rau.
Doamne, mi-e groaza de momentul aparitiei dintilor Anei.

La multi ani aniversatiol speciali de azi!
Ii pup dulce si pe mamicile din dotare.
Sa cresteti mari, puilor!


Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Clodute fii puternica mami. uite, incearca si asta cu rondele de cartofi cruzi sau chiar razuiti pusi in talpa si pe urma tras o sosetuta! Daca ai manusi pune-i si in palme la fel! Si mai incearca cu frectii cu otet si imapachetari cu otet. Sanatate multa!




Ioana mama lui Carol Ioan , fotografii Trazbātii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Offf ce rau imi pare de dovlecei bolnaviori
LILIAC imi pare rau ca si voi va treziti in urlete si noi am tinut-o asa pana i-a spart dintisorul de sus dar acum si-a revenit,te si multa putere
KAWA bine ai revenit acasa si sigur o sa se obisnuiasca Josh cu orarul dar deh e diferenta destul de mare
SELENE ma bucur ca Ebru a uitat de intepatura si sigur o sa fie totul bine
MARIANA bine ai venit si ai o fetita minunata,pare atat de mare si are un par belea.Eu i-am dat milumil si am inceput cu 3 de la 9 luni,poate la nan se incepe de la 10 dar nu cred ca e problema daca ii dai mai mult timp de nan3 in loc de nan junior
LALI multumim de capitol,ce mai face Paul?
MELY ma bucur ca te-ai distrat aseara si distractie placuta la munte
IOANNA e bine cand suge servetelele umede saz vezi cand le mananca pe cele uscate cum e
LA MULTI ANI FRAGUTZA sa fi sanatoasa,fericita si sa te bucuri de familia ta minunata
BIAZ imi pare rau ca ai probleme cu mancatul la pitic,sa sti ca si Iri are perioade cand nu vrea laptic sub nici o forma si ii place sa rontaie la paine sau la orice altceva
Va fetelor si sper sa aveti o zi linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Selen, bine ca ati trecut peste aventurile cu analizele. De-abia astept sa ne zici rezultatele, insa la cata energie si putere are Ursulica, mira-m-as sa aibe ceva.

Mada, . Imi place ca te-ai oferit in ajutorul lui Clodute imediat. Bravo, mami.
Ce mai face Irinel?
Eu am ratat pozele cu voi, nu stiu cum mi-au scapat, sunt cumva pe mail?

Ma duc sa servesc cina.
Va pup, revin.

Multa sanatate puilor, ma rog la Dzeu sa fie bine.


Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15


Liliac vin si eu la serviciul tau! ma iei?! daca ai de lucru cu oameni ciudati/ofticati/sictiriti, te rezolv! orice, numai sa nu se dea cu capul de podea!
te imbratisez, draga mea!

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute



Ia zi tu, de unde stii ca toti frustratii de pe planeta s-au adunat la mine la munca, ha?! Ori ai calitati paranormale, ori esti prietena cu soacra Selenicai
Sa stii ca mi-a placut aia cu "LOOOVE"
Dar ia mai zi si de Ana cateceva... in afara faptului ca si-a desavarsit dentitia ...


Nela Te mamis, cu mare drag!! Doamne, cat o mai trageti si voi cu banana. Cand am citit ca a papat un pic de carnita (cu denumire ciudata rau!!!!) topaiam intr-un picior prin casa si-i povesteam lu' domnu' de la parlament sa mai lase figurile de campanie si sa vina sa cinsteasca aici, cu mama lui, ca este motiv intemeiat


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM


Mada, . Imi place ca te-ai oferit in ajutorul lui Clodute imediat. Bravo, mami.
Ce mai face Irinel?
Eu am ratat pozele cu voi, nu stiu cum mi-au scapat, sunt cumva pe mail?



Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Te ,pozele cu noi sunt la semnatura in luna iunie,ma bucur ca Anuta e bine,sper sa incepeti si voi diversficarea cu mai multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Vai mai fetelor vai...eu am intrat sa urez dovleceii speciali de azi si sa trimit speciali pentru Ana frantuzoiaca si Alex maramuresanu'... la multe lunite!

La multi ani Fragutza draga! tot ce iti doresti tu sa ti se implineasca!

Clodute daca nu reusesti in citeva ore sa ii scazi febra eu ti-as spuen sa te duci cu el la urgente mai ales ca ati avut un episod de convulsii ieri...pina atunci antitermice alternat la 4 ore si asa cum ziceau fetele impachetari in cearsaf ud. Ma rog sa treceti peste hopul asta.

Alex sa fie Zeina bine!

Dana ..am citit ca aveti 8 dintisori! Nu ne dati si noua? Si niste bucle de la Anuta galateanca ne-ar mai trebui

Liliana draga...eu te inteleg...vorba bunicii mele "daca iti trebuie moara in cap"...apoi eu una asta am avut lunile astea de cind m-am reintors la job...si acum asa apreciez perioada asta de relaxare () alaturi de mamarutza...Hai fruntea sus .

Bravo Ana banana...am citit ca ai papat carnita de vita (mai Nela chiar cu steak ati inceput si voi???? miam miam ca numai salivam la gandul...noi am inceput timid cu piept de pu si ficat care btw e caaah rau, uite ca la vita inca nu am ajuns).

E o caldura la noi de ne topim...va !

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Nela...nu te certam...sa nu o iei asa...mie imi place carnea de vita si o papam cu moderatie dar Isabelei inca nu i-am dat pentru ca nu am gasit o sursa de incredere..asta e tot. Oricum e super bine ca a acceptat carnita.

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui Dana15


Liliac vin si eu la serviciul tau! ma iei?! daca ai de lucru cu oameni ciudati/ofticati/sictiriti, te rezolv! orice, numai sa nu se dea cu capul de podea!
te imbratisez, draga mea!

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute



Ia zi tu, de unde stii ca toti frustratii de pe planeta s-au adunat la mine la munca, ha?! Ori ai calitati paranormale, ori esti prietena cu soacra Selenicai
Sa stii ca mi-a placut aia cu "LOOOVE"
Dar ia mai zi si de Ana cateceva... in afara faptului ca si-a desavarsit dentitia ...

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri


fata mea, ma aleraga, ce sa faca! si nu mai vrea sa doarma in timpul zilei..si cum spuneai si tu, simt ca mi se termina "izvorul cel nesecat", de rabdare si blandete..nici inventivitate nu mai am..cum sa o mai distrez?
azi am fost cu patrurica afara, la iarba verde...a cules furnici si a smuls iarba cu radacina..si pamantul il scutura pe pantaloni..

ma duc!

Cecilia, te pup! multumim frumos!

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Citat:
citat din mesajul lui NelaM


Mada, . Imi place ca te-ai oferit in ajutorul lui Clodute imediat. Bravo, mami.
Ce mai face Irinel?
Eu am ratat pozele cu voi, nu stiu cum mi-au scapat, sunt cumva pe mail?



Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Te ,pozele cu noi sunt la semnatura in luna iunie,ma bucur ca Anuta e bine,sper sa incepeti si voi diversficarea cu mai multe

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mada, oare am eu ceva la ochi?? Ca nu vad maica folderul cu iunie ....vad toate lunile anului pana acolo...

--------------------------------------------
Rares-Costin : 4 oct 2009

Mergi la inceput