FIV Dr. ALBU DRAGOS 6

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Elenus,bafta multa in continuare la facut outze multe si sanatoase
Mirela,succes si tie la eco,sper sa ne spui si noua ce porti la marsupiu
Pupici la toate fetele

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot+mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

lumi cand afli rezultatul sotului?
mire succes astazi la 4. Te-ai gandit cum ar fi sa nu stii ce sex vor avea copilasii? Eu abia astept sa ajung in ipostaza de graviduta si, cu toate ca imi doresc enorm o fetita, nu cred ca voi dori sa aflu ce sex va avea copilul, caci am ajuns la concluzia ca nu asta e important, ci sa am un copil sanatos. Te si astept vesti frumoasa luni.
elenush incep deja sa am emotii pentru tine, nu stiu de ce, dar sunt nerabdatoare sa vad cati embrionasi vei avea. Iti tin pumnii stransi.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Aristica,nu am mai ajuns joi la analiza,am reprogramat-o pt miercuri sapt viitoare.Am ajuns in schimb la mare unde este foarte bine la soare si la apa
Pupici la toate fetele

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot+mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna fetele!

Mirelus ce-ai facut azi la eco? Asteptam vesti proaspete.

Lumi sa te balacesti olecutza si pentru noi... ca de soare nu ne plangem nici in Bucuresti.

Artistica eu am uitat de emotii la cati nervi mi-am facut zilele astea. Am venit acum de la farmacia Tei. Am fost sa-mi mai iau Puregon pentru inca 3 zile. Si cum mi-am facut eu socoteala imi ieseau 2 pen-uri de 300 UI. Ca sa-mi zica farmacista ca de fapt sunt 400 UI sau chiar 420 UI in pen-ul de 300. Nu-mi vine sa cred. Am pus-o sa mai intrebe pe cineva. Mi-au confirmat toate. Voi stiti ceva de asta? Daca e asa inseamna ca ieri seara in loc de 225 UI mi-am facut vreo 325 UI. Nu mai poooot...Bai astia se joaca cu sanatatea si cu banii nostri cum vor ei?

Va pup,
Elenush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Elenus asa este, in orice Pen sunt mai multe unitati, chiar si 100 in plus, dar nu e bai. Tu folosind penul, ai fixat exact doza, corect? ca sa te poti injecta trebuie sa rasucesti acel dispozitiv pt a fixa doza. asa ca nu ai fi avut cum sa injectezi mai mult, stai linistta, restul a ramas in fiola de puregon pusa in pen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Adriana eu am crezut ca fiind spre sfarsitul fiolei se rasuceste in gol si am mai injectat o data. De asta spun ca mi-am facut o doza mai mare (s-a intamplt o singura data). Acum nu am ce sa mai fac. O sa-i spun medicului desi azi nu stiu ce-ar mai putea face. Luni ma duc la eco si atunci probabil vom vedea ce e acolo.
Va pupic si multumesc de incurajari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Elenus niciodata un pen nu se rasuceste in gol, odata fixata doza apesi si injectezi, in momentul in care se termina fiola se opreste dispozitivul, nu merge in gol, ramine exact doza care o mai ai de facut, necesitand sa schimbi fiola din pen.
In sfarsit vei stii pe viitor, nu cred sa fie capat de tara, mai ales ca nu vad sa existe riscul de hiperstimulare la tine.
http://hcp.organon.com/start/puregonpenINT.asp?C=36786403764517361111
aici explica tot.
Mult noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Multumesc mult Adriana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna

am fost ieri la eco, cu catel cu purcel, sotul si mamaie (mama mea)

bebei sunt superbi
unul e baietel, are un nasuc
al doilea, o zvarluga ne a aratat fundul si atat
au 65 de grame

pupi fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Mirelus ce mai conteaza ce e al doilea...important e ca sunt bine amandoi si se dezvolta normal.
pupici pe burtici

Lumi cum este la balaceala?

Hope, Artistica, Adriana

Duminica frumoasa felelor!

Mergi la inceput