AMH - valoare foarte mica

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:


pai sper...la mintea mea, LH-ul ramane totusi o problema.
si cred ca e f bun E2-ul tau. fara maca cred ca o sa se duca si mai jos.
eu am E2 undeva la 80-90 in fiecare luna. cateodata...160 sau 200 pg.
ma intereseaza progesteronul pt ca am un E2 mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Sabina LH e mare pt ca am abuzat de zmeur prea mult, am luat 4ml/zi in loc de 3ml , eram disperata din cauza chistului. O sa vezi ce LH frumos o sa am data viitoare cand o sa intrerup tot cu 7 zile inainte de analize.
Eu stiu ca vitex-ul e bun pt cresterea progesteronului si scaderea E2. Zmeurul e pt cresterea prog dar nu stiu dc scade E2.



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Sper felicitari pentru E2
Al meu este 173,6 pmol/L este posibil sa-mi mascheze FSH-ul care este 6,9 mU/mL?
Nu mai inteleg nimic
Prolactina este 569 iar limitele intre 127-637.
Dumnezeu cu mila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Tudoralexa E2-ul tau e in alta unitate de masura, o sa caut care e formula de transformare a lui. Nu mai plange, revin cu formula.
Prolactina e in interval , e buna.



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Factori de conversie: pmol/L x 0.273 = pg/mL (ng/L); pg/mL x 3.67 = pmol/L; pg/mL = ng/L

173.6pmol/l x 0.273= 47.39pg/ml

E bun



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

BUNA FETELE SPER IA UITATE IUBITA SI LA MINE E2-14.18 PG/ML SI PRL -21.38 NG/ML LH -39.34 MLU/ML

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Amalia la tine LH e prea mare, E2 e mic-mic (nu stiu dc e vreo problema) iar prolactina dc e in interval, chiar mai jos ceva de limita superioara nu tb sa-ti faci probleme. Dupa 2-3 luni de DHEA tb sa se vada ceva modificari spre bine la analizele tale (FSH, LH, E2).




Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

MERCI SPER SA SPERAM PE 4 APRILIE REPET IAR FSH SI E2 SI MA GINDEAM SA MAI REPET SI TSH CA VAD CA TOT MAI AM GHIARA AIA IN GIT DESI IAU EUTIROX 75 MG DIN IULIE ANU TRECUT TSH LA MINE ESTE-15.24 SI VALORILE NORMALE SUNT PINA IN 5 EU MA AM DUS SUS SUS DE TOT

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Amalia TSH si FT4 tb sa repeti. Te are in evidenta un endocrinolog? Sa stii ca am citit ca atunci cand ai o tiroida inactiva se opreste si functia ovariana, trebuie neaparat sa repari tiroida. Nu stiu ce influenta va avea DHEA asupra tiroidei, sper ca in bine.
Amalia, incearca sa nu mai scrii cu litere mari de tipar, sunt greu de citit mesajele iar in regulament scrie ca nu ai voie sa scrii asa.



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Sper multumesc frumos pentru calcul
Nu ai idee ce m-ai linistit.
Nu ma pricep sa transform in alta unitate de masura.
Ma orientez dupa limitele laboratorului.

Pe seara o sa-ti dau PM ca sa-ti spun in detaliu ce cumparaturi am mai facut
O zi frumoasa

Mergi la inceput