AMH - valoare foarte mica

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

sper iti doresc din tot sufletu sa reusesti aici in Gecia fiv urile este deja ceva obisnuit am o prietena din RO care acum 8 ani a chieltuit in jur de 150 mil de lei si degeaba cica toate analizele bune da copil nu a facut acum cind i am zis de clinica unde merg eu se gindeste si ea sa vina sti ce mi a placut mie la clinica ca nu au zis imediat fiv au zis sa incercam cu dhea si vedem ce si cum daca exista vreo schimbare nu stiu sincer ma ingrozesc cind citesc la voi ce va tot chinui e de neimaginat eu am facut AMH la cabinetul meu de analize merg la el de 14 ani de cind sunt aici si am luat rezultatul dupa 2 zile cele normale hormonale le fac azi si le iau miine ma costat AMH 70 de euro da chiestia cu sa duca pacienta eprubeta cu singe e de neimaginat atunci ce mai platesti atatia bani singele trebuie dus in conditi speciale doamne fereste de asa ceva sper din tot sufletu sa reusesti sa iti ti bebele in brate cit mai curind uite intre aaici www.neogenesis.gr si citesti multe chiesti despre persoane cu AMH foarte mic este clinica la care merg eu poop

amalia marzelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Amalia multumesc pt urare si sugestie, nu-mi permit sa mai merg peste granita, voi mai face o incercare in Ro iar apoi ma orietez catre embrioni donati. Iti urez mult succes



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

va multumesc pentru raspunsuri
stiti cumva daca la bios diagnostic proceseaza analiza in Romania sau o trimit in alta tara cum facea synevo pe vremuri......
as repeta la ei amh-ul dar as vrea mai multe informatii tinand cont ca este cam scumpa 350ron......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Tudoralexa suna-i si intreaba-i unde fac analiza. Mi se pare f scumpa la 350ron, nici la Synevo pe vremea cand o faceau in Germania nu era asa scumpa. La tine cred ca e o gresala pt ca la un fsh de 6.9 nu se explica amh <0.1



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Eu stiam ca la Bios se lucreaza in Germania. Am intrebat atunci cand am facut. Nu ar mai strica o intrebare in plus. Eu nu vreau sa mai risc prin cine stie ce locuri. Ma duc acolo unde stiu ca nu am avut probleme. Daca ma duceam de la inceput la ei nu ar mai fi trebuit sa repet analiza si, cine stie, poate nu m-as fi suparat atat pentru rezultat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

o sa sun maine sa intreb unde fac.
sper sa fac alegerea potrivita.
Sper si eu m-am gandit ca la fsh-ul meu este ceva putred.

O seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Cand te duci sa faci analiza, Tudoralexa13? Sa ne spui rezultatul. Eu mai am de asteptat pana luna viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

S Elena o sa astept si eu pana luna viitoare cu repetarea AMH-ului
Tocmai m-am programat la endocrinolog pt 22.03 asa ca bugetul meu este un pic daramat.

Fetelor am sunat la Bios Diangostic si am aflat urmatoarele:
-Amh 350 ron;
-il trimit in Franta;
-dureaza 12 zile;
-se poate recolta intre orele 08.00-18.30

De asemenea am sunat si la CMMB:
-AMH 190 ron;
-il fac in Romania -Eliza;
-daca ajungi la recoltare pana Joi si totul este in regula primesti rezultatul Vineri;
-daca ies valori ciudate (prea mari sau prea mici) il repeta si mai astepti cateva zile....sa zicem ca in total o saptamana.
-recoltare intre orele 07.00-16.00 dar cu mentiunea ca daca recolteaza dupa ora 13.00 sa nu mananc nimic pt ca poate induce in eroare rezultatul (acest lucru nu a fost specificat de cei de la Bios- poate au metode mai evoluate)

sincera sa fiu as inclina catre CMMB din cauza pretului bineinteles dar am un ghimpe in suflet ca daca ma uit la bani si iar iese ceva ciudat.

Oricum orice alegere voi face si indiferent de rezultat nu voi mai repeta pt ca ajung la balamuc in ritmul asta sa nu mai zic ca si in sapa de lemn.

sper ca va sunt de folos informatiile de mai sus.

la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Tudor alexa eu as opta pt Bios chiar dc e mai scump.
Cum adica dc ies val ciudate repeta? Dc da erori aparatul inseamna ca nu e bun.





Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

BUNA FETELE SA AVETI O SAPTAMINA FRUMOASA TUDORALEXA EU CRED CA AR FI BINE SA FACI LA CMMB DACA ZIC CA FAC ANALIZA IN ROMANIA ASTA DACA E SIGUR CA FAC IN ROMANIA EU AICI IN GRECIA FAC ANALIZA AZI SI IAU REZULTATUL IN 2 ZILE PAREREA MEA ESTE CA CU SINGELE TRIMIS PRIN ALTE TARI NU STIU CIT DE SIGUR ESTE REZULTATUL POOP FETELE O ZI FRUMOASA

amalia tsakoniati

Mergi la inceput