Strumfi de iulie-august 2007 (190)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

buna seara sau noapte??!!
vio,super laurash,ce perlute!!!
mycy,io am incercat cu benzi si doare ca naiba,l-am pus pe sot si eu perna pe moaca,ce am mai urlat..cel mai bine,cred caci eu nu indraznesc,e sa mergi la o cosmeticiana dar care sa aiba experienta si sa nu te chilareasca ore in sir..am o prietena se face peste tot,inclusiv pe maini si sani,in 40 de min e gata.
cygni,succesuri cu petrecerea!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna dimineata,

dau o cafeluta cu lapte

azi am inceput ziua cu muzica frantuzeasca, cred ca asta vom avea toata ziua in birou ... sa speram ca va fi o zi mai buna decat ieri

Mychy, eu te-as sfatui sa mergi la un salon, epilare cu ceara , unele cosmeticiene mai dau si cu lidocaina, oricum, pana sa amorteasca te-au si "executat" ... cu benzile de ceara nu se merita pentru ca se lipesc ca naiba, mai ales daca si transpiri putin si apoi te chinui sa cureti lipiciul de pe tine



edit: tocmai cand scriam mesajul a intrat o stire pe hotnews: a murit Madalina Manole



Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

Daca o mama se sinucide cand are un copilas de nici 2 ani inseamna ca era deja intr-o depresie f nasoala -daca e sinucidere intr-adevar.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Neata.
Offffffff, cu ce veste urata am inceput ziua. De ce oare a facut asta? Era bolnava? Ce s-o fi intamplat?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

se pare ca avea probleme cu inima si ar fi luat noste somnifere, cu sau fara intentia de a se sinucide.

orisicum, la fel ca cygni zic si eu... cand ai un copil mic, nu te mai gandesti doar la tine si sinuciderea chiar nu o pot intelege...

ma intrebati cum de a luat denis iar o minunatie de la cresa... pai la cresa asta a noastra vin copiii bolnavi cu tratamentul dupa ei, si nu dupa ce s-au intremat un pic si mai au de luat medicamente, ci de la inceputul bolii. pai ce imunitate sa ai ca sa le suporti pe toate?! dar un pic mai este... la gradinita am inteles ca ii mai triaza, ii verifica in gat, daca tusesc, ii mai trimit acasa daca nu-s ok, deci sanse mai mici sa se imbolnaveasca. plus ca dupa un an de cresa tot si-a mai consolidat imunitatea. de bine, de rau, e unul din putinii copii care nu au ajuns cu pneumonii ca si complicatie a virozelor si care a luat cu tot cu data asta de trei ori antibiotic (anul asta, zic)

nu-i putin, dar nici foarte mult, caci daca ajungeam la doctor de cate ori a avut mucii verzi si a tusit, cred ca se faceau 10 ture de antibiotic. l-am mai tratat si eu acasa, tot din cauza ca nu am un medic de incredere.

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Neata
Vio m-am distrat copios la perlutele lui Laur, mai zi-ne, mai zi-ne.

Michi eu numai cu ceara la salon ma fac. Cu epilatorul ma p.. pe mine, iar cu benzi mai rau te enervezi, te lipesti ca naiba. Dar sa-l ia naiba de par, desi ma fac de vreo 10 ani numa cu ceara, al naibii in loc sa se rareasca, are, in continuare, o radacina de zici ca-i pun ingrasamant (sau poate...). Iar asta numa la dansa, in schimb pe picioare si la axila mi s-a rarit vizibil, cu o radacina super subtire.

Astazi ma duc sa-i comand tortuletul lui Daria

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 30 cu Eric Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

offf, ce inceput de zi . e de neinteles , cel putin pentru mine...
Dumnezeu s-o odihneasca .



_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian(7/6/10)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

D-zeu s-o odihneasca,m-a cutremurat ce am citit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

Cristina, imi pare rau pentru Denis. Cred ca sunt inevitabile aceste lucruri in colectivitate din pacate :((

Dana, acolo se rareste cel mai greu. Si eu de cand ma stiu ma fac numai cu ceara si intr-adevar, pe maini mai am f putin si rar si pe picioare s-a rarit considerabil. Acolo insa e mai sensibila zona, ce vrei

Si eu am fost sa comand toate cele inclusiv tortul si mi-e frica de ce-o sa iasa, ca nu am comandat dupa catalog ci am cerut un tort care sa arate in partea de sus ca o cutie de acuarele dupa care e innebunita fiica-mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

multzam de raspunsuri.....deci m-am linistit cu benzile de ceara. eu ma fac cu epilatorul pe picioare, maini, mustatza....fara probleme. la axila ma fac cu lama....si tot asa am de gand sa continui, insa la dansa as incerca o smulgere. am incercat cu penseta vreo doo fire si am niste radacini de 2 mm fara exagerare. mi-e ca daca ma duc la cosmeticiana o strang pe aia de gat......brrrrrr. me rau numa cand ma gandesc. . macar mi-am luat de-o grija cu benzile de ceara. tot am realizat ceva .....

cat despre tragedia cu madalina......mi s-a facut pielea gaina cand am auzit.....cica cu somnifere ar fi incercat acu doua saptamani. acum s-a otravit cu niste insecticid. nu pot sa zic decat Doamne fereste de minte slaba si de ceasu rau! pacat de sufletelul ala ramas fara mama.

azi iar m-a cadorisit fiimiu cu o trimitere la sorginte! si mi-a mai zis: lasa-ma in pace ca o iei pe coaja!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput