PRIETENE FARA TITLU (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Deea
Ana nici nu/ti vine sa crezi dar si noi inaite de a pleca am avut 28 gr in casa ceea ce e un record penru Elvetia. Aici nu stiu cate sunt...........mult mai multe. Dar e bazinul in curte asa ca sarim in el de cate ori avem chef.
Moni si eu luni la 10 merg la dentist. Sper ca pe la 12 sa plecam dr te anunt eu. Sigur vom ajunge inaite de 6 ca mai avem ceva de mers de la Arad plus ca trebuie sa ne gasim si ceva cazare.

....copii sunt la sora/mea. Pe mine m/a tezit la 6.30 masina de curatat strada parca a aterizat un avion in fata blocului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata.
DEEA bine ca ai scapat cu bine.Nu te mai tot gandi la cauze si cauze si mai ales invinovati,chestii din astea se intampla din pacate in primele trei luni si cauzele-s in majoritate genetice. In we ala si noi vom fi la mare,adica eu,Ingrid si Cristina.Fiind trei + gasca deci mai multi poate ne bagati voi o vizita in Cap Aurora
MIRA ok.Mai ce pofta imi faci cu saritul in bazinul ala

Eu sunt la fel,febra 37,3-37,4 ,mana ma doare daca o ridic,dar trece cu ibuprofen.Acum ma deranjeaza stomacul de la antibiotic.Bag banane si iaurt de capra,facut din laptele cumparat.Ce bun e! La doctor merg dupa-amiaza sa vada ce si cum.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Moni . Imi pare rau ca nu te simti ok.
Deea, are dreptate Moni, sa ne vizitati voi.

Mai revin, ma cheama datoria.


Cristina si Razvan (31.01.2006)
(1),(2),(3),(4),(5),(6)
www.dropshots.com/asteryaro6" target="_blank">(7) MY HERO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Noi iesim afara: treburi si parc, poate.
O zi frumoasa tuturor.

Cristina si Razvan (31.01.2006)
(1),(2),(3),(4),(5),(6)
www.dropshots.com/asteryaro6" target="_blank">(7) MY HERO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

ceau fetelor!
Monica, felicitari pentru Tudor! Dragul de el, a facut primii pasi! Un scump!
Tu de ce ai febra, ca nu pricep? Am citit si nu m-am lamurit. Si te doare bratul, de parca nu aveai destule pe cap. Ce antibiotic ai primit?
Poate saptamana asta ne vedem. Vorbim la telefon, daca totul e ok si cu tine si cu noi.
Deea, asa de rau imi pare, groaznic. Bine ca operatia a decurs fara probleme. Nu stiam ca nu suporti caldura, nu cred ca a fost cauza opririi samburelului din evolutie, asta o zic ca sa nu te invinovatesti ca n-ai pus aer conditionat sau altceva, stiu ce simti acum.
Daca ajungi la mare, ar fi de vis, s-o revad pe frumoasa Daria, sa vorbim. Mai sunt doar doua saptamani.
Mira, cum e fetita? Erup bubitele? sa-i treaca iute. Ea n-are voie la bazin, saracuta.
Denisa, distractie maxima cu cortul. Si eu visez la cort. Iarba verde, un rauletz, aer curat...
Esti o fericita cu Bon Jovi. Numai de concerte misto ai parte. Bravo tie, distreaza-te si pentru noi!
Astery, a invatat Razvi sa-si sufle nasucul? Bravo, bravo. Un cumintel. Abia astept intalnirea.
Anamaria, de ce nu aveti aer conditionat? In Spania e foarte cald vara. Eu am fost in martie si erau 24 de grade, vara ajunge pe la 40 constant. Ce fain de voi, aveti marea la picioare. Daca vreti zilnic sa faceti baie...noi visam la asta un an intreg.
Bee, bine ca iti bea laptic. A mea de doi ani n-a mai pus gura pe lapte. Iaurt, branza, cascaval. Si cam atat. Ba, si budinci, clatite...Veniti si voi la mare in august? Ar fi o intalnire misto.
Eu am fost azi la pediatra cu ea, mi-a spus ca ii trec bubele si n-are legatura cu soarele etc....nu se mai aude nimic la plamani, dar mai tuseste ragusit de cand am terminat cu siropul Erdomed. Cat a luat siropul a fost super. Acum iar tuseste, max. de 3 ori pe zi, dar o face.
Uf. Om scapa de bube. Problema e ca i-am dat afine alaltaieri si i-au aparut. Da, dar faza misto e ca si mie. Iar eu nu-s alergica de fel. Nu vreau sa dezvolte alergii, nu vreau. Nepotul meu e asa, nici rosii nu poate servi, ca se umple instant.
M-am lungit ca placinta, ma duc la treaba.
Moni, sanatate inca o data.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Ingrid, sunteti pe panta de vindecare, deci e bine. Si eu vreau sa cred ca nu sunt eu de vina ... dar ... imi tot vin tot felul de ganduri in perioada asta. Nici nu dorm bine,am cosmaruri ... trebuie sa imi revin si la bibilica
Moni

Fetelor, ar fi beton sa ne intalnim la mare. Dar ce cautati tocmai la capatul lumii ??? Uff. Poi noi suntem cam batuti in cuie. V-am spus ca mergem la targ, nu avem cum sa ne deplasam decat noaptea, cand se termina targul, si nu stam decat cele 2 zile de we. Noi mergem cu cortul la Navodari (acum ca nu mai am burtica, pot sa merg si in conditii de cort ) Si anul trecut am fost acolo, cu cortul si am stat atat de aproape pe plaja, incat eram practic pe nisip. Nici nu ne-am folosit hainele decat seara. In rest .... pe plaja .. sub umbrela ... si baie de voie

-------------------------------------------
Deea, mamica de Daria
poze: http://www.dropshots.com/oitabarsana1

made in Brasov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am sosit si eu de la dermatolog,cica e ok,nu e infectie,dar a zis sa continui cu antibioticul ala.Chestia e ca dupa ce mi-a scos firele s-a deschis putin si a tot curs limfa o zi,iar din momentul din care n-a mai curs a inceput sa ma doara locul si mana cand o ridicam,plus febra aia.Azi a inceput sa curga iar cate un pic ,dar nu ma mai doare,deci cred ca mai repede o fi fost un blocaj limfatic . Stare subfebrila vad ca mai am inca,dar cred ca deja s-a obisnuit organismul cu ea,ca ma simt relativ ok,nu ca marti seara cand m-a apucat prima oara si m-a luat cu friguri.In concluzie tot nu-s lamurita exact care-i hiba,dar daca el a zis ca se inchide singura si ca nu e infectie,asa o fi.
INGRID hai ca sunteti pe finish.Alergie o fi fost,dar asta nu inseamna ca va fi mereu asa,acum o fi prins-o cu sistemul imunitar mai aiurea dupa atatea tratamene.Ar fi fain sa apareti in zona,de exemplu sambata dupa-amiaza.
DEEA pai cum noi in capatul lumii? La Navodari unde mergeti voi e in capatul lumii ca e extremitatea nordica a litoralului turistic.Cap Aurora e mai in centru-sud asa,mai spre sud de ea mai sunt Venus, Saturn, Mangalia,2 Mai si Vama Veche Daca nu puteti veni,asta e.Noi oricum avem in plan si o zi de plimbareala/plaja prin Mamaia/Constanta si vom face un efort sa mergem in WE ala (desi de obicei alegeam ziua de plimbareala dupa criteriul "preferabil zi inorata"). Deci cred ca noi venim la intalneala,asta chiar daca nu dispunem de masina.Restul nu stiu ce si cum,dar pe Genu a lui Ingrid nu prea cred ca il convinge nimeni sa scoata masina din parcare cat stau la mare

Mai, au montat aseara mobila de dormitor a lui frate-meu,vai ce imi place cum a iesit,mi se facu o pofta de mutat in casa noua si amenajari interioare ,vai vai

Pana una alta,ma intorc imediat la actele mele "dragi" , ca e liniste in zona,copiii-s la mami iar.Aseara Diana a venit sa doarma acasa,mai nou dupa ce doarme 1-2 zile la mami , a treia cam vrea acasa.Continua sa doarma singura in camera si la ei si acasa.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

HElLOOO,
Moni-tin pumnii sa fie bine cu antibioticul si sa treaca durerea.ma bucur ca si Dia doarme singura, la noi nu mai vrea demutl cu noi,dar aseara si azi am cam pedepsit-o ca e cam obraznica cu bunicu...

Ingrid-sanatate multa si sper sa nu fie alergica Dia,si e adevarat ca merg cu o prietena la concert, nu cu sotu' dar pina atunci mi s-a pus pata sa merg sa imi iau un costum de baie pt weekend ca doar mergem la balaceala si soare cu cortul,is aici constant 30C, cu umiditate se simt 40
Deea- o sa fie bine,starea de sensibilitate mai persista putin.
Ana-ce fain de voi cu marea linga mereu.
Mira-sa aveti fun in vacanta,
Cris- pls mai da-mi nr tau ca vreau sa va sun,iarasi l-am ratacit

Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Moni,
Navodari este perfect lipit de Mamaia. Confunzi cu alta statiune. Las ca vedem noi cum facem, dar e musai sa ne vedem. Poate sta silviu la targ, si venim doar noi ... dar asta nu pot sa iti spun decat atunci. Stabilim noi cumva

Fetele, pupici

-------------------------------------------
Deea, mamica de Daria
poze: http://www.dropshots.com/oitabarsana1

made in Brasov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DEEA heeei cum sa confund Navodari-ul,doar am fost de doua ori in tabara acolo Stiu ca e la nord de Mamaia,acum o fi mai "lipit" de ea cum zici ca s-o mai fi construit in zona in care acum 30 de ani era doar plaja (intre tabara Navodari si Mamaia) dar se pare ca pentru multa lume Mamaia constituie centrul universului in materie de litoral romanesc,restul statiunilor nu mai exista Pentru tine da,e mai ok Mamaia ca acolo se preumbla oameni mai cu parale si precis vei avea succes la vanzari .
Noa vedem noi cum facem,incercam sa nu ratam intalnirea.

Io am o noutate,i-a iesit lui Tudor al saptelea dintisor,unul de jos.de aia s-o fi trezit asa des ieri noapte,si azi noapte un pic.Acum il asteptam pe al optulea,ca astia cam ies in pereche.
BRANDUSA Tavi cum mai sta la capitolul dinti?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput