Bravo Cris2010, Sorina! iul-aug 2010 (161)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Azi e ultima zi de serviciu

sorina curaj!! In curand o sa iti tii puiul in brate

eladea cat ai dat pe sling? Ma gandeam daca nu e mai avantajos sa il fabrici tu Presupun ca se gasesc pasii pe net.

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">37+ cu

AMR 2+ pana pupacim bebelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Azi e ultima zi de serviciu

sorina curaj!! In curand o sa iti tii puiul in brate

eladea cat ai dat pe sling? Ma gandeam daca nu e mai avantajos sa il fabrici tu Presupun ca se gasesc pasii pe net.

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">37+ cu

AMR 2+ pana pupacim bebelina


mihaela, a fost 130...sincer, nu ma pricep la croitorie si nu sunt sigura ca m-as descurca... a fost mai simplu asa...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Sorina, iti tinem pumnii sa iasa bb cat mai repede!

Alina 37+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Se face epidurala la inducere. Cum sa nu. Si credeam ca va beneficia si Sorina. Dar poate nu vroia ea. Mai am si eu momente cand zic ca rezist fara dar ma calmez repede. Am si scris pe fisa ca musai vreau epidurala

Hai Sorina! Hai Btz cu vesti bune!

Racusor, de aceea ziceam de wrap, ca ti-l poti face singurica daca ai o fasie de material in casa. Diana oferea slinguri gratis pe blog chiar cand ai nascut tu, pe 10 iunie dar sunt convinsa ca s-au dat de mult.
Tu o poti suna ca are si mai ieftine si mai scumpe, sunt si pe marimi.
Eu vazusem unul la bazar de curand dar nu il mai vad, cred ca s-a dat.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 36+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

FELICITARI CRIS, SA-TI TRAIASCA BEBELINA, SA FIE SANATOASA SI PAPACIOASA, IAR TU SA TE REFACI REPEDE
Sorina, inca putin, ma gandesc la tine ca stiu prin ce treci, hai curaj in curand o sa ai puiutul langa tine
Btz_ovi nu pot sa cred ca socrellla vrajitoare ai!!!
De fapt si eu am avut de dimineata un show cu MAMA, ca in loc sa stea cu mine sa ma ajute, nu o puneam sa faca mare lucru, doar o oala de mancare, ea si-a facut coada colac si a zis ca pleaca la Constanta la o inmormantare si m-a lasat in plata Domnului. Cica se intoarce maine si i-am zis ca la mine sa nu mai vina sa se duca acasa (Arges) ca nu mai am nevoie de serviciile ei ca ma descurc si singura, mai ales ca eu nu sufar mortii, pomenile, inmormantarile, stiu ca e focar de microbi acolo si sincer nu o vreau in preajma copilului, asa ca astept sa vina sotul de la serv sa stea cu copilul si eu sa gatesc ceva ca bate vantul rau de tot prin frigider.
Apropo fetelor am un iepure si as vrea sa-l fac friptura insa nu stiu nici o reteta, ma ajutati cu una???? E prima data in viata mea cand vreau sa fac friptura de iepuras.
Mi-am luat si eu sling, e rosu, de fapt l-am primit cadou de la verisoara mea, inca nu l-am folosit dar cat de curand ii fac inaugurarea, intr-adevar cica sunt foarte practice acum sa vedem.
Cat despre taietura mea pot spune ca nu prea ma mai doare decat foarte putin, se pare ca sunt pe drumul cel bun.
Racusor de ce nu incerci cu o suzeta sa calmezi bebelusul??? Eu asa mai fac noaptea si da rezultate
Am plecat fetelor, va

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei
http://happyrooms.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Buna fetelor!

va salut iar dupa o scurta pauza!
Sorina curaj, si nastere usoara!

mirela intrebai de ce puteam bea in primele luni, mie imi placea sirop natural de visine/afine cu apa minerala

eladea ce baietel mare si dragut foc este Filip, sa-ti traiasca!

Bine ati venit acasa sheri, beluistef, sa va traiasca bebeii si sa va bucurati de ei si ei de voi!
Felicitari Cris! Bun venit pe lume Natalia!

Larisa sa-ti traiasca Ale, La Multi Ani fericiti!

bumblebee felicitari pr 37 sapt! Abia astept si eu sa ajung acolo!

Eu pe acasa, prin pat si pe langa pat, cu contractii; insa duminica am avut o zi atat de speciala, ne-am logodit, au fost prezenti parintii, fratii, nasii cu parintii si 2 prieteni;
apoi din motive medicale tusti acasa repede cu totii, comandasem niste mancaruri,si ne-am simtit bine toata ziua, asa totul in liniste cum mi-a cerut doctorul, caruia ii era teama de factorul emotional ;
si pe buna dreptate, oricat am incercat sa fiu tare, si sa ma gandesc ca e o duminica in care mergem la biserica si atat,si ca suntem impreuna de 14 ani si ca surpriza nu va mai fi atat de mare .....da de unde, am avut emotii coplesitoare, si eu si Alex, parca abia ne cunoscuseram, si magia intregii ceremonii ne-a cuprins cu totul, cuvintele preotilor, felicitarile emotionate de dupa....

Hai ca m-am intins, printre atatea pregatiri de nastere pac si eu cu logodna , dar am simtit nevoia sa imparatasesc un pic si cu voi bucuria mea Cand pun poze va anunt!

Hai fetele curajoase de saptamana asta!

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

maurice buna idee cu siropul de afine, dar cu apa plata
cea minerala n o suport, vomit de la ea imediat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

SUNTEM ACASA! IN SFARSIT!

acum o saptamana credeam ca o sa ia toata situatia alta intorsatura, dar puiutzul a luptat din greu!

am vazut ca si crissy este intr-o situatie grea. Doamne Ajut-o pe ea si pe puiul ei..este groaznic sa treci prin asa ceva...te schimba total si iremediabil..sa vezi atatea aparate in jurul puiului tau..atatea alarme...sa iti fie frica de fiecare data cand auzi un bip..GROAZNIC

Va doresc numai bine la toate si la toti copii si numai SANATATE!

am de recuperat mult..revin eu mai incolo

VA MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU ABSOLUT TOT!mai mult nu are sens sa zic..pentru ca cuvintele sunt de prisos si parca nu exprima exact nici durerea prin care am trecut si nici multumirea pe care v-o zic



----------------------------------------------
my somebody....

36+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

maurice, felicitari si casa de piatra..evident ca emotiile sunt mari, chiar daca va cunoasteti de-o viata... oricine ar avea emotii.. bine ca a trecut...de acum sa vina delfinasul..



*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Maurice, felicitari pt logodna.. ce frumos! Noi pe 19 aug facem 4 ani de la nunta si chiar ma gandeam ca nu vreau sa treaca asa.. si poate imi abandonez copilul macar o ora sa ma tin si eu de mana cu tati... oare o sa ma lase inima?

Lalique, draga, no comment, bine ca a trecut! Dar uite si tu ce aniversare ai! Cu bebicu'!

Alina 37+ cu
gargarita

Mergi la inceput