Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.101

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Haideti ca ma apuc eu de cap nou in cazul asta. Parolele s-au schimbat de ceva vreme.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg


da-mi te rog PM cu noua parola, just in case...

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 3 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Eu ma duc sa ma culc.

Noapte buna


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Va invit la capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

oani, sunt de acord cu automedicatia, dar nu prea cred ca o mamica si-ar putea trata copilul dupa ureche vazand 2-3 poze cu niste cazuri asemanatoare (nu cred). Cand aud ca un puf e bolnavior ma intereseaza in primul rand simptomele, apoi diagnosticul pus de un medic pediatru, apoi evolutia lui in timp, ca sa fiu pregatita just in case. Important e sa poti recunoaste de la primele semnalmente o posibila afectiune, apoi vazand un caz "rezolvat" sa nu cazi prada disperarii, sa nu te pui pe bocit, ci sa actionezi, sa discuti cu mamica experimentata, samd.
Uite o chestie de urmarit - febra la copii, cat a avut in diverse cazuri si cum a scazut-o, cate episoade de febra a facut (sa stii cam la ce te poti astepta, aproximativ desigur, fiecare organism e diferit si reactioneaza diferit).
De la prietena mea de ex. stiu ca unii copii pot fi foarte bolnaviciosi, fiica ei face cate 8-9 episoade de raceala pe an, stiind asta orice informatie medicala despre racelile aparatului respirator imi poate fi utila.
am comentat poza din album cu ce am crezut ca poate fi util altei mamici.

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufuleti2010

Va invit la capitol nou



Link bis: Capitol 102

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 3 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Noi am incercat nestle si milupa la cereale si cam pe toate la fructe/legume (deocamdata nu papam carnita). Concluzii: hipp mi se pare cel mai bun, nu stiu de ce, e mai natural. Sfatul meu e sa nu luati hame ca are conservanti, sare, acid citric.
Nu stiu cine a patit faza cu cococloase in cerealele de la nestle (MS sau MP), azi am patit-o si eu, desi i-am mai luat si nu mi s-a mai intamplat. Cred ca au fost depozitate necorespunzator, altfel nu imi explic... erau in garantie.
Carnita am de gand s-o portionez inainte s-o congelez si scot cate un bulgaras cand ii gatesc ei.

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


Exact la asta ma gandeam io acuma, nu pot portiona carnea cruda? si apoi sa fierb impreuna cu legumele? ca doar e pui, tai bucati mici ca la ratze cred ca se fierbe in 30-40 de min cat las legumele....

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

eu asa am facut - am luat piept de pui dezosat, am portionat in bulgarasi mici si pun cate unul la legumele pe care le fier zilnic (ma rog peste o zi, uneori congelez ce-mi ramane si mai iese de o masa).

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Si mai am inca o intrebare (de debil) la Cris.mario si la Andre_lina, ca pe ele le-am "vazut" zicand, si la celelalte fete care impartasesc aceeasi opinie:

De ce Nestle nu vi se pare ok ca are prea multe produse?

Ca doar e un brand, nu se fac toate in acelasi loc... sau n-am inteles eu bine?

Ca am vazut la cora niste cereale la jumatate de pret fata de astea de le-am luat eu si cand ma uit pe eticheta erau produse tot de Nutricia, importate tot de Milupa. Asa ca... ori rada baba, ori baba rada?


_
Povestea unei .
Cresc



Eu am avut o mare problema cu NAN ... pt ca mi s-a contipat baiatu de mi-a facut hernie de la el!!!!! De aia sunt impotriva

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput