Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

msymo saru`mana esti o dulce...in ceea ce priveste ajutorul acordat altora si eu am dezamagirile mele si cel mai dureros e cand se intampla de la cine nu te astepti sau de la cel pe care l-ai ajutat cel mai mult....sotul mereu zice "lasa draga noi sa fim sanatosi"...eu cu "lasa" asta nu pot ...pai cum eu ma dau peste cap pt tine ...tu de ce nu poti face pt mine la fel

Doamne ai grija si de noi 20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

ratusca la mine e invers m-am saturat de mers la baie....
am mancat ieri o mancarica de fasole si niste pepene galben si...niste pepene rosu ....asta noapte numa la baie am stat...acu bag niste orez ....sper sa treaca

18+ viitoare mami de gemeni
www.youtube.com/watch?v=DcB8py9JWF4" target="_blank">
Forever,Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

mie imi place chestia cu moasa pentru ca are mai multa legatura efectiva cu BB, si defapt este ca un fel de ajutor pentru mamica.
ca poate uiti sa iei haine pentru scosul din spital, poate nu stii sa faci prima baita la BB, poate nu poti sa tii copilul in brate la biserica pana il predai nasei si multe altele
eu vad moasa ca un ajutor bine venit pentru o proaspata mamica
plus ca daca este o persoana apropiata iti va face placere si tie si ei ca ii oferi onoarea asta

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Alexia am vb cu al meu acu.
botezu se poate face in orice moment al anului. numai ca se recomanda sa se faca cand nu e post din cauza faptului k in perioada aia se mananca de post, trebuie sa stam in liniste, etc.
in prima zi dupa nastere, moasa duce o sticla cu apa la biserica, preotul o sfinteste si cu acea apa mama stropeste casa, se spala copilu. e un fel de aghiazma.
in ziua 8 preotul vine acasa si face o mica sluja pruncului. in aceasta zi ii se pune numele copilului.
botezu se poate face incepand din ziua 8, dar pt k mama pana la 40 zile se considera k este "murdara" se face dupa aceste 40 zile pt a participa si ea. sunt unele femei care au facut botezul mai dvrm de aceste 40 zile si s-au speriat cand au vazut copilu ca este bagat in cristelnita si au piedut laptele, li s0a facut ff rau, unele chiar au murit.
cam asa este..dc mai aveti intrebari va rasp cu drag


Raluca va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 14+


858 SMS PT COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

bebelu merci pentru raspuns, nu stiam astea, nici partea cu moasa si cu apa sfintita a doua zi dupa nasterea copilului, asta mi-ar placea sa o fac
dar botezul vreau totusi sa-l fac cu tot cu petrecere, deci prin mai sper ca o sa fie vreme destul de frumoasa

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui JoAnn

ratusca la mine e invers m-am saturat de mers la baie....
am mancat ieri o mancarica de fasole si niste pepene galben si...niste pepene rosu ....asta noapte numa la baie am stat...acu bag niste orez ....sper sa treaca

18+ viitoare mami de gemeni
www.youtube.com/watch?v=DcB8py9JWF4" target="_blank">
Forever,Michael



esti o fericita!!, din punctul meu de vedere..eu ieri am mancat lapte si apooi o salata de rosii si nimic..aseara am mancat pepene rosu si am baut apa si tot nimic. Pna nu bag supozitor cu glicerina nu iese

20+ si ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

la cum e vremea asta, cred k si in feb martie va fi super frumos afara..
uite ca nu stiu cand incepe postul Pastelui la anu.


Raluca va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 14+


858 SMS PT COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

pe 7 martie incepe postul
deci pana atunci mai e o sansa ..
si sigur va fi frumos.

Raluca va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 14+


858 SMS PT COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

bebelu:
Postul Sfintelor Pasti (07 martie - 23 aprilie 2011)


23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

bebelu uite zilele cand nu se fac nunti si deci nici petrecerile pentru botez:
In toate zilele de post de peste an
In zilele praznicelor imparatesti si in ajunul lor
In saptamana lasatului de carne (28 februarie - 06 martie 2011)
In Postul Sfintelor Pasti (07 martie - 23 aprilie 2011)
In Saptamana Luminata (24 aprilie - 30 aprilie 2011)
In Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel (20 iunie - 28 iunie 2011)
In Postul Adormirii Maicii Domnului (1-14 august)
In Postul Nasterii Domnului (14 noiembrie - 24 decembrie)
De la Nasterea Domnului pana la Botezul Domnului (25 decembrie - 6 ianuarie)

23+

Mergi la inceput