sa ne numaram binecuvantarile (cap.6)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

happy...ce de ghinioane,dar bine ca operatia s-a terminat cu bine.Ce frumos ca au pregatit copii si parintii dinainte de operatie...ce inseamna civilizatia.........sa se vindece repede...
Fetelor dar pe unde umblati?Sau nu aveti de povestit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Lala
Te-am inteles perfect cind te plingeai ca esti singura cind ti-e puiul bolnav... Asa m-am simtit si eu, am alungat cu greu sentimentele negative. Ah, alta data l-as fi injurat cu patos. In schimb a trebuit sa ma intreb mereu: "ce este important pentru tine?" si reapsunsul imediat a fost mereu "copiii mei, starea lor de bine". Jocul asta de intrebare-raspuns l-am repetat de multe ori in situatii de criza emotionala. Am obersvat ca ma centreaza, imi distrage atentia de la chestii neimportante si adesea negative emotional.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Saptamina viitoare mergem la concertul lui Maroon5, Owl City face deschiderea. Am luat biletele special pentru Sarah, ca este mare fan Maroon5 :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Imi place Maroon5, in 2004 mergea o melodie de-a lor de zeci de ori pe zi, in timp ce Giulik dormea pe burtocul meu
Happy, bine ca acum sunteti bine Pupam curajoasele adica pe toate 3
Si eu mi-am scos vinerea de concediu, din aceleasi motive, sa zac asa pana nu mai pot drept urmare am zacut, am smotruit, am iesit cu fetele, Doamne cat de bine e acasa


Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Happy, pup din nou piciorusul bolnavior si fetita frumoasa chiar voiam sa te intreb in ce-a constat acel curs. fain chestie. week-end placut si vesel va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Oh, Happy, sanatate multa printesei!
la ce spital v-ati operat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Mamagiuliei, Mianna, Maru hahha...toate cu M de la Minunate

Am fost la Toronto East York General pentru ca acolo m-am obisnuit sa merg daca am vreo urgenta. Practic mi-ar fi fost mai aproape Sunnybrook si am auzit ca este mai bun.
Am vazut ca sectia de pediatrie de la TEYG este o ramura a lui Sick Kids Hospital, asa scria acolo si avea si sigla lor.

Am uitat sa va spun ca, dupa ce am iesit din sectia aia dupa operatie, am fost duse in camera de la pediatrie. Si, spre surpriza mea, am vazut cum a intrat un clovn in camera... O femeie clovn, se vedea ca este in virsta, avea o peruca cu parul rosu, lung si impletit in cozi, hainele de clovn, cu un sort in fata. Si a scos din sacosa ei o carte de colorat magica, care avea paginile necolorate. Apoi a antrenat-o pe Maya in jocul ei. I-a spus ca Maya poseda talente magice, a intrebat-o daca stie formule magice... Hocus-pocus, Abracadabra... si i-a spus sa isi imagineze culori multe si frumoase, apoi sa spuna cuvintul magic si sa le trimita printr-un gest al miinii spre carte. Dupa formula magica si trimiterea culorilor in carte, a rasfoit din nou cartea... si era toata colorata frumos. Ah...ce ma fac acum cu o carte toata colorata?? Poti sa iti iei culorile inapoi? Si a repetat formula, de data asta tragind culorile din carte. Ta-daaa... cartea era necolorata :))
I-a dat apoi un sticker ca o medalie pe care scria ca acum este "Undercover Clown".
Maya deja se simtea mai bine cind a plecat, era vesela si bine dispusa.
La plecare din sectia de pediatrie i s-a dat un "Certificat de Bravura" semnat de doctor.
http://www.sickkids.ca/ProgramsandServices/Therapeutic-Clown-Program/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Ieri am fost mama iresponsabila
Am luat fetele si am fost la film la ora 1 dupa-masa. Am intrat sa vedem "Despicable Me" in 3D. Nu mai stiu cum sint cinematografele in Romania, dar aici sint cladiri imense. Platesti biletul si intri sa il vezi, trecind pe linga cel care iti controleaza biletul. El iti spune politicos: sala 16, pe dreapta (spre exemplu) unde te duci si vezi filmul... Dupa ce iesi te indrepti spre iesire. Dar noi aveam chef de filme, nu vroiam sa ne intoarcem acasa :)) si am intrat(ilegal:))) si am vazut "Cats and Dogs" (la asta am adormit!), apoi "Ramona and Beezus", apoi "Grownups". Am iesit afara la 8 seara, ne durea burta de la atitea floricele, cola si pizza dar rideam toate trei in hohote.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Happy, stiu de colaborarea cu Sunnybrook, acolo e noua aripa/sectie dedicata copiilor cu autism. Care s-a mutat de la Sk la Sunnybrook cu doctori cu tot din motive de locatie mai in comunitate.

Oh Happy, ati vazut filme pentru intreaga vacanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Happy Doamne ce situatie cu acul... Bine ca ati rezolvat!

copilul meu e in tabara si ma gandeam cum povesteati voi, ca stateati cu sufletul la gura...o, si eu sunt atat de linistita . Bine, e pe maini bune, am vorbit la telefon,e totul ok, deja mi s-au transmis cateva laude la adresa ei, draga de ea.

Mergi la inceput