cadou nasa botez

cadou nasa botez | Autor: delsim

Link direct la acest mesaj

As avea nevoie de niste idei. Sa va spun despre ce fel de persoana e vorba: o tanara de 33 de ani, nemaritata, realizata social si profesional, suntem prietene bune din copilarie.Imi boteaza fetitza si nu stiu ce cadou ar fi potrivit. De fapt, i-am luat deja ceva , o rama foto digitala, dar mai vreau inca ceva si nu mai am idee ce. Ceva sa-i ramana si sa aiba valoare sentimentala. Bugetul nu e mare intre, 150 si 250 ron.Idei?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cookie81 spune:

Salut,

am cateva idei, sper sa-ti placa, mai ales daca zici ca vrei sa-i ramana si sa aiba valoarea sentimentala:

- o bijuterie (de ex. o bratara de aur gravata cu data botezului);
- o icoana pictata pe sticla sau pe lemn (mie personal nu-mi place alea din metal kichtoase);
- ceva de cristal... acum nu mai stiu care sunt preturile;
- o geanta de laptop - daca e suficient de practica pentru ea, asta nu stiu cata valoarea sentimentala ar avea;
- o sticla de vin de 33 ani (?)

nu imi mai vine nimic in minte acum... Sper sa te ajute si alte fete cu raspunsuri.

Sa-ti traiasca fata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana27 spune:

da de ce trebuie sa-i iei cadou? sa botezi e o bucurie si nasa e cea care face cadouri copilului. stiu ca in ro se practica cadourile la nasi dar tu i-ai luat o rama foto digitala. salveaza pe ea poze cu fetita sau baietelul tau si cred ca e cel mai frumos cadou pe care il poti face. mai ales ca zici ca sta destul de bine financiar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Da, e adevarat, in Romania se practica inca chestia asta cu cadourile catre nasi si inca destul de consistente. E adevarat ca e un gest crestinesc si o face fara pretentii de cadouri, dar asa vrem noi .Sa botezi implica o gramada de cheltuieli, pe langa placerea de a boteza un sufletel si cumva ne simtim datori

Mergi la inceput