BV Oana, BELU, Andreea84! iul-aug 2010 (157)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

HAI FETELE, SA VINA DELFINASII!!!

ce zi! ce emotii!! cine se mai aboneaza?!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Pai ordinea ar fi Belu, Andreea, Oana. Asa au si intrat in travaliu, asa e corect.
Da nu stiu cum facura Belu ca fix la DPN naste. Interesant. Ce asculatator delfinasul. Nu mai spun ca bonus a terminat si cu mutatul.
Oana e la prima nastere si cum nu a zis nimic de dilatatie cred ca mai dureaza ceva, numai bine ca se schimba data nasterii.
Dar Andreea84 are DPN aproape de mine in august, valeuuu

M-am gasit comentator, stau pe margine si . Macar atat sa fac si eu in asteptarea delfinasei mele.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 35+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

MYCYA, EU NU MAI VREAU SA NASC..HIHIHI..cel putin nu azi,sunt destule valuri pe aici. maine ar fi bine :). azi o sa incerc dc ma lasa ploaia sa fac o plimbare mai lunga..sa vedem, poate poate.

azi e ziua nasei copiilor, in 10 e ziua copilului lor, asa ca maine ar putea sa se nasca Mihaita :).

Paula cu Mihai 39+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 5 zile de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Otilia prima e Andreea ca din cate stiu ieri parca intrase cineva sa ne spuna ca e la spital si ca va naste.



Bianca 35 + Andra Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

MYCYA, EU NU MAI VREAU SA NASC..HIHIHI..cel putin nu azi,sunt destule valuri pe aici. maine ar fi bine :). azi o sa incerc dc ma lasa ploaia sa fac o plimbare mai lunga..sa vedem, poate poate.

azi e ziua nasei copiilor, in 10 e ziua copilului lor, asa ca maine ar putea sa se nasca Mihaita :).

Paula cu Mihai 39+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 5 zile de dans in burtica

sa fie cu noroc plimbarea



Bianca 35 + Andra Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Crispo eu vreau, mai sunt 5 zile pana implineste 37, acum cum vrea si ea, dr zice ca e pregatita are peste 3200 grame, capul de sapt 39, toate organele functionale, teoretic de miercuri nu mai este prematura nici macar cu o zi, dar mi-a spus ca la masuratori el nu crede totusi ca va depasi 38 sapt si ca ia muult in greutate daca depaseste ajunge aproape de 4 kg, cum am si steroizi facuti si plamanii sunt functionali!
Daca se naste sapt viitoare ei sunt multumiti ca a ajuns pana aici, acum cum o vrea si ea, eu sper sa ajungem macar pana luni, imi petrec cea mai mare parte a timpului in odihna, si mai mult nustiu ce sa fac, dr a zis ca trebuie sa incerc sa se rupa cicatricea de la operatiile de pe col, ca sa ii dam voie sa se dilate normal.. Nici nu stiu, , mai mult de jumate de ora nu pot sa merg ca am dureri masive intre picioare! Si burta este coborata complet imi pleaca de la osul pubian si am mai mult de o palma sub sani, practic coastele libere palpabile!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
36+ cu
AMR 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Si OANA!!!!
Hai OANA! Travaliu usor iti dorim! Nu ma bag la lungimea travaliului, ca mie mi se pare muuult pana maine...

Otilia, pai da ce sa facem si noi, ne roadem unghiile si asteptam vesti

Alina 36+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Mai fetelor, dar la mine asa a fost dintotdeauna, ma refer la faptul ca am avut mai mult de o palma sub sani... pai coastele le-am simtit tot timpul... Vreau totusi sa cred ca e pozitia lui bb...

Alina 36+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Mai fetelor, dar la mine asa a fost dintotdeauna, ma refer la faptul ca am avut mai mult de o palma sub sani... pai coastele le-am simtit tot timpul... Vreau totusi sa cred ca e pozitia lui bb...

Alina 36+ cu
gargarita


Eu asa ma de cateva zile, daca inainte ii simteam caputul deasupra osului pubian, acum nu-l mai simt si mi-a si confirmat la echo ca e pregatita adica deja se del=plaseaza la iesire!
Burtica mea incepea de sub sani lunga, si in fata, tuguiata ca burtica de baiat!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
36+ cu
AMR 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Moamaaa, ce emotii am pt feteNASTERI IN DIRECT!!!!!

Hai OANA, BELU,ANDREEA![pk]

Cred ca energia noastra si pumnii strinsi chiar ajung la ele.sa dea Dl sa aiba nasteri rapide si bebei sanatosi.



Catalina 34+
Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)

Mergi la inceput