Mamici si Gravidute Italia -77-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

ioana - pai de aia am renuntat si eu la ideea de a lua alt landou ... voi folosi banii pe altceva, tot pt. bb, desigur. Asta pe care l-am avut la S. e inca in stare buna si m-am gasit bine cu el.
O sa imi fie muuuult mai usor acum ca le am pe toate ... patut, landou, scaun de masa etc., de aia doar le-am pastrat, pt. un eventual bb2. Cu lucrurile la fel ... doar daca e baietel o sa trebuiasca sa mai iau cate ceva, ca nu pot totusi sa il imbrac in roz sau rochitele.

De curiozitate, cat v-ar costa toata treaba cu Disneyland? La Gardaland nu am fost vara, insa de la altii am inteles ca e cu totul diferit iarna, in preajma sarbatorilor de iarna. Si intr-adevar, e ceva de vis, noua ne-a placut mult. Nu sunt deschise toate giostrele, e de inteles ca-i frig, dar sunt alte atractii, spectacole de patinaj artistic, dansuri .. e frumos!! Plus toate decoratiile specifice iernii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Denis Stefan
La multi anisori sanatosi si fericiti !
sa cresti mare si frumos si mamica ta sa se bucure de progresele tale numai bine va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Abramburika-din cite am inteles ne-ar costa 1200
acum sa vedem ca nu stiu daca el platea 1200 pt el si fetita impreuna sau.......(fata are 8-9 ani...cam asa)atit a zis ca ne-ar costa
el a zis 1200 ne costa pt noi 2 si pt fetita nu platim ca are 3 ani
tre vazut exact cit e si cind trebuie luate biletele
stiu sigur ca merge in fiecare an,nu sta decit 4 zile dar sint suficiente si ne-a zis ca e o atmosfera ca in basme
imi inchipui,una e sa vezi la tv si alta e sa mergi
care ati mai fost?
Raluca sigur a fost cu sotul ei francez



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

salut fetele.
v-am urmarit zilele atea dar asa,din umbra ca sa zic.inca nu sunt bine,azi iar zi urata cu probleme de dimi,de a trebuit sa ma ascund in baie de davide sa nu ma vada iar.sunt tot mai disperata au trecut 2 sapt de cand sunt akas si tot lesinata sunt.analizele zic ca am anemie dar asta nu poate sa ma reduca asa.deci am chemat-o urgrnt pe mama (a plecat azi dimi la 3 din ro).eu ma tarasc prin casa si incerc sa pun cat de cat in ordine ca de vine si vede ce avem ma arunca de la balcon.asta e,mai mult de atat n-am putut.
ALEXANDRA-bafta cu punturina,sa fie bn si sa nu faceti febra,iar tu sa fi tare8eu n-am fost,plangeam si eu cu el)ca il doare un picut akum dar e spre binele lui.
ABRAMBURIKA-bafta si tie la amnio,asteptam vesti de samburel
IOANA-prenotati in timp si mergeti daca puteti,cred ca e minunat akol de sarbatori.noi mai asteptam putin ptr gardaland,e inca mic si nu cred c-ar intelege,iar eu nu sunt amatoare chiar deloc.
va ,merg sa vad ce mai kombin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

stefania, daviduca - multumesc!

ioana - da, poate G. are gratuit ca e inca mica. Oricum, mi se pare cam multisor suma asta ... insa, fiind vb de Disneyland ...

daviduca - un test de sarcina ai facut ? Glumesc ... sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:



Sper sa nu fiu in aceeasi situatie,ca si tine,Petro.Cred ca de aia is asa de speriata,ca stiu ce ai patit...

Fetelor,nu stiti cum arata bubitele de la varicela?Ambra e plina pe picioare...m-am gandit ca poate sunt muscaturi de tantari,ca am fost ieri dupa-masa in parc cu ea,dar le vedeam aseara...in casa iara nu aveau de unde sa fie atatia tantari...Va uitati va rog la poze,sa-mi ziceti parerea voastra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

andreea - ooooff, nuuuuu!! Unde-s pozele??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

la albumul comun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

of Daviduca-imi pare rau ca inca nu ti-ai revenit
sa te pui pe picioare acum cit sat mama la tine
Abramburika-nu e ieftin deloc....deaia ziceam sa vedem cit e daca le luam din timp ca de nu iti dai seama cit ar costa
asta e in plan dar nu e batut in cuie ca toate se rezuma la bani orice ai face.....





Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

da la cat mergi???eu nu stiu cum finctioneaza dar imi pare ca tre sa stai o zi in pat...boh..
bafta
nu fac test ca iau pillola.
nu stiu ce sa mai fac

Mergi la inceput