Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Sugubina vino la Ploiesti ca aici sunt caisele si piersicile 3-4 lei!
As vrea sa fac si eu compot de visine si de caise si dulceata de visine.Vad cum ma simt maine.
Eu de cand sunt insarcinata nu am mai facut curat in casa,maxim de 2 ori,a devenit treaba sotului.Sterg eu praful si fac mancare.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

amelia_ilie ce faci din vinete? Io inca nu am luat pt ca mai am doua pungute la conge cu vinete coapte de anu trecut. Poate maine bagam o salata de vinete cu ciapa asa..

letzi cat de tare-e eftin la voi ! Acuma ma gandesc ca pt ca am fost duminica o fi fost mai scumput.. Pufi are pe bunica-sa la Puchenii mari,deci poate cand mai merem la ea trecem si in Ploiesti la compras. Visinele de ex erau 6 lei! Pai scump rau..

sugubina +17 cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

ziua buna fetele

noi suntem bine crestem sanatosi si frumosi si burtika si dimitriosul

uff noroc ca am papat din toate ce ati scris voi ca daca nu si tati ar fi facut acum ture prin oras

va pupam si va uram tuturor sanatate
17+


mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
si de gugulanul Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

eliza tu ce ai mancat?

sugubina +17 cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

amelia_ilie ce faci din vinete? Io inca nu am luat pt ca mai am doua pungute la conge cu vinete coapte de anu trecut. Poate maine bagam o salata de vinete cu ciapa asa..


sugubina +17 cu Puficele


De-asta fac , cea de ieri ne-a ajuns doar de pofta. Sotul le-a luat pe cele de azi cu 5 lei, si erau cele mai scumpe la Obor...

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

fetele am o bucata mare de muschiulet de vitel si nu stiu ce sa fac de papa.
aveti vreo idee???



http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 13+


858 SMS PT COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

asa erau vinetele si in delfinului..asta e pretul perioadei.

sugubina +17 cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

fetele eu am papat de toate enumerate de voi si aici si in cap trecut noroc ca am socrii la tzara si au de toate..nu va mai zic ca nu am de unde sa va dau si apoi ma simt oribil ca fac pofte...

vb de morfofetala de trim III asa este unele malformatii apar exclusiv in trim III ..daca ati merge la medlife o sa vedeti ca la mf de tri II o sa va dea niste foi la inceputul echo in care scrie exclusiv 2 pagini cu ce tipuri de malformatii nu se vad acuma si care pot aparea in trim III..deci sa cl aveti dr buni daca cer si mf de trim III...

pe mine sa nu va suparati eu scriu telegrafic un mesaj dupa cre inchid calc si il mai deschi deaabea maine, poimaine cand imi mai fac timp Dimitrie e un demolator de nergie si nervi


mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
si de gugulanul Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Bebelu, in viziunea mea, muschiul de vitel se face doar la gratar: tai felii ca si cum ai taia o bagheta de paine, destul de grosute, apesi putin cu podul palmei sa le aplatizezi (a nu se bate cu ciocanul, vitelul este f fraged) si apoi cateva minute pe gratar, depinde cum va place mai ars, mai in sange. Alaturi: spanac pe care il calesc cu putin usturoi si ulei de masline, fasole verde trasa la tigaie in unt, sos de gorgonzola sau un sos de piper verde, dupa gust. Oricum, muschiul de vita este f sanatos, se face rapid, iar noua ne place mult. Pacat de pretul ffff piperat. Pofta mare!

Symo 23+ Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Noi i-am facut lista lu' tati, l-am trimis la Angst, sa vedem daca se descurca..... Sper sa fie si deschis pe Basarabia.

Symo 23+ Diana

Mergi la inceput