Bravo Adriana!Delfinasi de iulie-august 2010 (152)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

crispro, ma intrebai ce mananc...cat alaptezi trebuie sa mananci, cam 2500 calorii zic cartile...oricum ca in sarcina..nu ai voie sa tii dieta sau sa slabesti prea mult intr-o luna...

ar trebui 3 mese principale pe zi si 2 gustari...sincer, cred ca eu am 3 gustari si 2 mese si pap supa in fiecare zi...e foarte buna supa de zarzavaturi...

iau vitamine in continuare...doar ca eu alaptatul stau cam prost, adica mananca si de la mine, nu zic nu, dar nu se satura...adica nu am asa mult laptic

dar o sa vezi ca daca alaptezi iti este foame, sete si in timp ce papa de la san uneori ti se face brusc somn noaptea imi vine sa pun capul pe el

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Racusor, nu zice ca stai prost cu alaptatul, ca tu ai laptic. Daca tu consideri ca nu se satura si mai trebuie si completare, tu stii cel mai bine, ca tu esti mama brotacelului... Cu somnul noaptea nu stiu cum voi face fata... Cred ca voi dormi pe mine, in timpul alaptarii...

Cristina 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_goga

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

si mai am un fix vreasu sterilizator cu aburi electric cu sticlute incluse1

ce imi recomandati la un pret rezonabil!?

Anca +34s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

DOAMNE AJUTA!


cel de la primii pasi.

39+ Bogdan-Andrei
AMR azi, maine ... azi, maine... azi, maine ...



ai cumparat asa ceva?

da da de unde sarumana!


multumesc si ce contine?


Anca +34s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Anca si eu tot de la "Primii pasi" am luat sterilizatorul cu aburi doar ca fara biberoane incluse. A fost destul de ieftin, pana in 2 milioane. Felicitari pentru noua saptamana, stai linistita nu te mai stresa. Cu siguranta o sa treci de 37
Eu mai trebuie sa-mi cumpar pompa de san. Doamne ce preturi am vazut la Sensi Blue. Dar am vazut pe net tot de la "primii pasi" cu 2 mil si ceva si cred ca o sa fac comanda.

33 + cu o de
AMR -6 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Crispo uii da si eu is o puturoasa la capitolul papade o saptamana tot amanam sa fac mancare.cand spuneam ca fac azi cand maine si tot asa dar azi m-am pus bine si am facut sa am si pe maine si dupa mai vedem noi mai ciugulim cate ceva timp de o saptamana cand mio veni iar cheful

Nela ce bine ca ai putut dormi in sfarsit, poate ca de acum ai parte de nopti linistite.

Sorina si eu m-as simti la fel sa fiu in locul tau dar gandeste-te ca fiind acolo si atatea emotii ce sunt si oboseala aveai mari sanse sa te apuce nasterea acolo, asa ca e mai bine ca ai stat acasa.sa treaca supararea

Dragaica probabil de la greutate e asa, nu cred ca au de gand delfinasii sa iasa acum.is cumintei ei la mami in burtica

Bianca 34+ Andra Maria

AMR 5+ pana vede mama comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_goga

azi sunt putin trista. la ora asta trebuia sa fiu la brasov nasa mare!!!! dar, am preferat sa raman acasa decat sa nasc pe acolo. asa ca al meu sot a cununat fara mine, in locul meu a tinut mama lumanarea. toata lumea e la nunta se distreaza, ma suna sa imi spuna cat de frumos este si eu sunt acasa cu dureri de oase, ligamente ....
macar daca as naste, as avea un motiv sa imi treaca toata supararea ca nu am ajuns la nunta.

39+ Bogdan-Andrei
AMR azi, maine ... azi, maine... azi, maine ...



e mai bine ca ai ramas acasa ca la cat de schimbatoare e vremea si presiunea atmosferica acolo ma cautai sa vb cu medicul meu de acolo si sigur nasteai pe acolo

eu nu am stat in pat o 5 zile cat am fost la bv din cauza ca a pluat si mi-a fost rau!

si ca sa te consoloe in brasov sunt 4 anotimpuriintr-o zi!


asa ca nu ai de ce fi suparata!

Anca +34s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui nela_didea

Anca si eu tot de la "Primii pasi" am luat sterilizatorul cu aburi doar ca fara biberoane incluse. A fost destul de ieftin, pana in 2 milioane. Felicitari pentru noua saptamana, stai linistita nu te mai stresa. Cu siguranta o sa treci de 37
Eu mai trebuie sa-mi cumpar pompa de san. Doamne ce preturi am vazut la Sensi Blue. Dar am vazut pe net tot de la "primii pasi" cu 2 mil si ceva si cred ca o sa fac comanda.

33 + cu o de
AMR -6 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne


exista si cu biberoane incluse?


eu am vazut pe net 160 ron!
aratav si bibite!

Anca +34s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Pun si eu doua bancuri sa ne mai binedispunem ca doara e weekend


O femeie merge pe strada si observa un batranel care statea pe scaun in fata casei.
- Ma scuzati, nu am putut sa nu observ ce fericit aratati! Care este secretul dvs. pentru o viata lunga si fericita?
- Fumez trei pachete de tigari pe zi, beau sase sticle de whisky pe saptamana, mananc numai mancaruri cu multa grasime si nu fac niciodata sport!
- Nemaipomenit! Dar cati ani aveti?
- 26.


Doi copii stau in camera lor si discuta. Baietelul o intreaba pe fetita:
- Ce-i vei cere lui Mos Craciun anul acesta?
- O papusica Barbie. Dar tu ?
- Eu ii voi cere un Tampax!
- Tampax ? Ce e asta?
- Habar n-am, dar zic astia la televizor ca daca-l folosesti poti merge la plaja in fiecare zi, sa mergi cu bicicleta, la piscina, sa dansezi, sa alergi, sa faci o multime de lucruri...fara ca nimeni sa-si dea seama!



Un arab merge la casa de bilete a aeroportului J.F.K. si ii spune domnitei de acolo:
- Un bilet pana la Pentagon as dori si eu, va rog!
- Pai, stimabile, avionul asta nu merge la Pentagon...
- Pe pariu?





33 + cu o de
AMR -6 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

anca, de unde iei tu scutece de la sano?

elena, n-ai venit???????
ella, listuta cu nasteri e pt saptamana asta..deci urgentele :) tu mai ai de asteptat un picut :)

mie mi-e din ce in ce mai greu, de-abia ma mai car..sper ca luni, marti maxim sa nasc!
nici nu vreau sa ma gandesc la voi fetele cu 2 in burtica, cat o fi de mare si grea.

Paula cu Mihai 38+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 10 zile de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:



Anca +34s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput