Prietene la bine si la greu - 29

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Ce gluma buna,draga Monis

Nu vreau deocamdata alt bebe,si totusi,ar fi posibil,pt ca nu ma protejez




Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

poate Andre

no, acu chiar ca ma bag la somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Niassa!

Va invit din nou la !

Monis drum bun catre casa! Te pup!

VA las ca sotziorul meu insisa sa isi bea cafeaua in timp ce citeste presa on line!

Revin later!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna dimineata,dragele mele

Sunt emotionata rau,astazi fac bagajele,maine la 9 vom decola!
Din cate am mai citit pe aici si la dovlecei,fetele care au mers undeva cu bebeii,au luat bagaje serioase!!!
Avand limita la 20 kg,trebuie sa am grija ce voi lua cu noi,sa fiu sigura ca vom avea tot ce ne trebuie pt pisicuta pt 2 saptamani.

Dankutza,postase Dozz o listuta cu medicamente pt vacanta.

Dozz,te imbratisez cu drag si-ti multumesc pt listuta de medicamente,a fost foarte utila



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Buna dimi!

Salutari de pe malul marii negre (de pe cealalta parte a marii). Licuriciule iti fac cu mana, ma vezi?
Astazi dau eu capucine, frapuncine si cafeloase de la malul marii.
Noi suntem in concediu la mare, avem un concediu de vis, hotelul este superb, marea la fel, iar Mariuta este foarte cuminte, marea ii prieste, a inceput sa mearga de-a busilea, dar doar cu spatele inca, iar noi murim de dragul ei .

Am reusit sa intru pt ca azi ploua si la noi si pana ne gandim noi ce si cum facem, am forumit si eu putin.

Fetelor, mi-a fost dor de voi, am citit despre probleme rechinasei si m-am intristat foarte tare, am mai citit ca lavinia inca nu si-a primit indemnizatia , monis si puiul se intorc in bucuresti (drum bun!). Ionela suntem alaturi de tine , dozz iubita si voi terminati concediul si va intoarceti in minunata capitala , ralu e nasica , andre asteptam sa-i plece musafirii ca sa mai aflam detalii , lumi spor la facut bagaje inteligente (o sa fie bine cu pisicioasa ai sa vezi ).

Sa bag si eu un vot pentru bb2? Raluci

de scump Maria 13.12.2009

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

'Neasssa!

Scriu numai doua vorbe, ca tocmai a adormit Timi, si ma mai bag si eu o tura langa el, ca ma ustura ochii de (ne)somn. In ultimul timp se trezeste de foarte multe ori pe noapte, se screme, isi strange piciorusele la burta mai ceva ca la colici...si uneori tipa de durere. Are gaze, dar nu stiu ce sa-i fac. Am incercat cu Espumisan, dar e apa de ploaie (desi pe vremea colicilor ne-a ajutat). Mi-a dat dr. neonat. Mezym - sa-i dau cate 1/3 din tableta de 3 ori/zi. Nici asta nu ajuta.
Mai continui cateva zile cu Mezymul asta, si daca nu...habar nu am ce sa fac. Eu nu mananc nici acum fasole, varza, prajeli ce ar putea imbalona. Lui nu ii dau cartof; doar cartof dulce. I-am dat broccoli cateva zile, si apoi le-am scos, m-am gandit ca si de la ele poate fi imbalonat. Degeaba. Aceleasi nshpe mii de treziri in timpul noptii, cu scrematuri si toate alea.

monica_80, ce fain ca va bucurati de concediu la mare! Eu am inceput deja sa ma gandesc cum o sa-l tin ocupat pe Timi toata ziua...si ce-o sa fac cu el pe plaja. Chiar vroiam sa o intreb pe Lyly despre asta. De jucarii pt nisip cred ca e prea mic, nu? Cred ca il voi tine doar pe sezlong (iau sacul de jucarii cu mine...). O alta idee e sa-i luam un bazin din ala micut de tot, in care sa-i punem apa si jucarele si sa se joace sub umbrela. Pe jos prin nisip nu-l prea vad...ca dau aia faliment cu plaja la cat ar balota el la nisip in gurtita.
Daca as gasi scaunel/fotoliu din ala jmeker cu acoperis cu am vazut la many parca, ar fi super, ca l-am putea lua mai mult in apa. Asta in caz ca nu i se va parea rece apa si va incepe niste urlete acolo...

M-am intiiinsss...cat o zi de post. Fug sa bag rapid cornu-n perna, cat mai doarme kinderu.

O zi faina sa aveti!

PS: Licuriciu era prezent cam in fiecare dimineata. Pe unde umbla? Sper din suflet sa nu se fi intamplat iar ceva cu rechinasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Monica,chiar ma gandeam la tine(de fapt mi-e dor de o ieseala,si ma gandeam la toate fetele din Iasi)!
Ma bucur ca va simtiti bine si ca Mariuta e cumintica si se bucura de mare!

Fetele din Iasi,cand vin inapoi tare as vrea sa va vad,mi-e dor de voi si de puisorii frumosi....



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Schimbat,hranit si adormit una bucata pisicioasa,sunt home alone-mama la cumparaturi si Richard la sala,asa ca mai bag cateva randuri pe aici

Smara,imi pare rau ca nu stiu ce sa te sfatuiesc....pupam burtica de Timi sa-i treaca
Nici eu nu stiu cum si ce vom face la plaja,dar abia astept!
Pisicioasa mea e foarte incantata in apa-in cada mare se distreaza super,acum sa vedem in piscina si in mare cum va reactiona.

Strumfy,te-am sunat sa-ti raspund la intrebarile pe care mi le-i pus acum...nu stiu cat timp-scuze de intarziere...suna-ma cand ai timp
Ce mai face Andruta mica?

Am sunat-o pe Dymomo,dar nu a raspuns.....



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata si de la noi!

vremema asta deja ma enerveaza, imi ia din energie, sunt moale ca o carpa.
in dimineata asta mi-a cazut iar copilu din pat are o viteza in rostogoliri si tarat ceva de speriat. deja am mutat patul de mijloc la colt, am put patutul in dreptul lui si a ramas doar o latura pe unde sa cada, si a cazut...

si ca sa-i raspund smaranditei pe plaja am intis cearceaf si paturica pe nisip, i-am adus multe jucarele de plastic si ne-am jucat, a si dormit, a stat si in piscinuta si s-a jucat cu mingiutele, a si mancat, trece timpul f repede

Lavi, Alex e bine, nu sta deloc intr-un loc, ar vrea mereu in picioare , spatiul de joaca amenajat pe jos nu-i este suficient, cel mai mult ii place pe sub fotolii si scaune.
ma bucur ca s-a reglat raresu la burtica. pupici

monis, drum bun!

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Lylyana,pup Alexutul cazacios

Vreau sa urez La multe lunite pt bebeii nascuti pe 4,5,6 si 7,ca nu stiu cand mai intru....

Si ii voi ura `La multi ani` Laviniei de pe acum,sa fiu sigura-de ziua ta vom face si noi 9 lunite

Isi ia Richard laptopul,dar nu stiu daca voi intra pe net prea curand....



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput