Prietene la bine si la greu - 29

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dozz
Eu sunt necajita ca va trebui sa revin mult mai devreme la birou. Ca sa ma incurajez, ma gandesc la Dankutza, cum a mers ea la scoala inainte ca Pinky sa aiba 3 luni, dar parca tot nu e la fel, eu nu o sa am vacante...



Adevarul e ca m-am dus inapoi la munca pt stimulentul de 100 lei.




Poze noi cu Pinky de la 6 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/my_videos" target="_blank">Filmulete cu Pinky

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dozz

Dankutza, imi pare atat de rau de complicatiile cu operatia mamei tale. Sper sa reuseasca sa scape de stafilococ! La ce spital a facut operatia, la Bagdasar?



La fostul 23 de august, actualmente Sf Pantelimon. DEci si pe acolo e stafilococul auriu.

Poze noi cu Pinky de la 6 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/my_videos" target="_blank">Filmulete cu Pinky

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

buna

m-am bagat si eu la o cafea...

de la starea din ultimele zile am dormit cu piciul langa mine in pat , fiecare pe partea lui de pat. Dimineata se trezeste, trage putin de mine apoi isi vede singurel de joaca in timp ce eu mai motai

Dankutza, dar ai primit stimulentul ala? sau cum a primit Lavi indemnizatia


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Dankutza, dar ai primit stimulentul ala? sau cum a primit Lavi indemnizatia



Chiar l-am primit. AM depus actele pe 3 martie si pe 17 mai era in cont. Oare l-or impozita si pe asta? Ca n-am citit despre asta. Nu ca as muri daca mi-ar lua 15 lei din lei, dar, asa, de curiozitate.

Poze noi cu Pinky de la 6 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/my_videos" target="_blank">Filmulete cu Pinky

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Uff...ce fain de tine Dankutza,ca pana si stimulentul ti-a intrat la termen....eu ce sa zic...stau si fluier in degete...mi-e aiurea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Vad ca toata lumea a fugit prin parcuri, pe la gratare...asa ca ma retrag si eu...ca imediat apare cumnatelul meu la masa...Rares si Luci au iesit la plmbare ca barbatzii...a zis sotul ca il invata de mic sa fie microbist-au mers la terasa sa vorbeasca despre fotbal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

hello.....

ce faceti? dormiti???????????????????/

no bine...ma bag si eu la un somnik mic! Pupici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

It`s me again!

Sunt bucuroasa ca s-a rezolvat problema cu diareea lui Rares de la sine, adica nu a fost nevoie sa apelez la medicamente...se pare ca remediul cu banana mai putin coapta a dat roade. Ajunsesem sa ma ingrijorez deja...ca timp de 4 zile tot asa apos facuse...dar azi e ok...Sper sa nu mai fie deloc asa...ca si el saracutul se enerveaza.Avea inainte program de facut...dimineata si seara...acum sa vad cum i se va regla...ca zilele astea mi-a facut si de 5 ori pe zi!

Nu mai retin daca s-a mai discutat pe tema asta...dar de la ce varsta e bine sa incepem sa ii punem pe olita????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

It`s me again!


Nu mai retin daca s-a mai discutat pe tema asta...dar de la ce varsta e bine sa incepem sa ii punem pe olita????

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!Asa creste puiul meu
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!
(Lev Nicolaevici Tolstoi)



Ma bucur ca Raru s-a reglat cu scaunul si mai ales ca nu a fost cazul de medicamente.
Despre olita s-a discutat ceva, dar putin . Eu red ca e prea devreme pentru asa ceva. Copilul trebuie sa inteleaga intai ce e aia. Acum poti doar nimeri sa faca la olita... nu poate cere.
Conform stadiilor dezvoltarii prezentate de Freud, al doilea an de viata al copilului este numit "stadiul anal". Atunci copii descopera ca ei au puterea de a retine sau elibera materiile fecale. Realizeaza ca tine de ei, remarca multumirea sau supararea mamei ( legata de faptul ce s-a murdarit sau ca a cerut la olita) si simte nevoia sa o recompenseze facandu-i pe plac.. Asta ar fi pe scurt ... eu cam dupa asta ma voi ghida... pe la 1 an voi incepe sa ma manifest vizibil referitor la acest aspect, sa-l pun pe olita... etc. Pana atunci mi se pare ca nu are sens atat timp cat ei nu realizeaza mare lucru.

Mihnea a facut buf... am intrat si noi in club. Acum a adormit dupa un planset speriat.


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

MONIS ma intreb ce senzatii o sa ai cand o sa intri in oras si o sa dai de forfota, multime ceea ce in Bucovina nu prea e. Eu dupa ce stateam doua saptamani la tara ma simteam ca intr-o tara straina la oras

LAVINIA ce fain ca i-a trecut burtica lui Raresh fara medicamente.

Mergi la inceput