Dovlecei 2009,felicitari Iulika *159*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mai, copila mea doarme de la 15:30, sa ma ingrijorez sau sa ma bucur?

----------------------------------------------
Alex mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Kemsy nu te calici si da si la fata o felie de tort.....

Eu azi am fost sa cumpar oua la colt si am cumparat un blat dinala gata facut, taiat in 3 ...ca pana acum cumparam de tarta si bagam o budinca si niste fructe stricate de-ale lui David si gata.....
Si acum stau si ma gandesc ce sa bag intre cele doua straturi

Ceva asa simplut...stiti ? sa pape si gurita mea ceva

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Va salutez iar din nou ..am mai scris azi odata dar nu stiu ce s-a intamplat.

Eu vreau sa o pup de Ana, micuta frantuzoaica, sa se faca bine.
Alex daca nu incap mami, imprumuta o rulota sa o agatati de masina

Uka Carina e de vis.....si comentariile ...te-au facut celebra de-acum.

Mary si eu astept pozicile sa-i vad pe fratiorii cu ochii ca maslinele
Monica ai terminat de spalat geamurile ?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Sa stii draga Luto ca si Carina e o mica frantuzoaica..in sensu ca mami&tati au demarat-o prin Paris.. un zambet, un Louvre..si gata fata frumoasa !


C a r i n a
Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

David Davidelu incepe de saptamana viitoare cresa

Am luat startul tarziu dar mai bine si asa.
Doua zile: marti si joi
Cate 3 ore: de la 1 la 4

Sper sa fie bine.

De luni incep cele 3 sedinte de instructaj, trebuie sa le spun cat mananca, ce mananca, cum doarme, ce bea, cum clipeste, etc.....
Ii vor face si poza ca sa-l puna la ratusca mama.

Era un panou cu rate mari=educatoarele, fiecare cu cate 3 ratuste mici.
E ratusca pana la 2 ani cand va trece la grupa de delfini.

Voi sta cu el, voi pleca cate 15 minute, juma de ora in alta sala sa vedem cum reactioneaza (de parca eu nu stiu de pe-acum ca se va invineti de plans).

Sunt optimista, meseria lor este sa ingrijeasca copilasi si stiu ce au de facut, nu cred ca va fi David primul urlator.

Intr-un mail viitor va povestesc si cum arata gradinita.

Directoarea imi zicea ca sunt asa de buni ca la 4 ani pot merge la scoala. Deh, trebuia sa zica si ea ceva la cate lovele ne iau.

Costa 5,5 lire/ora si nu trebuie sa duc nimic de acasa.

Mai revin ...in caz ca va intereseaza ....

am mariiiii emotiiiiii

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Va salutez iar din nou ..am mai scris azi odata dar nu stiu ce s-a intamplat.

Eu vreau sa o pup de Ana, micuta frantuzoaica, sa se faca bine.
Alex daca nu incap mami, imprumuta o rulota sa o agatati de masina

Uka Carina e de vis.....si comentariile ...te-au facut celebra de-acum.

Mary si eu astept pozicile sa-i vad pe fratiorii cu ochii ca maslinele
Monica ai terminat de spalat geamurile ?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Sa stii draga Luto ca si Carina e o mica frantuzoaica..in sensu ca mami&tati au demarat-o prin Paris.. un zambet, un Louvre..si gata fata frumoasa !


C a r i n a
Nihil Sine Deo



pai de ce nu ai spus ? ca-mi iau si eu barbatul sa plamadim fata sub clar de luna frantuzeasca......daca iese asa frumusica

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Salutare mey!

Sunt eu, iubita voastra hepilica! Bunaciunea bunaciunile! Profa profelor!!! Hehehehe...m-ati dat disparuta, mey! Dar, nu! Eu revin si renasc, tot timpul renasc si revin !!!!!!

Ce mai faceti mai fetelor? Tareeeee dor mi-a fost de voi. Mi-ati lipsit si ati fost cu mine in gand.

La mine cuvantul la ordinea zilei este: MOLOZ, mult MOLOZ. Ma scald in MOLOZ, mey. Sunt cu casa in renovare si am pe cap o echipa de muncitori care ar fi trebuit sa termine pana acum, dar de ce ar face acest lucru cand e asa frumos aici la mine - aer curat, miros de tei..., bere la rece... Asa ca si-au jurat sa nu termine vara asta. Iar eu le-am jurat ca daca ii mai prind mai mult de 1 saptamana la mine, nu le mai dau banii.

In fine. Nu am mai avut timp sa intru, de fapt nici nu mi-am mai deschis laptopul asta care l-a trantit si calcat in picioare Maia de nenumarate ori. Dar daca scriu inseamna ca inca mai respira (laptopu') .

Sa va spun de Maia care e intr-o mare forma. Nu ma lasa nici sa respir. Alerg dupa ea toata ziua, are o energie de invidiat. Se ridica, coboara, se ridica, coboara....alearga in toata casa... Am pe jos, peste tot, numai jucarii, reviste, telecomenzi...si alte d-astea. Azi am calcat pe o caisa....

A avut o perioada tare agitata. Nu mai vroia la ea in patut, plangea cu lacrimi de mi se sfasia sufletul... nu stiu nici acum ce a fost..., dar vreo 5 zile a fost JALE. Cum urcam la ea in camera, incepea de pe scari sa urle si sa se zbata la mine in brate. De vreo cateva zile vad ca e iar prietena cu patutul si camera ei.

Nu avem dinti inca (la 9 luni si 1 saptamana). Papam la fel...cu perioade bune si mai putin bune. Are 8 kg si mi se pare mie ca s-a mai si lungit... Zice in continuu ta-ta si alte silabe, dar nu ma-ma... Stiti ca pisca la limba silabele astea .
In scaunul de la masuta nu mai este chip sa stea. Se ridica in picioare si se intoarce cu spatele la mine. Prin urmare de vreo 3 zile papa intr-un scaunel d-ala care se ataseaza la masa de oameni .
In carut, chiar si cu centuri, nu stiu cum face, dar si le scate tot timpul si se ridica in picioare. Nu vreti sa stiti cum ne plimbam.

In rest, ce sa va mai zic? N-am noutati din gradina zoologica . Toate animalele traiesc si sunt tovarase unele cu altele.

N-am citit din urma decat capitolul trecut. Am vazut filmulete cu super Ebru si Carina cantareata. Niste scumpe.

VA pup pe toate. Sper sa reusesc sa raman de acum....sa na mai dispar.

Aaaa, de la 1 august ma reintorc la job. Nu am cu cine sa o las deocamdata pe Maia..., nu stiu cum voi face, dar sunt presata sa revin. Oricum m-au inteles si au fost super ok angajatorii mei, chiar ma consider o norocoasa din punctul asta de vedere...in fine, am avut niste intelegeri care m-au avantajat, dar care acum ma obliga.

Hai, bucurati-va ca am revenit .

Flori, multe flori pentru toata lumea!!!!!



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

S-a intors Hepi,s-a intors Hepi ..Mai sa nu mai pleci asa ca te trezesti cu noi pe cap...Trebuia sa ne pregatesti sufleteste dinainte,sa ne spui ca intri in vacanta fortata

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Bine ai revenit hepi. Exact asa face al meu in carut, nu mai pot sa ma plimb si eu linistita ca-si scoate mainile si picioarele si vrea sa se ridice.
Luto, nu stiam ca David o sa fie "scoler" asa de repede. Lasa ca o sa fie bine.
Oare Bruce cum se descurca cu programul?
Eu nu am stiut ce frumusete are aricelu. E o scumpica si pare mai mare.
Mary, si la noi a dat o ploaie buna de tot dar acum a iesit soarele asa ca putem sa iesim.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Eu ieri i-am luat lui Paul mango pentru prima data si azi i-am dat... intai i-am amestecat cu banana si pepene galben,bagat la robot doar asa, cat sa marunteasca putin ,nu sa faca pasta,am pus nitel iaurt si a papat tot ,tot,vre-o 300 grame. Dupa vre-o ora i-am adus surioarei mele mango taiat felii ,pus in farfurie si a vrut si el. I-am dat ,ii place si singur,dar nu il mananca,cum mananca alte fructe,ci doar il suzeteaza ,il sugea pana ramanea ceva,asa,fara zeama,si restul il intindea catre sora-mea ..darnic fi-miu,nu ?Eu ii dau daca mananc ceva la care stie gustul si arata ca vrea si el.

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Aaa,si de azi,Paul spune clar "mama" ! M-am emotionat toata cand m-a strigat dupa ce am plecat in alta camera. M-am intors ,si cand m-a vazut a inceput sa spuna mama mai alintat,dar nu s-a oprit.

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput