Bobocei de sept-oct 2008 (297)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza. Nu va suparati ca mai dau si eu buzna peste voi din cand in cand, nu-i asa? Ca oricum va citesc mereu din umbra.

Vroiam sa urez si eu bun venit pe lume la bibi de CD. SA fie sanatos si papacios, fara colici.

JULY
Nastere usoara. Pana la urma naste natural??

Ce emotii ma cuprind cand aud de nasteri si gravidute. Mai vreau si eu unul

Si mai fetelor, nu mai faceti si voi o intalneala? Zau ca tare as vrea sa va mai vad. Babytza, mi-e tare dor de tin. Lumi, dupa tine ma uit mereu prin IOR acolo la locurile de joaca de la statuie.

Zgatixul meu a scapat, nu i-a iesit nici o bubita deci nu a fost rubeola. Pediatra zice ca probabil a fost o viroza, ceva mai usurel. Oricum, merci de raspunsuri

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

neata! neata!
O astepatam pe Maia printre noi! Nu stiu inca nimic, dar sper sa fie amadoua sanatoase! Sigur sunt, de fapt! :)

Ieri am fost la dr. Sofia nu mai are otita! totul este perfect la urechile ei!!!!
La nasul ei, in schimb, nu prea merge treaba bine. Are din nou, rinoadenoidita adicatelea nas infundat. recomandari: spalaturi la greu, aspirat nasul apoi, am cumparat ser efedrinat si l-am combinat cu continutul unei capsule de rifampicina, le-am agitat si bag in nas dupa spalare 2-4 picaturi pe fiecare nara. Tratament de 5 zile.
Are fata mea 2 dinti noi, canini si sunty pe cale sa mai apara 2. Este nitel congestionata in zona gatului si-i dau, nu la indicatia medicului, Nurofen seara si dimineata. Zau ca nu mai vreau sa raceasca.

Ada, nu stiu ce sa zic daca-si face sau nu treaba FD dar eu bag in Sofia tincturi, de propolis de 1,5 luni, Rezistan de 10 zile si tot raceste .. etc. Daca m-as lua dupa indicatiile tincturilor ar trebui sa fie cel mai sanatos copil de pe lumea asta si iete ca nu e! Nu's ce sa zic, isi fac sau nu-si fac treaba ... om mai vedea!

Paula, Sanatate lui Mihnea si sa ne vedem curand la gradinita. Pozele de la serbare inca nu sunt developate (procesate) din lispa de timp al tatalui ... cand or fi, iti trimit pi meil si le pun, normal, si pe picasa. :)
Sa aveti o zi buna, cu soare si multa sanatate!


Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor aveti un mesaj de la mine pe mailul comun

in numele meu si al copiilor

va multumesc din suflet!



Alinuk


www.dailymotion.com/video/xaclht_starship-foundation-father-and-son_creation" target="_blank">SMS la 858 pt copii!
detalii

www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

alinuk, eu nu stiu mailul comun, de fapt parola si nu stiu cum te pot ajuta

Sanatate!

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Ada, bine ai revenit!!!! Pup!
July, nastere usoara si refacere rapida. asteptam vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

uitati ce am primit pe e-mail despre usturoi

CEL MAI PUTERNIC ANTIBIOTIC NATURAL DIN LUME.
Usturoiul este cel mai puternic antibiotic natural cunoscut, sub forma de aliment pur. Contra sucului sau, germenii de raceli, gripe si viroze nu au nici o sansa. Descompune flegma, combate infectiile, degajeaza sinusurile, bronhiile si plamānii. Omoara cei mai oribili microbi - chiar si pe cei ai leprei, gonoreei si cangrenei - īn cinci minute fix! īn testele de laborator, acesti germeni au fost aruncati efectiv pe marginea unui platan de cultura! Un miligram de usturoi avea aceeasi putere cu douazeci si cinci de unitati de penicilina.
Este o planta atāt de puternica īncāt, cānd e frecata'pe picioarele cuiva, intra rapid īn sānge si poate avea un efect benefic īn plamāni. O cataplasma cu usturoi pusa pe talpile picioarelor este foarte buna pentru oprirea tusei si alungarea racelilor. Se face tocānd cātiva catei de usturoi, amestecāndu-i cu putin untdelemn de masline si aplicānd mixtura pe talpi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

pio, interesant ...

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

,,La 10,40 s-a nascut Mara, 3000g, 51 cm, blonda si cu nasul carn.Deja a fost o tura la san.Suntem bine, astept sa plec de la terapie intensiva.Pupici"

Felicitari July!!!Refacere rapida si un bebe sanatos si papacios!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

" la 10:40 s-a nascut Mara, 3000g, 51cm, blonda si cu nasul carn. Deja a fost o tura la san. Suntem bine, astept sa plec de la terapie intensiva. Pupici"


Felicitari July, sa fiti sanatoase si sa va distrati bine in 4! Hurray!
Bine ai venit, Mara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Bine ai venit, Mara! Ce bine ca deja a fost la san!!!!!

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput