BRAVO Corina, Alina, CD27 ! iul-aug2010 (150)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Ma bucur tare mult ca Lala, Crissy, Teodora si Sebi sunt mai bine.


Cris 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Aelita am facut putina instructie cu majoretele din capitolul trecut


Cris 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

aelita:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

mesaj de la CD27:

'suntem bine, abia am primit telefonul. la 09.10 s-a nascut bibi, 3340kg, nemasurat inca. e bine, sta putin la incubator, cateva ore, sa capete o culoare mai roz.'

operatia ei a durat ceva mai mult, inteleg ca au fost lucruri de reparat de data trecuta. DAR EI SUNT BINE!!!!
mai multe va spune ea cand o putea, sua eu maine, daca ajung pe la spital s-o vad.



Uite ca ai ceva date.


38+
Vine o Rebeca Stefania
UPS! Am intrat in linie dreapta! Se vad frunzele la morcovi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Mycya ,eu am o vecina care a nascut peste termen iar bebicul e bine sanatos si ea la fel.Nu imi fac probleme,o zi doua in plus nu e bai,insa nu vreau sa ajung la altele mai nasoale.
Inducerea din cate stiu eu e provocarea nasterii naturale prin medicamente,perfuzii,insa din ce am auzit nu e asa placuta



38+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR CATEVA ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Buna la amiaza

Am vorbit cu Alina2005 si mi-a spus sa va transmit salutari, ea este bine, s-a dat jos din pat,micuta Aida este cu ea in salon si deja a alaptat-o si se minuneaza de cat de frumusica este.
Mi-a zis ca s-a ajuns la cezariana pentru ca a avut un travaliu de 6 ore cu contactii ff dureroase, dar dilatatie deloc, astfel vazand ca nu se dilata i s-a facaut cezariana...ea a cerut doctoritei.
Abia asteapta sa vina acasa si sa puna pozici cu micuta si sa forumeasca cu noi.


FELICITARI CD !!! Refacere rapida si sa fiti fericiti in noua formula.



***************************************************
Elena, 39+ cu Yanis Stefan
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

AMR: 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

salutare si de la noi...MAMA CE DE BB_II de ieri pana azi!


Sa fie sanatosi papaciosi putin plangaciosi si refacere rapida pt proaspeteel mamici


eu declar o zi plina de contractii ieri aseara ajunese sa fie la 30 min sunt fantastic de meteosensibila..azi dimineta la 4 m-am trezit tot din cauza unei astfel de contractii ... se face burta pur si simplu pietroi!

Am luat tratamentul si vad ca azi daca vremea e mai normala e si burtica mea ceva mai linistita!

Am vb cu dr si mi-a spus sa ma duc azi la ea sa masuram colul sa vedem cu cat s-a scurtat!

Cu toate ca e inca inchis exista riscul ca pe contractii sa rupa membranele si sa vada tenisunea pe arterle uterine ceea ce a omis sa calculeze ecografistul de la medicover!


....asa ca eu ma lupt cu contractiile si se pare ca asa va fi pan ala final!

trebuie sa recunosc ca nu sunt in cea mai buna forma si m-a cam parasit optimismul! din pacate...ii explicam medicului care mi-a facut eco ca vreau sa stiu cum e colul ca e col operat ca am trecut printr-o nastere prematura si el cu atat usurinta vorbea de ziceai ca am 38s de sarcina nu 33s despre prematutri ca sunt viabili ca rezista...pai nu asa se pune problema rezista nimic de spus dar au de recuperat iar prematuritatea e recuperata abia in jurul varstei de 3 ani!

dar cine nu creste un prematur nu prea stie ce inseamna!

...ma intrema de ce sunt stresata!

Anca +33s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Deci, oficial azi am inaugurat Odiseea noastra.
Multumim mamicilor de floricele de liliac si ne indreptam spre ele si spre floriclele de liliac gandurile noastre bune .


Cris 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

FELICITARI CD!! BUN VENIT DELFINASULUI!!

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">35+ cu

AMR 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi
Inducerea din cate stiu eu e provocarea nasterii naturale prin medicamente,perfuzii,insa din ce am auzit nu e asa placuta



38+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR CATEVA ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

aaa deci tot prin medicamente...e posibil sa poata fi neplacuta, prietena mea a luat pastilute si intradevar doare dar si la un travaliu normal doare si chiar a nascut repede si fara epidurala.
eu asta nu intelegeam ce anume e neplacut, credeam ca sunt alte metode de inducere si alea sunt dureroase.

Bianca 34+ Andra Maria

AMR 5+ pana vede mama comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

RODICA-Butusei !!!
daca nu intelegi prescurtatiile,sau ceva,imi spui si iti explic.

33+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput