Dovlecei in costum de baie *158*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia0807

Lilisorule,multumim draguta mea!Si voi sa traiti si sa va faceti mari,sa fiti sanatosi si papaciosi.Cat despre ''consorti'' hai sa nu ne stricam si ultima farama de bunadispozitie pe seara asta...te pupez cum bine zici tu.

Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/



Ai dreptate!!! Ma luase valul...
Pupici multi si grasi si pentru voi 2 care purtati numele Sf Petru si Pavel. Voi cum mai sunteti?

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mai,io-s chiauna deja de la cata bautura ati dat pe forum ,si nu mai tin minte a cui e ziua cu tot cu sot, da zic si eu La multi ani,sa fiti fericiti si iubiti.
Mamideandrei,nu stiu ce sa te sfatuiesc,zau. Incearca si asa,cu comprese puse si in somnic,impachetare in scutec/cearsaf cu apa si otet ( ai grija sa nu fie prea mult otet si sa irite) ,chiar frectie cu otet si apa,babeste ,asa,ca uneori da roade.

Am afla intre timp care-i familia sarbatorita Iulia la multi ani iubita pentru amandoi,si la cat mai multe lunite frumoase ,fara griji, micutului vostru.

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

aricico mamis, ai o fetita...jos palaria Are si gena buna de la mama ei. Voi parca sunteti doua papusele, una mare care are o papusica mica pentru joaca.

Alex ce crezi ca al meu e breaz???

Azi sunt tare catranita pe el. O sa-l iert eu pana la urma

Lull pune-l la san cat mai mult posibil si incearca sa-l lasi pana il goleste.
Ai mei sunt miiiici si triiisti si mooooooi. Eu nu stiu ce suge copkilul asta al meu dar el trage acolo. Isi face datoria de bun sugaci

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Lullaby,ce-mi place nikul tau ( si aricelul ar trebui sa-si schimbe numele in "tinerica vesnic " ,subscriu la ce a spus Liliacul.
Liliachiioo,si ai mei sunt triiisti,si miiici,si moooi,si nici macar nu au utilitate gastronomica,ca-i iertam ,da' asa....

Si ma tooot holbez la pozele fetitei de Aricel... si asa im ivine pofta sa mai plamadesc un bebe,poate iese fetita ...nu o iesi ea la fel de frumusica si papusica si fotomodeala ca fata Aricicai,dar macar la fel de frumoasa ca Paul tot iese

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Aricelule ce bine ca ati trecut de acest prag, felicitari! Am vazut-o pe frumoasa ta la 10 luni, sa-ti traiasca!

Alex nu te mai enerva, cred ca azi a fost ceva in aer si noi am tras o cearta, nici macar nu aveam vreun motiv serios. Cred ca pur si simplu acumulam nervisori in norisori si trebuie sa mai vina si cate o ploicica din cand in cand sa ne racorim nitel. Hai sa ne inveselim, am vazut aseara pozele cu Zeinuca, cea mai scumpa, mi-a placut la nebuie cum ii sta cu palarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Liliac te pup, mami. Multumesc de sfat, azi asta am facut si incet-incet s-au retras. Ooo, nu sunt mari nici ai mei, nu stiu cum sa explic, dar de ieri noapte unul dintre ei este foarte tare si cam dureros, abia acum spre seara s-a mai inmuiat (am avut ceva indoieli daca sa las propozitia aceasta ca suna cam aiurea, dar nu stiu a ma exprima mai academic ).

Un pup pentru Radulescu sa doarma bine.

Lali . Ce face Paulica? Danseaza la petrecere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Deci sa ma bucur ca al meu a fost plecat azi la Bucuresti?

Fetelor, multumesc mult mult pentru urarile si gandurile de bine cu dintii .

Aricelule ai o fetita incredibil de frumoasa!

Lili sper sa isi revina si parlamentarul repede. Scumpii mici, prin ce trec ei...

Lullaby da, mi se intampla asa ceva, desi nu asa des ca la inceput. Il puneam la sanul ala (cateodata il puneam mai des) si rezolva Alex problema. Sugea saracul pana era iar bine. Al meu e invatat sa suga pana cand adoarme. Nu poate adormi cat ii vine flux mare, asa ca el nu are o cantitate fixa, suge pana cand poate suzeta linistit fara sa-i curga mura-n gura . Daca adoarme puiul si tu te trezesti asa si stii ca nu va dori sa suga prea curand, du-te la chiuveta si incearca sa faci un masaj sa te mulgi. Daca nu iese, incearca cu apa calda. Dar musai dupa sa dai cu ceva rece, ca altfel apa calda face sa produci mai mult lapte. Si nu mulgi de tot, numai cat sa te eliberezi, sa nu simti nodulii.

mamideandrei multa sanatate puiului!

Nu mai stiu nimic ce-am vrut sa zic.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

mamideandrei, nu te ambala, la fel, identic facea si Zgatix. Ba avea fruntea fierbinte si mainile reci , ba mainile calde si fruntea rece. Nu pot sa te sfatuiesc sa-i dai alternativ nurofen cu panadl la 4 ore si sa il iei langa tine sa-l pazesti toata noaptea. Multa sanatate va doresc

Scuze ca n-am raspuns la toata lumea dar sunt cu ochii in gura. Revin maine dimi.Pup dulce dulce

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Lullaby ,doarme sarbatoritul,de-a curmezisul patului,cu un picior pe sor-mea,care doarme si ea cu o mana sub perna si cu una atarnata din pat ,o priveliste amuzanta rau. Nasol ca nu pot sa va pun poze "n direct" ,dar poate reusesc in "reluare" ..
Raluk ,nici eu nu m-am certat cu sotz azi,chiar am avut asa,niste bazdaci de parca aveam baerii duracell,am ras ca bezmetica de una singura toata ziua.Dar am si eu faze cand imi vine sa-i dau una,sa isi dea seama ca nu mai pot
Mai,am si eu o problema . Mi-a intrat un tantar in camera,nu stiu pe unde... M-a piscat de talpa,antebrat,degete de la picioare si unul de la mana dreapata,si nu-l vaaad ... daca il prind,il mananc

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ola!

Aricelule, ce fetitza frumoasa ai! Si tu mami, arati fff bine!
Dar cel mai mult m-a impresionat ordinea din casa..fara lucruri aruncate, fara jucarii pe jos, reviste, servetele, cotoare de mar, bavetele..etc Vii si pe la mine?

Lali, La multi ani pt Paulica fara frica! Mami, ce anume te atrage la cultura indiana?

Intru si eu in clubul oamenilor obositi si nervosi..offf, iar e luna aia neagra pe aici!

Va pup cu drag!

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

Mergi la inceput