PEPENASII de iul/aug'08 sarbatoresc DOI ani (190)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:


Wow, scoatem majoretele?



DANA NASTERE CAT MAI USOARA SI UN BEBE SANATOS SI MANCACIOS!




Fiindca Despre copii a devenit parte din viata noastra ,am decis sa participam si noi la concursul "I Love DC".Puteti vedea pozele in album www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=2" target="_blank">aici :vio1 si vio2



O nastere cu prelungiri
minunea care ne-a luminat viata
Caietul cu retete



Violeta ,mamica binecuvantata de nazdravana mica -Alexandra Valentina(2.09.2008) in asteptarea unei surioare 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR.

DANA nastere usoara si sa te intorci acasa cu un bb sanatos si cuminte.

DIA ce bine ca ai rezolvat problema cu fetita aceea si ce bine ca te-ai destins si tu.

Cu incaltarile la noi este foarte simplu. Pina sa ii pun in picioare orice incaltare noua il intreb daca ii plac. Daca imi zice da, se incalta cu ei si o ia la fuga cu ei sa imi arate ca ii sunt buni, iar daca nu ii plac nu este chip sa il incalt. Asa ca el isi alege incaltarile, iar eu il las in pace.

MADA spor la treaba, la smuls buruieni si curatat prin curte. Eu te-as fi sfatuit sa dai cu un ierbicid ca sa mai scapi partial de buruieni si pe urma cu un ingrasamint pentru gazon. Stiu ca la mine se face asta in fiecare an vad imbunatatiri temeinice ce an ce trece. Ce-i drept sunt balariile de la radacina plantelor care rebuie curatate luna de luna. Eu pe alea am boala mare si nu platesc intretinerea gradinii daca nu e facut lucrul asta.

Eu sunt un pic suparata ca la anazile Seb a iesit cu potential ridicat la alergii si chiar daca am mers la 2 medici, tot nu am inteles foarte bine cu ce se maninca lucrul asta. I-a iesit IgE-ul 183 si din cite am inteles eu acest coeficient este mare si de aceea trebuie sa il tin departe de orice ar putea provoca alergii. I-a dat tratament cu singulair pentru 6 luni si dupa aaia trebuie refacute analizele. Fetele cu cunostinte medicale poate ma ajutati si pe mine sa inteleg ce si cum cu alergiile astea. Seb nu a facut niciodata alergie cutanata ci se pare ca face alergie respiratorie, iar la analize am ajuns dupa ce doctorul a zis ca il suspecteaza de astm bronsic, insa acest diacnostic a fost infirmat la citirea analizelor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

DANA - nastere usoara sa ai!
VIO - asa si a mea. Bai si tipa de la o vreme, plange din orice, se supara,... Sper sa treaca mai repede fitele astea....
MADA - la noi, cand agata dupa ea chestii care ii tebuie neaparat (in magazine), si daca nu le pune la loc (de multe ori le pune la loc daca ii explic ca avem deja cutare lucru sau ca nu ne trebuie), o las in pace sa le ia, si apoi le abandonez cate unul cate unul, cand uita de ele. Mai facenm un tur discret uneori, ca nu lasam pantofii la carne, normal, dar in general rezolvam. Ieri insa a pus mana pe o mingiuta albastra (de-aia cu steagul Quebecului pe ea) si n-a mai lasat-o. Am luat-o, desigur, si acum zace pe langa un prelungitor.
Felicitari pentru curs! Si eu m-am inscris acum 2 zile si pe 8 iulie ma duc la sesiunea aia de informare despre bursa, cu actele, sa fac si solicitarea.
PICA - nasoala treaba cu alergiile. In ce sens il suspecteaza de astm bronsic? Astmul asta nu trece neobservat. Nepoata-mea saracuta avea niste crize de ma infioram cand vedeam cum se manifesta...

Gata pe ziua de azi. Fug la treburi, s-a trezit Erika, ii dau sa pape si apoi fugim la scoala la Eliza, poate reusim azi sa terminam si cu dosarul ei.
Eliza e la tabara de vara. Se distreaza grozav, dar e cam racoare si a venit suparata ca ieri nu s-au dus la piscina pentru ca a fost frig. Sa vedem azi. Presupun ca o sa ii duca totusi la o piscina acoperita. Bineinteles ca ieri a pierdut crema de plaja care era ditamai tubul si nou nouta, mai costase si destul, m-am ofticat zdravan Si si-a pierdut si sticla de la lunch box, cica a uitat-o la biblioteca
Maine e ziua Canadei, toata lumea are vacanta, si noi o sa facem un gratar langa tort, cu cateva familii de prieteni. Sper sa nu ploua maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Feteeee...bagati agitate, va rooog! Danutei i-au rupt membranele dar bebe Riana e incapatanata!

Haideti sa facem galerie ca pe vremuri!!!

HAI RIANAAAAAA!!!

HAI DANUTA!!!



Mamica unui MIRACOL 2+
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Hai Riana!

Hai Dana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

HAIDE DANA!!! HAIDE DANA!!!
HAIDE BEBE!!! HAIDE BEBE!!!


cand am vazut mesajul lui sun parca banuiam ca sunt vesti de la graviduta noastra!!

Azi parca Stefi ma simtit ca l-am parat pe DC ca este dificil...bei si azi a fost INGER! Atat de cooperant...fantastic! Sa pus singur pe strans jucarii, basca a mai aranjat si papucii la dulap, a fost dragut cu hamsterul si cu fratesu idem!
azi dimineatza in bucatarie - asta mic miorlaia langa cutia cu zahar de pe blat uitata de tats'u de dimineatza...asa ca Stefan - saritor - la servit cu o lingurita sanatoasa de zahar...daca tot a cerut.... Chestie invatata de la el binenteles!
mda...

cam asta este, acu, sa cerut in vana sa se joace, ca afara la piscina gonflabila nu se poate ca este frig....




bucatica mea!
proud

Participam la concurs! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=0" target="_blank">ana-1 si ana-2

Povestea afiselor noastre :

Operatiunea: I Love DC!
O poveste cu si despre stejarii DC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Nu am reusit sa citesc..
Am intrat sa spun La multi ani,IRINA!!!! sa fii sanatosa si fericita!!!

Eu sunt franta de obseala...am stat 4 ore la service..macar am rezolvat cu AC....
Ma duc sa ma apuc de gatit. Fac o musaca,am niste carnita de vitel si am zis sa o gatesc cumva...
Va pup pentru ca nu stiu cand termin....mai ales ca trebuie sa si calc ceva,apoi sa fac si programul Irinei.

Mi-e un somn de nu mai pot....azi-noapte umblam pe aici ca am o pisica(adoptata) si trebuie sa fete...M-am trezit de nu stiu cate ori,mi se parea ca miorlaie dureros...dar nu era ea...of...ea
Mai are putin cred....


Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Uhh agitatele ies la interval:



Haide Dana!!!

Haide Riana!!!!




_
Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.
Anatole France

Mummy x 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

HEI...acum am vazut agitatele...

HAI,DANA!!!!majoreta]
HAI RIANA!!!!


Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Mai bagam un rand de agitate pt fetele frumoase:





Hai Riana ca mami abia asteapta sa te cunoasca!

Pica am dat cu solutie antiburuieni, dar tot apar cu tona, pt gazon am folosit amestec de ala special anti buruieni + hrana si functioneaza s-a mai inviorat oleaca da in rest plin de buruieni pe pond, sub copaci.
Tare aiurea cu alergiile, multa sanatate si sa treaca sa nu aveti pb mai incolo.
Anka felicitari si tie, ms , eu am primit azi hartiile prin posta mai am de dat a doua rata pana pe 15 ian, sper sa o dau mai devreme acuma am alta pb sa rezolv cu childcare pana pe 19 aug ca sa vad daca ne calificam pt o suma de bani ca ajutor.
Distractie placuta maine, sa pui poze.
Cu agatatul de chetii din magazin si eu fac asa numai ca la papuci nu-mi iese ca de obicei luam de la clarks si acolo e larg si deschis si nu prea merge sa scap de ei pe undeva trebuie sai duc inapoi in raft si se lasa cu urlete si bocituri.
Bobitamica spor la treburi. Ce frumos ca ai grija de pisicutza, una dintre pisicile noastre saraca era sa moara cand a nacut a doua oara noroc ca era bunica acasa si a fugit cu ea la veterinar.
Eu incep sa ma gandesc serios sa renuntam la caruciorul single techno xt si sa ne luam un volo care sa il pastram, pe langa cel dublu, ca Ami e marisoara nu prea mai doarme in carutz, Ari era fan de dormit ea nu se omoara si asta xt e destul de mare si greoi fatza de un volo. Mi-ar fi si mie mai usor si daca ne luam si masina, ca trebuie si asta cat de curand reusim, o sa il iau peste tot cu mine ca e micutz si usor. Hmm nu stiu sa vedem cum o sa facem, dar is f tentata.

_
Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.
Anatole France

Mummy x 2

Mergi la inceput