Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa nu e cazul sa.ti spun sa nu mai fi stresata...ti.as zice doar asa ca sa zic ceva, e normal sa iti faci griji, suntem mame si de acum incolo o sa ne tot facem griji si nu degeaba, ai motive intr.adevar, da nu te bagi in nici.o groapa pt ca nu esti singura acum, nu ne mai permitem chestia asta, bebeluna are nevoie de tine cum si ai mei au si tot asa
cu incurajari , cu ce.o fi si ce putem te ajutam si ne ajutam ce sa facem...eu tot sper ca nu e cazul de nimic grav si stiu ca si tu speri nu are rost sa cedezi asa, mergi la medicul ala la care.o fi, deocamdata nu e cazul de nici.o proba mai invaziva sa.i faca rau, doamne ajuta

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Fetele eu dupa prima nastere am avut altfel , depresia aia tipica, exact la vreo 2-3 zile dupa nastere a inceput, iar Elena a avut colici groaznice, urla nonstop, pana la 4 luni. Apoi mi-a trecut si mie depresia. Sotul a fost foarte intelegator, iar mama m-a ajutat.
Acum dupa a doua nastere nu am avut nimic. Am fost chiar surprinsa, eram extrem de bine, dar dupa 1 sapt de la nastere s-a imbolnavit Angela. Am fost foarte tare, se mirau si doctorii de mine si ma tot ridicau in slavi, cat de buna mama sunt si chestii de-astea. In schimb dupa ce am revenit acasa am cedat. Probabil dupa ce a trecut stresul cel mare, am vazut ca ea e bine, nu stiu ce s-a intamplat. Sotul e alaturi de mine, mama ma ajuta, dar e din alt oras, nu poate sta nonstop la noi, acum si bunicul e bolnav in spital si nu poate veni. La mine nu e atat problema ca nuu fac fata treburilor, ca nu ma stresez eu atat cu ele, ci pur si simplu cand sunt doar eu ma apuca teama, probabil teama de boli, apoi teama de insomnii. Mie mi se par ingrozitoare insomniile. In mama am mare incredere, ne intelegem bine mai ales dupa nenorocirea asta cu boala Angelei, ca si ea a patit multe cu noi copiii.
Incerc sa ma mobilizez, stiu ca eu sunt cea care pot sa ies din starea asta, maine merg si la homeopata, poate imi da ceva.
Vio vei vedea ca-ti va trece dupa ce trec colicii la bebe. E foarte greu cu un bebe care plange toata ziua.

Mihaela deElena Maria (9 aug 2006) si Angela Ioana (21.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

DENISA - Imi pare tare rau pentru vestile mai putin placute de astazi si raman sa sper ca nu va fi pana la urma ceva care sa nu se rezolve cu bine.
Imi imaginez ce e in sufletul tau, dar n-ai voie sa te gandesti la nimic rau si nici sa te ascunzi.
Indiferent ce judeci cu mintea, asculta-ti si sufletul si sigur vei simti acolo speranta si incredere.


Of, asta-i partea cea mai rea cand esti mama, sa-ti stii copilul cu probleme si sa incerci sa i le rezolvi.

Daca te pot ajuta cu ceva e suficient sa-mi spui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

honeybaby ai PM

mihaelagrosan nasoale au insomniile, de acord cu tine... lasa ca treci tu peste astea!
Si eu cred ca ai clacat cind s-au terminat problemele, pt ca nu ti-ai dat voie sa "cazi" cind era mare nevoie de tine in putere... Dar esti si tu om, rezervele de energie, rabdare etc se termina si la un moment dat tot "cazi", e firesc... Rabdare, vei trece peste asta - TREC TOATE :)) Fa si tu cit mai mult elucruri care nu sint legate de copil si familie, ca s emai spala creierul de scurtcircuite

Stie cineva ceva de OANKA ? N-am vazut-o de multa vreme pe aici si ma cam ingrijoreaza asta... Sper ca e bine si prea ocupata cu bb ca sa mai scrie la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

vladi, . da, ai dreptate, stiu ca singura o sa ies din asta. de fapt asa am facut intodeauna. eu sunt destul de puternica, desi f sensibila. daca pot sa ma exprim asa. nu m-am mai simtit asa niciodata, ca acum. o fi si ceva hormonal, naiba stie. doar ca tre sa ajung intai jos de tot la fundul prapastiei, ca sa zic gata, acum ma ridic. stiu eu cum sa ma impulsione, dar parca nu e momentul inca. adica tot incerc, dar vad ca nu imi iese. o sa ma duc si la homeopata mea, pt ceva tratament, ea e fff buna si imi da homeopate, nu clamente, care doar ajuta pe moment. si cand vine bona sigur o sa fie mai bine, ghinionul meu ca asta pe care am gasit-o de incredere nu putea mai repede. am crezut ca o sa ma descurc singura cu bebe si cu putin ajutor... de asta nu am cautat din sarcina sau mai la inceput. imi pare rau sa vad ca si tu ai avut probleme mari cu socrii. stiu ca nu v-ati inteles, dar nu credeam ca asa de rau... de fapt numai noi putem sa fim putenice si sa ne revenim si sa ne tragem afara din butoi, ca daca asteptam nus ce ajutor... asteptam mult si bine. asa am invatat de 1000 de ori pana acum. nu stiu de ce uit uneori si imi fac iluzii...

mami de Tudor Cristian 23.04.2010

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

vio homeopate bune pt depresie sunt flori de bach, dar astea includ mai multe esente, vezi ca miria stie unde se vand parca...

cand am avut eu depresia am scris de ele, dar nah am fost luata la misto, mai bine ne hlizim ca daca nu ma dau cu capul de pereti ca lumea inseamna ca n.am nimic ce naiba ma plang

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

denisa, of... multa bafta la dr, sa nu fie probleme, ma gandesc la tine si la Maya, sa fie bine. am citit de voi, dar nu am timp sa scriu, de aia nu ti-am rasp, dar m-am gandit la voi. pupici bebelunei.

mami de Tudor Cristian 23.04.2010

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

dayanara, da, asa e, daca nu tipam tare, probabil nu suntem luate in serios. eu cand am nervi, ma iau de toti, ridic vocea, fac scandal, si in final, conluzia e ca sunt "isterica" dar nu ma intereeseaza. parca daca ziceam cu frumosul sau cu diplomatie eram inteleasa... ce sa zic. asta e temperamentul meu, ma agit, dar macar asa imi trece repede. decat sa tac si sa ma consum in interior. asa ma cert cu cine gasesc si gata. cine intelege de ce sunt nervoasa de fapt, e bine, cine nu... si de obicei mai intelege cineva, deci nu sunt chiar "dusa".

mihaela, homeopate sunt f bune. tre sa fie si pt asa ceva. eu am mare incredre in ele si in homeopata mea, e f buna, m-a rezolvat mereu, cu chestii mai minore. tre sa imi fac timp sa ajung, sa vad cu cine las pe bebe.

mami de Tudor Cristian 23.04.2010

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

VIO - Daca homeopata ta este asa buna atunci sugereaza-i: Star of Bethlehem, Doamna de la ora 11 sau Flori de Bach. Primele doua sunt dilutii din Flori de Bach, asta daca nu vrea sa iti dea din prima picaturile respective. Astea sunt cele mai bune, desi multi incep cu alte remedii in speranta ca nu suferi de ceva serios, iar tu continui sa te amagesti crezand ca-ti trec starile si mai mult te autosugestionezi pana te iau din nou.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

da vio asa e, lasa ca eu m.am descurcat si mi.a trecut repede si sunt mandra ca nu am nevoie de nimeni si tu o sa treci peste asta o sa vezi
eu nu cred in homeopate deloc , iti dai seama in ce hal eram daca era cat pe aici sa iau esentele astea :))) de asta stiu de ele

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput