**Capsunele-n 2007(123)** Bun Venit Elias Andrei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Sa o pansez cu rivanol ceva sau doar cum am pus eu un urgo simplu ca sa nu o agate mereu sa o doara?

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Eu as evita rivanolul, incearca sa gasesti niste rostopasca proaspata, sa pui seva stoarsa si apoi sa o pansezi. Daca nu, orice crema cu rostopasca ar trebui sa-si faca treaba.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chiquitita

Sa o pansez cu rivanol ceva sau doar cum am pus eu un urgo simplu ca sa nu o agate mereu sa o doara?

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)


Eu am folosit, dr mi-a spus, betadine, o alifie pe baza de betadina. Citeodata il pansam si cu pansament de ala cu rivanol, gata pregatit. Poate pina se vindeca zgirietura de suprafata, sa pui ceva, ori betadina ori rivanol, sa nu ajungi la puroi, ca noi

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Multumesc pentru raspunsuri!

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Poze din Grecia aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Mica, super vacanta ati avut! Ati fost citiva!
Aveati masa asigurata? DAca nu, e complicata autogospodarirea cu atitia participanti? Cine facea mincare? Intreab... ca mi-ar placea si mie asa, dar ma gindesc ca se ivesc tot felu... spala tu vasele, ba tu....

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele,
ma incearca o stare de ingrijorare crescanda. Lumea e framantata de reducerea salariilor la bugetari, de marirea TVA-ului, dar pe mine ma framanta mai mult viitorul descris aici:
http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Incredibil/154346/NASA-avertizeaza-Terra-va-fi-lovita-in-curand-de-explozii-solare.html
E stiintific masurat si demonstrat, versiuni similare am mai auzit si din alte parti ceea ce ma face sa cred ca asa va fi....

Mica, bine ati revenit, frumoasa vacanta ati avut, nu mai stiu in ce loc din Grecia ati fost? De fapt cred ca ati vizitat mai multe locuri, din poze asa mi se pare. Cum era apa marii? Mi-a placut de Maya cu bluzita de marinar (dungi albastre), o prinde f bine.
De curiozitate intreb: cum reusiti sa mergeti in gasca asa de mare, care e secretul sincronizarii?
Wow, ce superba e floarea asta: http://family.webshots.com/photo/2875285290099064252StBsdP Cum ii zice?
Ce pitoresc e peisajul aici: http://family.webshots.com/photo/2730751620099064252ItxtUC Abosolut inedit, imi place!
Eee, dar si aci imi plce ce vad: http://family.webshots.com/photo/2884258360099064252abLeAy
Sunteti tare frumosi!
Sa ne scrii impresiile te rog.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Mica sa va fie de bine vacanta! Foarte reusita! Ce fetita adorabila!
Cristina hai te rog sa ne prezinti mandretea!

Alina-Mirela 30+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Madalina, La multi ani!!!! cu sanatate si noroc

Mica, foarte frumos la voi in concediu, chiar iti asteptam pozele, superbe si la inaltime, ca de obicei.

Liviana, nici nu stiu cum sa incep..delicat subiect. si, cand omul e stresat, pica rapid in depresie. Tocmai aseara sormea imi povestea, despre inundatiile din ro si la un moment dat imi arunca: " e sfarsitul lumii"..si noroc ca eram pe scaun..

si acu 5 ani au fost inundatii, erau ai mei sub ape...

si, pan in 2 ani in urma era o apocalipsa cu un generator de la magurele ca lumea de la mama mea din sat s-au spovedit la gramada ca e sfarsitul lumii. io am aflat mult mai tarziu.

Nu e vb ca nu cred ca sunt dezechilibre uriase, dar nu e bine sa gandim negativ. Oricum media romaneasca de ceva de groaza..asa ce ii place sa "arate sange"

asa cum imi aduc aminte despre eclipsa din 1999 sau fatidicul an 2000.

Asa ca incerc, si iar incerc sa raman pozitiva sa nu transmit asa ceva la copii ca i-as speria inutil. Si, nici nu citesc lucruri care imi creaza stress.

in alta ordine de ideei, la no ie ff cald mergem la piscina cam in fiecare zi, David e un nebunatic si se pare ca s-a acomodat bine la gradi. Edu lui a fost plecata, s-a maritat vineri..alta pove alta data..si el nu a mai dormit ..asa ca pica la 19 seara lat. la 15 le fac edu dus, zici ca au lucrat cu ciment, si in urechi au nisip cu apa. azi le-am lasat si prosoape, si gel de dus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

In mod cert, ceva se intampla, se poate observa facil ca sunt modificari climatice intense. Nu stiu cat de "grozav/groaznic" o sa fie, dar cred ca e bine sa fim cel putin atenti la toate masurile de precautie ce se propun. Nu ma refer la spovedit , ci, de exmeplu, la surse alternative de electricitate care sa ajute sa trecem peste o eventuala pana cum este cea anuntata de NASA. E un subiect de urmarit.



Alina si Mara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput