FELICITARI MOV79 , LALA ! iulie-august 2010 (147)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Astazi schimbam semnatura....38



38+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR CATEVA ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neata burtici si mamici

Azi m-am trezit la 8 ; la fel si sotul, ca daca nu il trezesc eu, nu se trezeste nici picat cu ceara. Ca si ieri-noapte am dormit de-am rupt, la 7 am oprit ceasul care urla in capul meu si am adormit la loc; cu toate astea ma simt tare obosita.

In plus ma supara bebelina asta, ca dupa pranz incep contractii, si ea apasa pe col si tot astept sa devina regulate contractiile... si asta pana seara cand adorm. Peste noapte nu stiu ce se intampla, dar dimineata ma trezesc ca o roza fara contractii. Ceai de frunze de zmeur nu mi-am luat, poate imi iau azi. Mi-am propus sa merg la cumparaturi dupa pranz, sa mai ies si eu nitel din casa.

Va pup


38+
Vine o Rebeca Stefania
UPS! Am intrat in linie dreapta! Se vad frunzele la morcovi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

btzule voiam sa ma iau de tine..ca mai poti sta cu 37 de saptamani..da daca zici ca azi implinesti si matale 38..iaca, te-am pus pe lista de prioritati :)

Paula cu Mihai 38+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 14 de zile de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

btz_ovi, felicitari! Acum esti 100% safe sa nasti.


38+
Vine o Rebeca Stefania
UPS! Am intrat in linie dreapta! Se vad frunzele la morcovi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

Neatza fetelor. Nu am disparut, doar am fost foarte prinsa la servici,am ramas in urma cu cititul si abia acum am ajuns la zi :) .
In primul rand felicitari tuturor proaspetelor mamici, bafta multa in continuare.Nu imi vine sa cred ca incep sa iasa la soare. Racusor esti un exemplu de tenacitate.
Pt cele care se incalzesc pe margine si sunt gata de intrarea in teren(ca tot trecem printr-o perioada fotbalistica) nastere usoara si bebi sanatosi .
Noi suntem bine, saptamana trecuta avea 2kg(la 32 saptamani)el, eu cu 8 mai multe ca tati :D .Colul 4 cm, nu am avut asa col pana acum(la inceput se scurtase,ne-am chinuit...si acuma avem col de dat si la alti).Partea proasta e ca mai tre' sa mergem la servici vreo 2 saptamani.Si lui bubu nu-i place deloc statul pe scaun. Noaptea ma cam suteaza...de fapt si ziua. Are un picior intepenit in ficat si e foarte 'gingas' cand se intinde.Dar mi-e tare drag si sigur o sa imi fie dor de burta...macar aici nu plange :) . Sper sa mai stea la caldurica, sa prindem macar 2 saptamani acasa sa ne organizam cat de cat, ca e haos total. Tati e foarte entuziast, abia asteapta sa spele caca si sa alapteze. E foarte prins de chestia cu alaptatul, foarte hotarat sa participe(desi nu ii e foarte clar cum).

33+ Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

btzule voiam sa ma iau de tine..ca mai poti sta cu 37 de saptamani..da daca zici ca azi implinesti si matale 38..iaca, te-am pus pe lista de prioritati :)

Paula cu Mihai 38+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 14 de zile de dans in burtica

Hehe,pai nu schimbam noi in aceeasi zi semnatura?Si nu esti tu la o zi dupa?Eu zic sa stai dupa mine,am prioritate .
Trece-ma trece-ma ca nu vreau sa depasesc termenul..Doamne Fereste sa ajung la inducere



38+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR CATEVA ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

btz_ovi, felicitari! Acum esti 100% safe sa nasti.


38+
Vine o Rebeca Stefania
UPS! Am intrat in linie dreapta! Se vad frunzele la morcovi?


Acum sa dea DD sa vrea domnul sa ma cunoasca,caci am ajuns la vb lu Bumble:m-a amenintat degeaba si acum nu mai vrea sa iasa



38+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR CATEVA ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

Buna dimineata!
La multi ani tuturor sarbatoritilor de Sf Petru si Pavel!

La multi ani si pt sot de Dragaica(cam tarziu), sa fi sanatos si s-o ajuti cu bebeii!

Hai Lala!!!

M-am muiat toata cand am vazut delfinasii, Doamne, parca nu mai am rabdare sa mi-l tin si eu in brate...

Dar Tina ce mai face?

Bumble, Michele, imi pare rau ca nu s-a intors nici bebeii vostri!. Si eu sunt in aceeasi situatie, numai ca eu nu prea mai am sperante ca s-ar mai intoarce.Motivul: bebele meu a fost toata sarcina foarte, foarte puturos, nu s-a plimbat deloc prin uter, nu a lovit mai deloc, s-a multumit sa stea in locul ala cred de pe la vreo 15-18 sap fara sa exploreze alte colturi, a mancat, a baut, a dormit....cam asta facu puturosul meu lunile astea. Credeti ca s-ar mai zbate el acu, cand nici loc mare nu mai e acolo sa se mai mute? NU! Eu, de exemplu, nu l-am simtit niciodata pe bebe cand am sta in picioare, pe scaun sau am mers, numai intinsa in pat si atat. Daca toata ziua nu stateam in pat, nu-l simteam. Asa sunt si acu....si pe deasupra, seara cand ma asez in pat, el poate doarme atunci si nu-l simt nici atunci....Cred ca seamana numai cu tacs-o, puturos asa, ce m-oi face eu cu amandoi, mie nu-mi stau picioarele si fug mereu de colo colo!!! Mai rade sotul de mine ca-l obosesc cateodata si daca sta doar sa ma urmareasca!
Deci, fetelor,acestea fiind zise, voi chiar nu trebuie sa va pierdeti speranta!

Aelita si Michelle, multumesc (cu intarziere) pt reteta maionezei cu lapte, a iesit perfecta!

Vorbeati de capul lui bebe....ei bine, al meu e si cel mai capos, nu e numai puturos! La 32 sap si 4 zile avea CC de 35 sap si 6 zile, deci cu 3 sap si 2 zile mai mare....Dr a zis ca-l are cam mare, dar daca s-ar mai intoarce, mi-ar masura oasele bazinului atunci, la 38 sap sa vaza daca are loc!

Sa aveti o zi cat mai buna si asteptam vesti de la Mov!




33+ cu un invingator David Gabriel
AMR 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hehe..eu de cd am intrat in prenatal tot mi-e ca nasc..iar acu mi-e ca vine termenul si nu mai nasc :):)
pufescu..hai ca mai ai putin de mers la serviciu..stiu ca e greu..si eu ultimele 2 zile am muncit de numa, ca sa las totul in ordine.si tot asa de la stat pe scaun ma dureau ba coastele, ba spatele de muream..acasa, desi ma cam plictisesc, macar nu ma mai dor toate cele.

ce mai facem azi fetelor ca e sarbatoare..

apropo, La multi ani! celor cu numele sfintilor de azi..including me :):)

Paula cu Mihai 38+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 14 de zile de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

neata..

oana te-oi fi incurcat..paraca asa retineam eu ca ziceai ca nu ai ajuns la epilat inca.:)

deci, facem lista ceea?
CD,
corina,
sorina,
elena,
alina,
adriana,
oana,
btz
io...care care mai e la rand?
sheri mami..pe tine nu stiu unde sa te bag..:):)

Paula cu Mihai 38+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 14 de zile de dans in burtica


la mine dupa cum sta problema, fara contractii si colul lung si inchis...m-as inscrie dupa 6 iulie mai catre termen asa

am actualizat si la semnatura...mai sunt 10 zile


Oana 38+ Matei Marius

AMR 10 zile

Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput