Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Moduri moderne pentru comiterea de infractiuni

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 2

liliana83

638 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui liliana83 Adauga semn de carte la mesaj Trimite liliana83 un Mesaj Privat  Reply with Quote

Moduri moderne pentru comiterea de infractiuni

Felicitari, in urma tombolei organizate compania ALTEX Romania v-a desemnat castigatorul unui premiu de 3000? si un telefon Nokia N95 .Pentru detalii: "nr tel"
Am transcris mesajul intocmai.Spuneti-mi va rog unde pot sa reclam acest" premiu".Stiam de mult de astfel de "norocosi" care "au castigat" dar nu credeam ca mi se va intampla vreodata.Poti fi oare descoperiti acesti nenorociti?
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - liliana83 on 11/07/2010 22:19:26

liliana83

638 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luililiana83 Adauga semn de carte la raspuns Trimite liliana83 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu am credit sa sun sa vad acre sunt "detaliile", dar trebuie sa vina sotul acasa si sun de la el
Mergi la inceput

madau

7622 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui madau Adauga semn de carte la raspuns Trimite madau un Mesaj Privat  Reply with Quote
Suna si ia-i la

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX

Mergi la inceput
liliana27
liliana27

146 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite liliana27 un Mesaj Privat  Reply with Quote
ba mai bine nu suna daca esti convinsa ca e o farsa. tocmai asta e ideea. sa suni la un anumit numar, iar pe minut esti taxata cu o suma enorma. mai bine cauta pe internet un nr. de la Altex, suna si intreaba daca au astfel de premii.
Mergi la inceput

kariguld

6360 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kariguld un Mesaj Privat  Reply with Quote
si ma gandeam ca am castigat ceva

acum serios, astea sunt "fraierisme". ignora, daca nu vrei sa te vezi cu factura la telefon cat rata la banca.

Bazar general pe DC

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

M-am nascut pentru succes!

Mergi la inceput

liliana83

638 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luililiana83 Adauga semn de carte la raspuns Trimite liliana83 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu stiam de mult de astfel de practici, dar te puneau sa cumperi cartele reincarcabile si sa trimiti codul .Acum m-am gandit si eu la varianta asta cu tariful mare , dar mi-a picat fisa dupa ce a sunat sotul sa vada care mai sunt" detaliile" , caci i-a intrat mesageria .Eu vroiam sa reclam la politie , dar cred ca n-ar avea niciun efect.chiar sunt curioasa maine cand isi verifica creditul(este pe abonament si se actualizeaza mai greu) daca chiar am fost pacaliti desi stiam ca e o farsa
Mergi la inceput

bebelu86

11033 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui bebelu86  Trimite mesaj yahoo luibebelu86 Adauga semn de carte la raspuns Trimite bebelu86 un Mesaj Privat  Reply with Quote
am primit si eu o groaza de astfel de mesaje
am sunat. cand le-am zis k isi bat joc de oameni si m-am luat de ei, mi-au inchis telefonu.
nu te taxeaza pe minut
te pun sa cumperi cartele reinacrcabile de vreo 100 euro sa le dai codurile si dupa nu stiu ce se intampla.
ei isi incarca telefoanele si tu iti iei mare teapa.

Mergi la inceput

liliana83

638 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

am primit si eu o groaza de astfel de mesaje
am sunat. cand le-am zis k isi bat joc de oameni si m-am luat de ei, mi-au inchis telefonu.
nu te taxeaza pe minut
te pun sa cumperi cartele reinacrcabile de vreo 100 euro sa le dai codurile si dupa nu stiu ce se intampla.
ei isi incarca telefoanele si tu iti iei mare teapa.

asa stiam si eu... sper as nu se fi schimbat strategia.. .
Mergi la inceput

ellinia

4534 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiellinia Adauga semn de carte la raspuns Trimite ellinia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si pe mine m-a sunat odata un tip si mi-a zis ca e de la Orange. Culmea e ca stia ca am factura scadenta de cateva zile si nu mi-am imaginat ca e teapa. Doar cand m-a intrebat daca am alt telefon sa ma sune si eu sa tastez pe telefonul meu nu's ce cod mi-am dat seama ce vrea sa faca. Astia cred ca au legaturi cu cei de la companiile de telefonie mobila si au acces la datele clientilor pentru ca altfel nu avea de unde sa stie ca am factura atat si e scadenta de "atatea" zile. Trebuie ignorati si dat cu flit, mai sunt si care cad in plasa lor.
Mergi la inceput

ni-na

1185 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luini-na Adauga semn de carte la raspuns Trimite ni-na un Mesaj Privat  Reply with Quote
Salut(Buna ziua),sunt XYZ dela Orange......cu cine am onoarea?Pai pe cine ati sunat!Incearca povestea,le trantesc un:"nu s-a intalnit hotul cu prostul!!!"sun la Orange,relatii clienti,le dau codul pos(in aceasta locatie este si un punct orange si am un cod de recunoastere)si-mi raspund senini ca daca m-au sunat cu numar ascuns nu au acces la informatie!
Alt scenariu.........sunt XYZ de la Orange,aveti cost suplim 200 euro ,am sunat sa vedem daca nu s-a produs o eroare,dati-mi ultimele 6 cifre din CNP sau seria de CI.Dar de unde vine costul suplimentar?Convorbiri internationale!Pentru ce numar?Acesta pe care v-am sunat!Sigur?Dar aveti si alt numar?Dar dvs nu vedeti in baza de date
?............Asta m-a sunat fara ID ascuns si i-am restrictionat cartela...........

Editat de - ni-na on 29/06/2010 11:20:46
Mergi la inceput

ni-na

1185 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luini-na Adauga semn de carte la raspuns Trimite ni-na un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daca primiti telefon si vi se propun prin orice pretexte sa tastati niste "scurtaturi"gen apasa 1,apasa 3,etc asta e o teapa care va arde buzunarul.Aviz amatorilor,am cunoscut oameni in toata firea cu carte si neuroni activi care au ramas fara banuti !
Mergi la inceput
Pag. din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com