BV Georgia,Oana,Eladea,Crissy! iul-aug2010 (143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

ingrijire
- se pun cam 2 ml de ser fiziologic in fiecare nara, nu doar 1 picatura 2 si apoi se aspira cu batistuta bebelusului
- o data pe saptamana se spala urechiusele cu bat cu opritori, in rest se poate lua o bucata de hartie igienica fina, se face ca o palnie si bagi in urechiusa si absoarbe apa
- vigantolul e bine sa i se dea dimineata
- vigantolul trebuie pastrat in cutia lui si la intuneric,sa nu aiba acces lumina la el
- la baita se freaca bine pielea capului, ca ei fac mai incolo solzisori pe caput si e bine sa il freci bine...
- dupa baita, caputul e singurul loc unde freci bine, in rest usuci prin tamponare...
- vara mai bine dupa baita folosesti lapte de corp decat ulei...
- se face masaj la frunte, gurita,gatut...

ma mai gandesc si va mai spun...mai ales dupa ce punem in practica

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Racusor asta au nevoie scumpii de ei de multa dragoste abia astept sa o strang la piept pe gaza mea si sa simt cum se lipeste de mine .
imi simte emotiile credca ,ca face tumbe in burtica

EDIT: Oana(ochidut) nu a nascut prin cezariana?eu asa intelesesem de la ea ca face ceza,sper sa nu gresesc am vazut pe prima pagina ca e scris natural.


Bianca 33 + Andra Maria

AMR 6+ pana vede mama comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Racusor, esti o mamica cu o vointa de invidiat, DD sigur iti va rasplati eforturile si bebe Andrei va prinde puteri si va papa din ce in ce mai bine! Tine-o tot asa, nu-ti pierde increderea, hotararea si rabdarea!

Si menajeaza-te cat poti de mult, Andrei are nevoie de tine!

Elena 32+ cu un cuminte



AMR 7 saptamani si ne intalnim cu Bebitza RADU STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

...daca tot sunt libera mai bantui si eu pe aici.
Aelita vroiam sa te rog sa mai pui odata modelul de la paturica aia roz cu ursuleti ca nu mai dau de ea,cea albastra am salvat-o,dar m-ar fi interesat diagrama de la cea roz;daca ai timp.
In rest va doresc nasteri usoare (bineinteles bebei sanatosi si mancaciosi) celor ce vor urma ca eu nu prea stiu cand voi mai intra pe forum,sunt cam aglomerata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Racusor, ai un suflet de aur, iti multumim pentru ca ne impartasesti si noua din sfaturile pe care le primesti pentru ingrijirea lui bebe!

Elena 32+ cu un cuminte



AMR 7 saptamani si ne intalnim cu Bebitza RADU STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Racusor-ce drag imi e de voi mi-l imaginez pe delfinas cum papa el de la san ,sunt convinsa ca o sa pape doar laptic de la mami...multumim de sfaturi

Rubia-nastere usoara si tie..refacere rapida si mult laptic poate mai intri pana nasti sa ne dai de stire sa facem galerie

printesica doarme...sotul inca la servici..si eu imi fac de cap

am schimbat semnatura mai devreme...maine facem 31 sapt trece timpul


Bamboletta 31+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 8+ pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Carmen, ma bucur ca Lala e bine, ne rugam sa reziste pana la 37s, sa creasca bebe puternic!


Fetelor, am fost pana la Carrefour in seara asta, aveam pofta de drob de acolo

Dupa vreo 100 metri de mers, nu mai puteam...abia m-am tarait pana la masina inapoi... parca s-a marit burtica brusc ... ce ma fac pana la jumatea lui august

Elena 32+ cu un cuminte



AMR 7 saptamani si ne intalnim cu Bebitza RADU STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Noapte buna si din Norvegia unde n-am mai experimentat noaptea de ceva vreme. Sa ne auzim cu bine maine!

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 33+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic


Fetelor, am fost pana la Carrefour in seara asta, aveam pofta de drob de acolo

Dupa vreo 100 metri de mers, nu mai puteam...abia m-am tarait pana la masina inapoi... parca s-a marit burtica brusc ... ce ma fac pana la jumatea lui august

Elena 32+ cu un cuminte



AMR 7 saptamani si ne intalnim cu Bebitza RADU STEFAN

Puyutz am avut si eu o perioada cand dupa 10 minute de mers eram pe jos de oboseala,acum am mers si 4 ore continuu si mai eram in stare dar ma adus sotu acasacu greu stau locului acum,is prea energica.probabil sunt pusee de crestere a burticii si pana te obisnuiesti cu greutatea obosesti mai repede.

Bianca 33 + Andra Maria

AMR 6+ pana vede mama comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Dragaica,Coteasca-ce burtici frumoase aveti

Si eu am avut o perioada cand eram mai obosita..ieri am fost la cumparaturi si am rezistat eroic vreo 3 ore

Carmen-multumim de vesti ...cand vedem pozele cu burtica?

a venit sotul....va n buna


Bamboletta 31+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 8+ pana vine

Mergi la inceput