Prietene la bine si la greu - 26

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Tu Lili am si zis sa ignorati aberatiile scrise de unele mame la sub ala si sa luam aminte la raspunsurile absolut pertinente (care din fericire sunt multe).

dixtractie la nunti, sa joci frumos .

haine de 10 grade eu nu am cu mine, copilul e norocos ca am gasit la mama o sacosa de hainutze trimise de prietena mea de la Oslo si care sunt de -10 grade asa ca folosim de acolo, desi sunt marimi mai mari, ca pt la iarna.... zici ca e de capatat copilul, dar asta e.... eu i-am luat manecutze scurte cu mine si body-uri tip maieu

Raluci - imi pare rau ca Bubulici e iar scremalici ... nu stiu ce sa zic...

Monica - de voi ce ne povestesti?

Laurairina - eu i-as da rechinasei niste probiotice acum, si ca sa-i refaca flora afectata de antibiotice si ca s-o ajute la imunitate si ca sa-si revina... O idee

Diana - ma bucur ca ne-ai scris . eu imi dau in petec acuma ca are cine sta cu copilul si ca a plouat si am stat in casa, odata ce ma intoc la Buc, adio timp de forum.
Pe jos nu l-am lasat f mult, desi loc este o gramada, insa fiind f frig afara, cam trage frigul pe jos (casa e facuta in '36 si chestiile pe care sunt puse podelele sunt pa! asa ca de jos cam vine frig). daca se va incalzi, o sa pot sa-l las pe jos... eu speram sa-l las prin iarba ... aiurea, apa e pana la glezna pe alocuri.
Merci ca mi-ai scris despre ochi (asa este, si noi ne uitam la fel la chestii sub 20 cm de ochi, insa preocuparea mea era legata de faptul ca nu-mi dau seama la 8 luni daca nu se uita prea mult timp sau prea des... atata tot) . si inca 3 pentru voinicei!


Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Ne distram in casa noi...cam urat pe afara. Uite cam asa ...http://www.youtube.com/watch?v=LY4KhMM8JFE http://www.youtube.com/watch?v=HrD1dJLJpyQ Cea mai fericita mami de Andrei Nicolas http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Cory_B?locked=true#5465799327519571170

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Monis ,ii dau deja dicoflor, care e un probiotic. Cu cine am mai vb, toti mi-au spus ca nu trebuia antibiotice.Acum daca am inceput sa le dam, mergem in continuare cele 3 zile prescrise de dr. neonatolog. Cica e mai rau daca le intrerupem odata inceput tratamentul.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

asaaaa, copil mancat si adormit, acuma daca ma tine netul, sa termin de liorbait, ca mult mai vorbesc frateee

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Lylyana e bine ca totusi papa Alexul cate ceva, incet-incet o sa se invete si el . de oja aia stiu si eu dar este pt varste mari . oricum Iulian suge degetelele in joaca, cand ii este somn nu prea...

intretinere frumoasa si productiva iti doresc, asteptam ca pozele cu (eu cred ca nu are f mare legatura cu cat a supt copilul, stiu ca sunt persoane cu sanii inegali de la natura - majoritatea de fapt - si poate ca in perioada asta e mai usor obervabila diferenta, mai incolo isi revin ei).

Ralu - distractie placuta cu Matei cel sportiv

Crissa sa va fie de bine vacanta! spor si tie la distrat Robertelul

Laurairina - ce ma enerveaza pe mine astia care le stiu pe toate, mai ales dupa ce se intampla ceva . oricine are indispozitii de la mancare... eu n-am avut asa acum 3 saptamani? si la a 5 a persoana care m-a intrebat ce-am mancat, am inceput sa ma rastesc... am mancat ce am mancat si asta e acuma. Si oricum, cred ca a fost o inatmplare vomitaceala la rechinasa, lasa ca introduci tu mai incolo si mai lent toate cele "de pe net"

oau dana ce mare e Davidelul . f bine! ce tare e el cum vrea doar cate o gura de lapte in timp ce se joaca. si Iulian mai face asa, dar il cam concediez cand incepe ca nu am rabdare chiar asa multa . ma bag la poze mai incolo, ca vad netul cum ma paraseste incet-incet...

Cory - incerc sa vad si eu filmuletele, dar nu cred ca o sa reusesc... abia imi incarca paginile de la forum aici...





Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Mihamora - f tare, si frate-miu si-a cautat de lucru tot in Gibraltar ca si lor le place f mult zona Malaga. s-a tot conversat cu niste unii (cred ca englezi erau) care nu vroiau sa inteleaga de ce un roman cu cv-ul lui ar vrea sa munceasca in Gibraltar (greu de inteles cum e in RO daca nu traiesti aici ce-i drept)... Pana la urma a ramas in plop discutia si el s-a angajat la mogulii de aici si a ramas visand la Spania...
multa bafta sa va gasiti repede job si sa va stabiliti linistiti acolo


cu maaaare chin am incarcat cateva poze... mai am unele, mai incerc pe seara poate o sa am semnal mai batos

si acum pauza ca am liorbait interminabil, v-oti fi saturat si voi de mine

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Fetele cu babycook, am gasit acest accesoriu pt prepararea orezului, fasolei, pastelor: http://www.erfi.ro/produse-bebelusi/masa-bebelusului/dispozitiv-preparare-orez-pentru-babycook.html#. ce pareri aveti?

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Ionela, da, incercam si speram

Monica - multumim frumos

Ralu Seby- al meu adoarme la san cel mai des si plimbat in brate sau in carut de taica-su.Despre sani, la mine nu au suferit modificari semnificative, vizibile, nu am folosit creme si au revenit la forma initiala ...poate pentru ca nu sunt mari...sa vedem de data asta..
Felicitari pentru progrese!

Laura G - cum ati sarbatorit?

Laurairina -of, ce sperietura ati tras, imi vine sa ii bat pe medicii aia... bine ca acum e totul ok, pupam rechinasa intepata Sa fie! multumim

RamoC- Felicitari Soricelului pentru primii pasi!Ce mare a crescut, il mananca tati cand ajunge acasa.

Cory - Felicitari lui Andrei! E tare scump!

Monis- deci asa, nu doar noua ne place zona aici locuiesc f multi englezi , unii lucreaza in gibraltar altii in spania.

Eu am facut rapid o www.lalena.ro/34-reteta-prajitura-cu-mere.html" target="_blank">praji cu mere pentru petrecerea de la gradi care e diseara la orA 8 , ca trebuia sa aduca fiecare un platou cu ceva,...asta o mancam si calda cu inghetata de vanilie.Poate o incercati si voi, e f simplu de facut si tare buna.Michelle cu Tudor Mateo 18.11.2009 si MARIO DOMINIC 15.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutari,

vazut poze de Iulianu mic de Monis si de Bucovina... superrr

Sanatate multa Amaliei... nu are rost sa te simti tu vinovata de ceva... si mucosii au papat si fasole verde si sfecla rosie,nu au avut nika... naspa la spital, radigrafie,branula...saracuta mititica si mamica ei

daca vremea este cum este... ne adaptam

http://www.youtube.com/watch?v=C_1D1G11ZCc






Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


botez si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

So, Matei doarme si eu in loc sa ma odihnesc putin, tot bantui prin casa.

TV-ul era pe Discovery T&L la emisiunea aia cu concursurile de frumusete pt copii. Am ramas putin ca mama unei fetite de nici 10 ani spunea ca fiica ei are unghii false pt ca sa dea bine la juriu. Vezi doamne nu de acryl, dar totusi false. Si le filmau intr-un magazin gen Sephora in timp ce cautau unghii false pt degetele de la picioare. Alta mama cu fiica mult mai mica..5-6 ani erau filmate in timp ce cea mica era la o sedinta de bronzat..pt ca sa mai stearga din IMPERFECTIUNI ..deci sunt eu cu capul?! imperfectiuni la 6 ani?

Nu mi se pare normal sa stergi asa usor inocenta unui copil..cand tocmai ca este pur si frumos fara aceste ajustari. Pai la 17-18 ani ce o sa faca: un lifting cumva?

Parintii ai caror copii participa la astfel de concursuri investesc mult timp si energie, premiile sunt destul de consistente in cazul in care fetita castiga locul I si motiveaza ca asa dezvolta ambitia si rezistenta in fata concurentei a copilului. Cred ca astfel mai reusesc si multe alte lucruri nu tocmai bune pt dezvoltarea lor psihica.
Parerea mea, pam-pam.

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput