Laparoscopie 15

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare
sunt in spital, azi m-a operat si sunt bine , inca n-am vb cu dr., dar can d m-au trezit mi-au zis ca am ambele trompe permeabile, maine plec acasa
va pooop

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

Didiii, ma bucur ca esti bine!!!!
Si ca trompitzele tale sunt permeabile...
Jaguar, felinutza mea....sa vina repede bebe
Ellyshoruuu...si tu hai repede cu
Pogonici...sa te recuperezi repede si multa bafta si tie la
Pupici la toate fetele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

Didiii...cum a fost???? Ceva detalii ne dai...
Recuperare rapidaaaaa!!!!
AMR 1 zi si un pic pana la concertul cu METALLICA...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

deci....am ajuns la 8 dimi la spital, si ziua de ieri n-am mancat decat o piersica si o cafe, apoi m-am dus la schimbat in pijamele la o sala de recuperare ca nu erau rezerve libere
apoi al 9.10 am urcat sus la blocul operator, am completat hartiute, mi-a pus cateterul si am vb cu doc, l-am rugat sa nu-mi scoata trompele chiar daca sunt permeabile
pe la 9.30 am intrat in sala mi-au pus muzica frumoasa(din musicaluri)ai am adormit uitandu-ma la cerceii anestezistei, ca erau frumosi
pe la 11.30 ma trezea cineva, cred ca so doc si anestezista, zicandu-mi ca sunt gata si sa ma trezesc ca am ambele trompe permeabile...iar eu visam ca valsez si vroiam sa ma trezesc....(faza cu trompele sper sa fie pe bune)
m-au adus la terapie umediat dupa, a venit sotul am vb si m-am culcat, m-am mai trezit in cateva randuri pt spalat si imbracat
tot la reanimare m-a durut putin uterul asa ca la ciclu si mi-a fost frig la picioare, dar mi-au dat si calmant si sosetele
pe la 14 m-am urcat in carucior si am venit in rezerva unde am sevit o masa completa la glucozaimaginandu-mi tiramisu si supa
si de cand sunt aici am primit 2 cupluri de prieteni in vizita, m-am uitat la meci, adica al meu sot, si acum incerc sa beau un ceai ca mi-au scos glucoza si mie cam foame visez si shaorme...si piadine, numai mancaruri sanatoate yam.
maine la vizita vine doc si imi explica cum a stat treaba, ca azi a operat pana 5 dupa-masa si dupa ce ma vede imi scrie raportul si eu trebuie sa trag de timp sa mai stau aici ca sa pap supa cu galiste si poate amandina
cam atat pe azi...deci fara clisma, fara dureri, fara greata, doar cu sonda urinara care oricum e foarte buna
va puuup

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

bravo fata mare xdidid...sa inteleg ca la iasi e mai primitiv frate...in fine a trecut..nu mai conteaza asta

si pe langa asata mai conteaza si ce fel de anestezie iti afce caci acici la iasi toate femeilie dupa op av greata..care e de la anestezie si nu de la operatie
cat a costat la tine?


anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

stimata doamna LEOPARD dar tu pe unde mai bantui??? ce planuri mai ai???? stai chitic si nu spui nimic


anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor
pogonici am avut anestezie generala, forate naspa cu intubatie si tot tacamul, dar mi-au dat pastile si de greata si de dureri la timp, adica preventiv....cat despre pret azi aflu, operatia costa 65mili vechi pentru salpigectomie, iar casa de asigurari mi-a dat 23 mili. eu sper sa fie 42 mili din banutii mei, sau mai putin daca se poate, dar la rangul prof-ului care m-a operat nu prea cred.
azi a venit anestezista am vb cu ea si am intrebat-o daca e adevarat ce am auzit in sala , faza cu trompele si a spus ca am auzit bine, nici ea nu stia daca o sa mai tin minte ca cica eram in extaz ma simteam bine de la droguletze
acum pap branza fagaras si astept paranzul care sper sa nu fie doar lichid
va poooop
ps:nu cred ca sunt primitivi aia de iasi, probabil asa ar fi si aici in buc la spitalele de stat, te tin internat o viata ca sa dai spaga mai multa, aici cum nu se da spaga, sa ti un pat ocupat degeaba e pierdere de bani, mai ales ca mi-au scos sonda si acum merg la plimbare deja

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

[quote]citat din mesajul lui xdidi

salutare fetelor
pogonici am avut anestezie generala, forate naspa cu intubatie si tot tacamul, dar mi-au dat pastile si de greata si de dureri la timp, adica preventiv....cat despre pret azi aflu, operatia costa 65mili vechi pentru salpigectomie, iar casa de asigurari mi-a dat 23 mili. eu sper sa fie 42 mili din banutii mei, sau mai putin daca se poate, dar la rangul prof-ului care m-a operat nu prea cred.
azi a venit anestezista am vb cu ea si am intrebat-o daca e adevarat ce am auzit in sala , faza cu trompele si a spus ca am auzit bine, nici ea nu stia daca o sa mai tin minte ca cica eram in extaz ma simteam bine de la droguletze



Didiiii bravoooo ai scapat de laparooooo
Insanatosire grabnicaaa si sa vina bebecat mai repedeee
Eu am facut operatia in spitalul de stat, Giulesti, dar nu m-a tinut decat 2zile si jumatate, a fost totul ff bineee.
Nu am avut de scos fire, nu am avut probleme sau complicatii.
Toata lumea se porta bine, fara sa dai spaga. Le dai ca vrei tu,
dar nimeni nu te trage de maneca, mai ales la terapie e superrr!!!
Va tzucccc si sa aveti o zi minunata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

frate ..dar pe mine nu ma costat dect 15 mil tot tacamul...intrare -iesire spital..si eu tot fire resorbabile am


anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

si toata lumea sa comportat exemplar si fara spaga....ba chiar o asistenta sa ciufi ptr am vrut sai dau ceva ..si nu a vrut sami ia


anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput