Mamici si Gravidute Italia -75-

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Salut
Daviduca ca tot intrebai tu cum ma simt.. azi e prima zi de greata ...si eu care ma tot laudam ca ma simt perfect.. speram sa nu mai apara daca nu am avut pana acum.. Ma gandesc la carne si mi se face rau instantaneu! Norocul meu mare ca nu muncesc si pot sa stau in varful patului.

Alexandra (sau sa-ti spun Laura de acum?:)) Laura mi se spune, doar in scoala primara mi s-a spus Luiza. Apropos de sotul tau, eu m-as fi gandit ca ti-a confundat numele cu al...celeilalte (glumesc)

Eu sunt din Constanta, dar de 5 ani ma tot mut si ma simt .. de nicaieri. nu stiu cum sa explic..

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!
Yoana, am dat 430 euro. Masina luata de 3 ani, noua

Va salut si revin!

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Kemsy-ai dat f mult si tu
noua primul ne-a zis ca e 420 numai piesa fara manopera
si apoi a cautat in alta parte si ne-a luat 320
apoi cind apar deastea asa iti dau bugetul peste cap iti piere tot cheful.......
apoi te cred ca nu ai nici un chef
asta e din 2002 masina...mai zici ca se mai strica una alta....
Alexandra.-lasa ca e bine ca doarme atitea ore legate
asa te odihnesti si tu mai bine
iar singurei...ce mdes merge sotul tau acasa
cred ca cheltuiti una fortuna pe bilete de avion
aui cistigat la ena-lotto? si nu zici nimic
da-ne si nou cite ceva



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

ioana-bine faci,mamaliga lor de nesimtiti,nu te
lasa pana nu-ti scot astia pachetul,de unde stiu ei...
Da' incearca sa nu te consumi prea mult,ca nu merita..ocupa-ti
mintea cu altceva...vezi ce poti combina cu Giulia...
Apropo',ce mai face printesa voastra?

abramburika-bine ca ai terminat bagajele...ce zice
Silvia?E incantata ca mergeti?Ambra si azi mi-a zis sa mergem la sora mea...asa de mult o iubeste...

Cred ca acuma seara ne schimbam patul...E din ala cu lada sub saltea,in care poti pune tot felul...Vroia una sa-l arunce,ca ii da camera fiicei,si fiindca e aproape nou,il luam noi...ca sincer,nu ma duc sa dau 400-500 euro pe unul nou...Macar cate o schimbare,din cand in cand...

Giorgio isi suge degetul mare de la picior ...ce figura e!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui yoanag
cred ca cheltuiti una fortuna pe bilete de avion
aui cistigat la ena-lotto? si nu zici nimic
da-ne si nou cite ceva




vrei sa-ti recuperezi cheltuiala cu masina??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

gata fetele,am facut un pisolino,acum merg dupa print la cresa.azi sunt acasa si seara asa ca intru mai tarziu sa vad ce mai faceti.
alexandra-sper sa aveti vreme buna la botez si sa stati cu cei dragi ai vostri,ca e o zi tare speciala o sa ti-o amintesti mereu(eu sigur,ptr ca lui davide i era foame si urla si parintele nu mai gata cu rugaciunea-apropo pe davide e botezat catolic desi noi ortodocsi,dar asta e alta poveste,poate altadata)
ioana-gia ca suntem cu bugetele cum suntem-adica de criza iti mai vine si cate o surpriza de genul de chiar ca-ti vine sa
laura-da-te fuguta jos din pat si papa niste sticksuri,biscuitei sau ceva uscat ajuta mult la greturi.stiu cum e am trecut si eu dar la mine era nasol si cu spalatul pe dinti ca simteam peria si...noroc ca nu trebuia sa fug eram deja in baie.
cum ziceam vb mai tarziu intanto va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

andreea - S. de vreo sapt. ma tot intreaba daca azi mergem la buni . I-am zis ca inca nu a venit avionul, tre' sa mai asteptam pana ne suna ei ca sa mergem. E ff entuziasmata, i-am zis cam ce "atractii" o asteapta (sa ude gradina cu furtunul, sa se joace cu animalele etc.) si e tare nerabdatoare.

Suzeta nu o foloseste Giorgio? Se aranjeaza si el cum poate ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Mi-a mai zis cineva de pampersurile de la Lidl,ca sunt bune,dar fiind obisnuita cu Huggies,nu m-am mai complicat sa le incerc...chiar zilele trecute s-a iritat giorgio de la Pampers,crde ca le arunc alea pe care le mai am,in plus tre' sa-l schimb des,si miros...pe cand sta mai bine Giorgio,tre' sa-l schimb iar,pe cand astea de la Huggies dureaza mai mult...probabil depinde de la copil-copil...

alexandra-am luat numarul 3,care vine 0,13 centi/buc...si numarul 4 -0,15 centi/buc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Am revenit!
Azi mergem sa cautam covor pt camera lui bib, il mut, si eu cu el. Am vreut sa astept, sa doarma mai bine, dar s-ar putea sa ma prinda clasa I, asa ca gata.
Daviduca, eu sunt din IS, iar aici stau in provincia Pavia si la 30 km de Milano.Te inteleg perfect cu treburile, asta e off-ul meu in perioada asta.
Abramburika, drum bun!!
Cum se numesc pampersii de la Lidl? Poate ii incerc si eu daca le faceti asa publicitate buna.



, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

abramburika-suzeta o ia Giorgio,dar fiindca e linistit de obicei,nu i-o dau,decat cand sunt f. obosita,si nu ma pot ocupa de el...incerc sa nu-i fac obisnuinta,deocamdata reusesc...vom vedea cand incep dintisorii daca mai reusesc...M-a invatat Ambra rau ,ca ea nu a vrut nici suzeta,nici degetul...pe cand Giorgio mai are tendinte sa ia degetul,dar ii dau jucarie,si uita de el...
De abia stept sa merg cu Ambra la ai mei(stau la tara),asa de mult i-a placut si anul trecut,cu animale,caini,pisica,etc...e lumea ei...


Eu sunt din Zalau,aici stau la Pisa.

Mergi la inceput