Mamici si Gravidute Italia -75-

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Multzam de vorbe !sunt tare mandra cand merg cu ei in giro ...
Parca Kemsy era cu nedormitul...metti il cuore in pace ca ai mei nici acum nu dorm noapteacateodata parca-s zombie dimineata .
Ragazze, eu doar Pampers am folosit pana la 2 ani ,de la Huggies faceau iritatie si-apoi odata am dat peste pannolini de la Lidl, sunt super buni ,nemtesti,de stiam mai repede de ei nu cheltuiam o avere pe Pampers.Sunt exceptionali si la pret , costa 8,99 cate 50 bucati numarul 4 pana la 18 kile si 44 bucati pana la 25 kile.
Si eu sunt toata ziua cu smotru'...nu se vede ca-s in vacanta .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Daviduca-lasa ca le-ai trimis de 4
cunosc f bine cu mersul si trimisul
si de la 1 kg si ajung la 3-4 (asta asa cind aud ca pleci acasa se gasesc cine sa trimita)
nici eu nu trimit in veci
daca am avut ocazia am trimis cite ceva pe prietena mea sau cind mergeam eu
e prima data cind fac pachet si il trimit asa cu mersul /platit kg/ si trimis
si ma roade de nu mai pot
stiu ca ce pui in el si ce dai pe kg tot acolo esti da de data asta nu-i valabil(stiu cit am platit si stiu ce am pus in el si stiu ca nu puteau lua ai mei de acolo ca altfel nu trimiteam si mai ales cit asteptam sa-l primeasca ca stiu ca-i bucura mult)
deaia fac spume
asa sint de nervoasa ca pina nu-i dau de capat cumva la povestea asta nu ma lassssss
am ricevuta,firma e la roma aici nu-i departe,am gasit sediu si in tara si asta tre' sa scoata pachetul si banii din gaura de sarpe
sono avverenata ca nu ma las sa-si bata joc nimeni de lucruri si banii noastri,nu exista!!!!
vad ca esti din Sibiu,e si Neliacris si Raluk din Sibiu
eu din cluj si aici stau la roma



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

DAVIDUCA, eu sunt din Tg Mures, sotul din Vilcea si stam aici langa Roma.
Momentan folosesc panolini Pampers, ca i-am gasit in oferta si am luat mai multe, problema ca aici nu prea sunt multe supermarketuri si nu gasesc multe firme...

IOANA, ce sa zic...ieri a dormit de amiaza 3 ore si ceva...de stateam cu sotul langa el sa vedem cand se trezeste...dar ma enerveaza astia ca tot lucreaza la balcoane si acum lucra chiar la noi si dau cu pikamerul...asa ca am distractie cu galagia...
Noaptea oricum doarme dragul de el si cate 5 ore, acum am inceput sa ne mai jucam si nu mai vrea asa mult brate...o scoatem noi cumva la capat!

...wekeendul asta sunt iar singura...abia astept duminica, ca api nu mai pleaca sotul doar cand mergem toti la sf lui august...sper sa rezolve acum cu toate actele mele...

vorbiti de trimis pachete....s-ar putea sa am nevoie sa imi fie trimise din Romania niste acte, cu ce sa mi le trimita, nu e de bani, vreau doar sa fiu sigura ca ajung.

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Alexandra-mie cind mi-a trimis acte sotul le-a trimis cu atlassib
ma gindeasc ca e valabil si de acolo-incoace
ca de trimitea pachetul cu astia de cind era ajuns
o data trimit si eu da fara aventuri nu se poate!!!!
numai sa ajunga odata ca mi sono stufata




Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

stiu si eu de atlassib, dar mi-a trimis cineva acte si mi le-a adus acasa, la usa...asa cu atlassib pana mergem sa le luam de la ei de la sediu tot acolo sunt cu banii
dar nu mai stiu ce ce firma mi-a trimis

lasa mai, ca o sa ajunga pachetul...asteapta oricum si nu il certa inca pe sot...macar pana trece ziua lui

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

hai ioana ca daca ai dat si de frma din tara tot o scoti cumva la capat cu toata treaba asta.am avut si eu de furca cu aia de la amad si fratele meu a facut sesizare la protectia consumatorului ptr ca a dus-o pe mama aproape fara sa opreasca a vb f urat cu oamenii din autocar si desi era platit de la sibiu pana la medias microbua ca sa-i duca i-au lasat akol si nu i-a mai intrebat nimeni de nimik.dar asta e mentalitatea romanului,basta ca-si ia banul subito,chiar daca nu te mai intorci la el mai piu,intanto a guadagnato.si am observat ca e asa si in restaurante,spalatorie de masini si asa mai departe.pacat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Ciao!

Si eu pe-aici, pe ultima suta de metri. Bagajele sunt gata, noi, idem.

ioana - oooff, ca numai necazuri in ultimul timp. Aparte valoarea pachetului ca tu stii ce ai pus in el, era vb sa ii faci mamei tale o bucurie de ziua ei. Cu ce firma l-ai trimis?
Eu nu am experiente din astea ... am trimis de vreo 2 ori, acum 5 ani parca, cu niste baieti care se ocupa cu asa ceva, transport pachete. Ca era ceva urgent. Insa de regula luam noi cand mergem acasa, asa nu mai avem surprize neplacute. Prin zona noastra sunt putini care vin si se ocupa cu asta ... noi am fost atunci la Brescia, ca pe-acolo ajungeau astia.

daviduca - intrebai de zone, de unde suntem ... eu, Focsani, aici, Milano (provincia).

andreea - lasa ca acum vine si randul tau, ai sa vezi ce repede trece.

Asa, informatii proaspete ... la Blue Air limita de bagaj e 32 kg (nu 20 ca pana acum), iar bagajul de mana 7 kg. Poate e cineva interesat in viitor.

alexandra - nu mai stiu daca ai zis ... ati facut botezul? Daca nu, il faceti aici sau in Ro? Tare antipatic popa din Latina, asa ce impresie proasta mi-a facut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

ginger - am vazut gemenasii smecherasi .. ce mari sunt!!! Sa va traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

PETRO, nu stiam ca il cunosti pe preotul din Latina...eu nu ii stiu, am inteles ca la Sezze (mai aproape de noi) e un preot roman...dar poate e ala din Latina si doar vine si aici...habar nu am
Am vrut sa mergem sa ne citeasca pt 40 de zile...dar nu s-a nimerit nicicum (ca noi nu avem masina). Botezul oricum il facem in tara, ca acolo sunt si nasii, si familia, aici sunt doar eu cu sotul, si as vrea sa ne bucuram cu familia. Inca nu stim in Romania unde il facem, daca in Tg Mures sau acasa, la tara, la ai mei (ca daca e vreme frumoasa parca as sta la o iarba verde in curte si la povesti linistite, ca la restaurant tot om avea timp sa mergem)

...sa aveti drum bun daca uit sa va urez pana plecati

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

alexandra - merci de urari!
Am inteles cu botezul ... si eu as prefera varianta mai linistita, la aer liber, decat restaurant. Sa fie vreme frumoasa si sa fie asa cum va doriti!
Pe preotul ala (cred ca e numai unul, ca e o singura biserica romaneasca in Latina, adica) il cunosc pt. ca am botezat acolo pe finutul nostru, anul trecut. Si mi-a facut o impresie ff urata prin limbaj si comportament ... ca sa aflu dupa aia ca a fost initial, in tineretile lui, camionist. Acu' nu am nimic cu categoria asta, Doamne fereste, da' limbajul si l-a pastrat si ff urat era sa il auzi din gura unui preot, in biserica. In fine ...

Mergi la inceput