Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

offf..prin cate trecem fetelor... imi vine sa plang...sa dea Dumnezeu sa fim sanatoase si noi si bebeii nostri

17+ si ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

corina bine ai revenit..acum sii :fara efort..ai grija si o sa fie bine



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Ratusca l-am sunat pe dr si i-am zis ca ma doare burtica si ca nu stiu daca sunt contractii sau mi se pare mie.Azi e de garda asa ca ma duc la spital pe la 18.
Si eu am mari emotii,sper sa-mi faca o echo ca trebuie sa-mi verific IR cam la 2-3 sapt.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allye spune:

Sunt si eu o graviduta ce va naste in noiembrie 2010.
La ultima ecografie bebelusul nu statea cum trebuie ca sa il putem vedea dar dr. crede ca e fetitza . Vom vedea sigur la inceputul lunii iulie la ecografia de morfologie.

DN 02.04.1977,UM 06.02.2010,DPN 13.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui letzy81

Ratusca l-am sunat pe dr si i-am zis ca ma doare burtica si ca nu stiu daca sunt contractii sau mi se pare mie.Azi e de garda asa ca ma duc la spital pe la 18.
Si eu am mari emotii,sper sa-mi faca o echo ca trebuie sa-mi verific IR cam la 2-3 sapt.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

20+



ma bucur ca te duci..eu zic sa ai incredere in el..te rog sa-mi lasi si mie mesaj diseara pe forum sa-mi spui ce ai facut..eu la 6 sunt la bucuresti la eco..pupici si iti tin pumnii....

17+ si ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

allye bine ai venit! sarcian usoara si la termen

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allye

Sunt si eu o graviduta ce va naste in noiembrie 2010.
La ultima ecografie bebelusul nu statea cum trebuie ca sa il putem vedea dar dr. crede ca e fetitza . Vom vedea sigur la inceputul lunii iulie la ecografia de morfologie.

DN 02.04.1977,UM 06.02.2010,DPN 13.11.2010

19+


bun venit

Doamne ai grija si de noi 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniusamb spune:

bine ai venit Allie
sarcina usoara si BB sanatos

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmadelain spune:

Bine ai venit printre noi Allie Sa ai in continuare o sarcina usoara si BB sanatos

Burtici, va multumesc pentru urarile nasicii mele. Am fost la maternitate la Medlife, cu ocazia asta am vazut si cum arata. Bebelina Anastacia era frumusica foc,lungana si cu par mult brunetica,dar plangacioasa nevoie mare, se auzea cum tipa dupa un termopan si doua usi. Taticul deja isi punea intrebari cum o sa fie cand o s-o aduca acasica.

Pt burticile care se confrunta cu probleme, ganditi pozitiv si nu ezitati sa va contactati doctorii la fiecare impas! Sunt sigura ca in curand vom auzi vesti cat mai bune!

Fetelor, am fost la echo, a fost 4D si mi-au zis acum ca e FETITA!!! Sunt de-a dreptul bulversata, fiindca m-am obisnuit ft mult cu ideea sa fie BAIAT.
Va dati seama ca imi doresc sa fie si fata, important e sa fie sanatoasa, l-am sunat pe sot si ramasese socat! Nu stia ce sa-mi zica prin telefon, era si el bulversat, ca la baiat avea si el o idee ce sa faca, il invata jocuri pe calculator si manuiau masini teleghidate, dar cu fetita? cum se va descurca?! L-am panicat pe bietul om!

Una peste alta, asteptam morfofetala pe 22 iulie si o sa ne clarificam cu totul atunci! Momentan, acum ma ajustez situatiei, si va trebui sa ma gandesc la nume de fetitze!

va pup pe toate!

Madalina17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

loredana, morfofetala este o investigatie pe care o face toata lumea pentru ca este cea mai buna metoda disponibila pentru evaluarea sanatatii copilului. inteleg de ce anume iti e teama. taman de aia alege sa o faci la un medic in care sa poti avea incredere ca nu va debita diagnostice ingrijoratoare dar care dispar pana la controlul urmator doar asa sa te puna nitel pe jar. sunt si medici din astia... cum e calomfirescu de la medicover care mereu gaseste cate ceva rau dar nu tocmai adevarat de spus doar asa ca sa para el mai interesant ca medic ecografist (l-am cunoscut personal si de la o eco la alta se schimba pe banda rulanta diagnosticul dar in final nici nu a avut dreptate si nici eu nu l-am luat in seama). sau cum e obsedat iosup de IR-uri... un medic cumpatat si morfofetala poate fi o investigatie care sa te linisteasca pentru restul sarcinii si nu sa te puna la stres inutil.


Mami de (28.10.2008) si bb2 19+

Mergi la inceput