La Multi Ani,Alexandra! Mai-Iunie 2009(81)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

La multi ani,Alexandra,sa cresti mare si sanatoasa!

Oana: da,iubita,4 ore a dormit ieri!!!Cam de vreo doua saptamani,de cand a implinit 1 anisor,si-a facut singura un program...doarme 1 singura data pe zi,la pranz cam 3-3 1/2 ore..dar s-a intamplat sa ajunga de vreo doua ori si la 4 ore...si ce ma bucura cel mai mult e ca acum adoarme singura..nu credeam ca va veni ziua aia,ca tare ma mai chinuia cu adormitul...voia numai in brate,plimbata prin casa si band din biberon lapticul...si,de cand cu caldurile,n-a mai vrut in brate,se zbatea s-o las jos,in pat..probabil ii era cald la mine in brate...asa ca am lasat-o si,de atunci,asa adoarme,singura in pat,cu mine stand langa ea....e muuult mai bine!!!

Dana: imi pare rau sa aud de sarcina pierduta...sa va ajute Dumnezeu sa vina bb2 cand vreti voi!

Bebe Beca: multa sanatate,sa fie bine si cu Sara si cu sotul tau,eu va tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetelor!

ieri noapte Maya a vrut la jum de ora tzitzi in gura-banuiesc caninii ca ies,de jos (ea are 8 dinti si 4 masele-cei 4 de sus, 4 de jos si premolarii sus si jos), nu m-a slabit deloc si la 5.50 dimineata era fresh, s-a ridicat in fund,a ridicat mainile in sus cu degetelele si s-a apucat de dansat pana l 8 a tinut-o tot asa, nu a facut ever asa ceva= noroc de soacra ca a stat cu ea de la 9 .30 sa dorm si eu; apoi facultate toata ziua si vineri dim la 7 tbuie sa fiu la facultate sa pregatesc restanta la disciplina la care am avut ore

e fff urat afara, astazi la 3 merg la facultate cu treaba iar si nu am chef de nik.....

ioana, pretul presupun ca a fost all inclusive,tot ce ati dorit, mi se pare fff ok ca si conditii si distractie; felicitari pt dintisor nr 3; ce borcanase ii dai sarei, inca nu am citit tot
maria, e scumpa gradinita doar pt 4 ore si fara nimic inclus.....nu?pentru piata de acolo poate e ok, de fapt nici nu m-am interesat nici aici de preturi; pupici
nusy, multumim
alynta, ma bucur ca a rezolvat amica de la mamici; fa poze cu burtica si fa un album cu cele 3 burtici ca si comparatie, va iesi super
cris, asa face si mandra mea, toata casa numai fulgi de porumb, cereale simple daca ii dau; mi se ridica parul pe moment dar apoi strangem imediat....of copilasii astia, comorile noastre

la mare nici nu-mi vine sa mai mergem, as amana cu vremea asta; nu vreau sa merg sa stau in camera sau sa o racesc pe Maya dne fereste

sunt intr-o pasa proasta......si astazi nu am chef de nimic

ma intorc la citit

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Serialbastre

Alynta, cumnata e in spital cu fetele. Acum le are cu ea in salon permanent, ca e tare aglomerat la prematuri si sunt unii mult mai mici. Fetele iau in greutate, una suge cate putin, una inca nu prea. Dar le hraneste prin sonda tot cu laptele mamei. Cu perseverenta si rabdare vor fi bine toate trei.
Imi e si mie greu, ca trebuie sa mergem zilnic cu mancare, cu hainute curate si pe vremea asta e greu cu iesitul cu caruciorul, dar ma bucur ca sunt bine. La Iasi ar fi fost si mai greu din punctul asta de vedere.




frumoasa de tunsulici am vazut

ma bucur ca gemenele sunt bine; sanatate multa

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui DanaMi



Ioana, la Bubu au trecut aproape toate bubitele, adica mai are cateva coji sa-i cada dar o mai tin in casa pana sambata ca masura de precautie, eu nu i-am dat nici un medicament, singurul tratament a fost cu mixtura mentolata de cate 3-4 ori/zi si fara baita, doar o sterg cu un prosop umed dimineata si seara, si mi s-a mai transmis asa din popor ca nu e bine sa stea absolut deloc in curent si chiar daca am murit de cald am stat cu geamurile doar rabatate. multa sanatate si sa scape fata repede de bubite

Eu am fost astazi la control la gineco, pt ca acum 2 saptamani, din pacate, am pierdut o sarcina , dar pt ca a fost mica s-a eliminat foarte bine si nu a fost nevoie de chiuretaj si nu sunt probleme asa ca ne ramane doar sa perseveram




ma bucur ca printesa e bine si imi pare rau pt sarcina "bine" ca nu au fost complicatii

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Lauraa buna ideie!
Oana iaurt cu fructe papa!
Ceva frumos:
http://www.lifeinmotionphotography.com/slideshows/amerlyn/

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

ioana, si mie mi s-a parut chestia cu inimioara la Maya si cand plange tare adik daca se loveste tot asa,i se invinetesc buzele! mai sunt fete care au patit asa? sanatate multa si lui Andrei; durerile puternice de cap pot fi si de la fiere, sa faca si un ecograf
oana, scumpe gradinitele la voi.....

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

nusy, cu adevarata REUSITA saa doarma singura!!!!!!!!!!!!! si eu ma gandesc cand va veni vremea asta.....ea mai papa la san?

LA MULTI MULTI ANI ALEXANDRA! SA CRESTI MARE SI SANATOASA

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi78

Ioana ai incercat sa ii dai si borcanele Nestle? Bianca pe astea le mananca cel mai bine, dar e drept ca de la Hipp nu am luat pentru ca nu prea le-am vazut. Del a Humana am luat fructe cu musli si nu i-au placut. Eu cumpar cereale Humana si alte bebelusisme de la flaschenmilch.de. Sunt muuuuult mai ieftine decat la noi si vin repede.

Gabi mama puilor Tudor (1.03.07) si Bianca (18.06.09)



Am incercat acum ceva vreme, nu i-a placut ce i-am oferit, a mai acceptat alnatura, dar slab de tot. Eu m-am orientat cartre produsele bio, mai mult.

Pe babypoint au pasta de dinti nenedent la vreo 3 euro, mult mai ieftina decat ce avem noi.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

"neata" fetelor!

Laurra, daca deja ati inaugurat gratarul, inseamna ca mai aveti putin de tot si va mutati la casuta voastra...asteptam poze, dar asta cred ca se subintelege deja
ps: te-ai hotarat cat ii mai dai Mayei sa suga?

Beca, foarte frumoase pozele din concediu, pacat de incidentul cu cea mica!
tinem pumnii sa aveti rezultate bune de la dr..subscriu si eu la ce a zis laura, durerile de cap pot fi cauzate de multe...(probleme cu fierea, vedere proasta etc) va asteptam cu vesti bune!


Serialbastre, mie imi place foarte mult cum ii sta cezarei cu noua freza, e o dulceata

noi suntem bine, tot cu dilema asupra ror-ului , voi pana la urma ce decizie ati luat?
in rest, cu invatatul meu care merge destul de prost..nu prea reusesc sa-mi dozeze timpul, iar referitor la traseu, nu-mi pot invinge emotiile
va las poze cu mozolici


---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput