Prietene la bine si la greu (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Padi, si eu alaptez si nu mi-a venit ciclul. Cred ca a avut o tentativa acum vreo saptamana, cand am avut niste 'pete', dar pana la urma s-a razgandit Parul imi cade in continuare, dar nu chiar asa de rau ca imediat dupa ce am nascut, ci ca inainte de sarcina.

FDaniela, e bine sa nu-i dai cu biberonul decat apa si lapte. Cred ca am mai spus asta, asa ca scuze daca repet. Motivul e ca daca beau suc sau altceva dulce in principiu cu biberonul vor fi predispusi la carii. De fapt am citit ca si dupa lapte ar fi bine sa-i dai putina apa, sa se clateasca gurita practic. Si e bine sa-i curatam in gurita dupa fiecare masa, dar recunosc ca nu o prea fac. Il curat in schimb seara, la baie.

Eu folosesc foehnul pt parul lui Nicholas cam de cand am inceput sa-l folosesc pt popou Nu mai stiu daca v-am zis atunci, dar cand a avut iritatie naspa la popou, pediatrul ne-a spus sa-l spalam cu apa si sapun, limpezit cu apa si dup-aia uscat cu uscatorul, nu cu prosop. Asa ca foehnul a ramas langa masa de schimbat si, desi nu-l mai folosim pt popou, il folosesc pt caput, mai ales ca-i place Nu-l tin mult si nici prea aproape si il pun pe caldura slaba.

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Sapte Luni
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

De baut si papat la toata lumea. Azi facem 8 lunite!!! Ce ne mai cresc puii, parca ieri vb despre contractii si alte simptome de gravidoase ( m-a apucat melancolia)Si ca un cadou , noaptea care a trecut a dormit mai bine...sper s-o tina tot asaVa si revin mai tarziuCea mai fericita mami de Andrei Nicolas http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Cory_B?locked=true#5465799327519571170

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

mneata

padi cu intarziere

Andrei de Cory
la multi ani!/ lunite! si celorlaltor sarbatoriti


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Buna dimineata,

sarbatoritilor zilei,sa fiti sanatosi si sa cresteti mari!

Dozz: nu mi se pare ca legumele capata un gust amar dupa ce le "blenduiesc" in bbcuk.O singura data mi s-a parut amara mancarea ei,cand i-am pus prima data ardei gras,de atunci nu i-am mai pus.In rest e foarte ok ca gust ,indiferent ce legume ii fac.Azi vreau sa-i dau brocoli cu branza,cum ziceai tu ca-i dai Anei.
Cum suporta Ana schimbarea de aer,casa etc?

si o zi usoara si frumoasa va doresc


Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

citat din mesajul lui padi

1. mai este cineva care alapteaza si nu i-a venit inca ciclul?
da, nici mie nu mi-a venit
2. mai este cineva la care ii cade parul in continuare?
imi cade, dar nu exagerat de mult.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:


Buna ziua,

padi La multi ani!
La multe lunite Andrei de Cory!

Nici mie nu mi-a venit ciclul, iar parul inca imi mai cade.

Sa va spun cate ceva despre noi. Am facut vaccinul de 6 lunite ( cel adus din tara) si am avut putina febra dupa, dar a trecut. printesa mea iarasi nu a plans deloc la vaccin, deci are mama o fetita curajoasa foc! in rest ne plimbam, vizitam, nu prea stam intr-un loc. miercuri plecam sa vedem alta zona a tarii, orasul indragostitilor, cum il numesc georgienii .
Mariuta sta foarte bine in fundulet, nu mai are nevoie de sprijin, are tendinta sa se ridice tot timpul in picioare, nu cred ca va merge de-a busilea, pt ca nu prea-i place sa stea pe burtica. dintisori inca nu avem...cam atat la capitolul cra-cra.

fetele si fulgusorii nazdravani fac si eu o strigare pentru monis, ce faci mami, ai dat de umbra si racoare si nu mai vrei sa spui o vorbulita pe aici?

de scump Maria 13.12.2009

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna fetelor!

LA MULTI ANI FULGUSORILOR DE AZI! sa cresteti mari si sanatosi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Vin si io cu pentru Padi! sa fii sanatoasa si fericita alaturi de ai tai si de bb!

Bre da la multe dintre voi nu le-au venit rushii! Mie mi-au venit de vro 3 luni Parul imi mai cade , dar parca nu asa mult..

Raluci, e mascul nutritionistu?

Cosminik, bafta la prezentarea licentei! ce emotii cred ca ai!! acu imi dau eu seama ca la mine au trecut vro 5 ani de cand am prezentat si eu lucrarea mea de licenta in fata comisiei, ce emotii mai aveam!!! Dar stiu ca am primit 10 cu felicitari, si felicitari si de la seful comisiei, un prof destul de ciufut dar respectat in universitate!!atunci sa vezi ce mandra mai eram, de nu imi incapeam in chele(no..dupa cum vedeti azi sunt foarte modesta) Da asa mi'i de dor de anii de studentie...off off ..mai mai...

Monica si la noi a inceput rechinasa sa stea bine in fundulet, si e tare bucuroasa, ca se poate juca asa, se intinde dupa jucarii, mai cade, dar nu plange, isi continua joaca culcata. cra cra cra

Dana, noi o uscam cu prosopul pe cap. Dar deja are perisorul cam maricel, in curand o sa trebuiasca sa i-l prind in clamite, ca nu ma lasa ieste neamuri si lumi sa o tund inainte de un an , cand tre sa ii ia cica din motz nas'sa

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata si de la noi

in primul rand ,vreau sa felicit mamicile sarbatorite zilele trecute Diana si padi sa le urez o viata lunga si fericita alaturi de minunatele lor familii,multa sanatate si numai bucurii!!!

felicit,of course,si toti fulgusorii sarbatoriti zilele astea si le doresc numai bine si la cat mai multe realizari!!

ma bucur ca au mai aparut fete prin zona,laura g.si Fdaniela ...aveti niste copii minunati ,la fel ca voi!!; ca mihnea de ionela nu mai e bolnavior ,ca strumphy si-a reincarcat bateriile la pescuit,ca Monica e incantata de meleagurile pe care se afla si ca mariuca e posesoare de dintzoci; imi pare rau ca Matei de ralu a facut febra scuipinolul sa scape de febra; imi pare rau ca mana lui Shtephy cedeaza greu la fizioterapie,dar ma bucur ca incet-incet isi da drumul ...cam atat mi-am amintit...

aaa...voiam sa-i urez cuscrei sedere placuta pe meleaguri englezesti si sa multumesc fetelor care mi-au urat succes la examene..mai am un pic si scap (undeva pe saptamana viitoare)..uff

in alta ordine de idei ,David e bine cu mofturile de rigoare ,datorate aparitiei dintzocilor ...ma termina cu scrasnitul lor.. ai vostri fac asa? e cazul sa ma ingrijorez? semnifica ceva treaba asta,la varsta asta?;altfel e plin de energie si vrea toata ziua in picioare..deci... trebuie sa iau masuri in sensul asta...


nu stiu cine intreba de caderea parului...si mie imi cade in continuare si nu da semne ca ar vrea sa se termine povestea...ma amagesc cu vorba aceea " parul prost paraseste capul destept"

va si va doresc o saptamana minunata...mi-e dor de o "bancutza"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata si de la noi!

Padi, eu alaptez, mi-a venit ciclul, dar nu-mi mai cade parul . sa fii sanatoasa, fericita si iubita!

Cory, sa-ti traiasca Andreiul mare si frumos

Dozz, nici mie nu mi se pare modificat gustul legumelor dupa bleduit

Andre, hai cu vesti bune despre voi!

Shtephy, ma bucur ca esti putin mai bine. tine-o tot asa!

Fetelor studioase le urez inca o data bafta pe la examene!

Lili, gata mutarea? v-au papat tzantzaroii de tot??? a iesit si dintoc nr 2?

Coque, voi pe unde umblati?

Monis, ceva impresii de la concert?

Many, tot in plimbari?

Lavi? tu? esti in grupul studioaselor?

Alexa, ai fost la eco? ce face samburelu'?

Lalu, cum mai este Ari? cum stati cu hemangiomul? Monica, la voi cum mai este? in afara de faptul ca va plimbati zilnic?

Ralu, ce face Mateiul? a scazut febra? ai aflat de la ce a facut?

K, ce face albastrelu'? ati terminat mutatul parintilor? gata RMN-ul? E obligatoriu sa-l faci la Sanador? poate gasesti undeva mai ieftin, pam-pam

Dymo, nu ati reparat calculariciul? nu ne-ai mai spus nimic de Danut...

Ancutzica, tot fleaura sunteti?

Dana, noi nu avem inca par de uscat cu foenul

Diana, ti-a trecut starea de neforumit?

pup si restul fetelor nementionate in mesaj

Gabriela de Marijan

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput