BRAVO Rodyka ! delfinasi iulie-august 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Felicitari Rodyca!!!!!!!! Bine ai venit pe lume, Hannah Isabela!!!
Daca e sa ne luam dupa presimtiri, eu stau linistita...am o vaga impresie ca al meu nu o sa vrea pe lume nici la 40 de sapt...desi as vrea sa se nasca mai repede, dar nu mai repede de 37.Poate de data asta al 6lea simt sa nu functioneze.
Eu nu mi-am masurat niciodata burta...conteaza cati cm are?
Noi mergem la Cj, vrem sa vedem 2 filme, si in mall la Ms inca nu au reusit sa faca niciun cinematograf...deci va doresc si voua o duminica placuta si linistita

Paula, 35+ cu , Raul Codin
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Ce vesti bune de dimineata

Rodica, felicitari!!!!! Recuperare rapida si laptic pt delfinasa

Hannah Isabela, bine ai venit pe lume. Sa fii sanatoasa, papacioasa si s-o asculti pe mami.


Tina, ma bucur ca sunteti bine. Va doresc sa reveniti cat mai repede acasa.

Racusor, cum mai sunteti? Ai incercat toate metodele care ti le-au sugerat fetele? Iti doresc din tot sufletul ca bebe Andrei sa pape cat mai curand numai de la san. Poate te ajuta miercuri noua pediatra.

Anca,, curaj mamico. Hai ca mai ai putin. Dr. ti-a dat voie sa mergi la Bv?

De cateva zile mi se umfla si mie picioarele si mainile. Pur si simplu le simt cum se umfla. De dormit, dorm foarte prost. Mi se pare ca ma trezesc din ora-n ora. Ba la shushu, ba ca am amortit pe o parte, ba ca mi-e cald.


burticile, mamicile si delfinasii

O duminica frumoasa in continuare!!!


Cris 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Am actualizat semnatura.

Eu una am ajuns sa-mi doresc sa treaca doua saptamani cat mai repede, sa se intoarca medicul meu din concediu si sa nasc, ca nu mai pot. Le admir pe burticile noastre cu gemenasi, ca indura saracutele de doua ori pe atat.


Cris 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Tii ce surpriza mare.
Felicitari Rodyka, mamica curajoasa! Sa fie sanatoasa si norocoasa, papacioasa si necolicoasa!

Hai mai Anca, stai bine, esti in saptamana 33 fara internari si nici la pat n-ai stat tot timpul.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 32+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

buna dimineata mamicutze si burticutze
am avut eu o presimitire de m-am trezit mai devreme,numai lla Rodzk m-am gandit
avem si o delfinasaaaa bun venit Isabela,sa fii o delfinasa cuminte,sanatoasa,papacioasa si sa iti faci parintii fericiti.
RODICA FELICITARIIII MAMICUTOO
acum suntem sigure ca e fetitza si nu sa adeverit visul Dragaicai

pentru cele care s-au apucat de paturele,faceti-va ca nu le terminati decat aproape de termen luati aminte de la Rodica

nu stiu cine scria de cele cu DPN in august dar intradevar acum sunt mult mai inganduratami-am trezit si sotu sa il anunt si de maine gata,ma apuc la cumparaturi serioase ca cine stie ce planuri are si gaza mea

Crispo atunci am sa pastrez peria asta
azi odihneste-te sa nu cumva sa ne faci vreo surpriza si tuchiar daca esti aproape la termen mai bine sa mai creasca delfinasu.

matusa felicitari pentru noua saptamana,sa va ajute Dumnezeu sa treceti si de 36

si noi am schimbat azi semnatura 33 de saptamani,se apropie cu pasi repezi si ziua cea mare


Bianca 33 + Andra Maria

AMR 6+ de gimnastica in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luana081985 spune:

Felicitari Rodica refacere rapida si mult laptic! Bebelinei ii urez bine ai venit pe lume sa fie mancacioasa si necolicioasa!!


Fetelor buna dimineata eu nu am net acasa, adica nu prea merge sper ca o sa ajunga mesajul asta. Ma sperii cand vad cata graba au bebelusi nostri sa vina pe lume, eu sapt asta o sa imi fac bagajul, dar sper sa mai stea 4 sapt in burtica. va pupic

32+ Giulia si Ana Patricia 30 noiembrie 2006
Au mai ramas 7 sapt ( eu sper 5)


http://picasaweb.google.com/100381038846083183576

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nela_didea

Mycya am luat 2 biberoane unul de sticla si unul de plastic. Tetine am de 2 feluri : una cu scurgere lenta si una cu scurgere medie. Doamna de la farmacia de unde le-am cumparat mi-a zis ca pt.primele 3 luni trebuie cea cu scurgere lenta.
Perie am luat de la "primii pasi" nu-i nici moale dar nici tare. Ramane sa le testez sa vad ce iese.

31 + cu o de
AMR 8 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne


din experienta noastra, avem niste tetine de la chicco care sunt mai bune ca avent, au scurgere f lenta, se chinuie bebe un pic si iese si aerul..mai putine gazute...

dar pediatra a zis ca o sa ne invete sa ii dam cu lingurita suplimentarea, ca sa renuntam usor usor la bibe...

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luana081985 spune:

Proba de semnatura

33+ Giulia si Ana Patricia 30 noiembrie 2006
Au mai ramas 6 sapt ( eu sper 4)


http://picasaweb.google.com/100381038846083183576

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Fetele, MAI AVEM O DELFINASA!!!! Acum am primit mesaj de la Rodi, are o bubulina de 2700, nascuta azi la ora 10, cu scor apgar 10!!!!!!!

Al doilea mesaj e " O sa revin cu amanunte. Va pup pe toate. Sunt bine si fericita. Nastere naturala fara epidurala, a durat o jumate de ora. Sunt de ieri internata si acum vroiau sa ma lase acasa. Abia astept sa va pove luni. Rodyka."

Scumpa de ea! Am avut o presimtire, ca ea intra pe forum zilnic, ori de ieri nimic, si mai ales ca ne povestise cu scurgerile roz... Ma bucur ca e bine, optimista, si ca bebelina are scor 10!!!! Super!!!
Va tin la curent.

Felicitari, Rodica!!!!

Cristina 36+ cu


felicitari Rodica!!! a aparut si prima delfinasa sanatate multa la mamisi bebe

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Citat:
citat din mesajul lui nela_didea

Mycya am luat 2 biberoane unul de sticla si unul de plastic. Tetine am de 2 feluri : una cu scurgere lenta si una cu scurgere medie. Doamna de la farmacia de unde le-am cumparat mi-a zis ca pt.primele 3 luni trebuie cea cu scurgere lenta.
Perie am luat de la "primii pasi" nu-i nici moale dar nici tare. Ramane sa le testez sa vad ce iese.

31 + cu o de
AMR 8 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne


din experienta noastra, avem niste tetine de la chicco care sunt mai bune ca avent, au scurgere f lenta, se chinuie bebe un pic si iese si aerul..mai putine gazute...

dar pediatra a zis ca o sa ne invete sa ii dam cu lingurita suplimentarea, ca sa renuntam usor usor la bibe...

mami de brotacel Andrei Ioan


la mine ale cand am inceput sa ii dau completare tot cu bibe chicco a vrut sa bea. avent il scuipa...am luat vreo 3 biberoane...deja ma gandeam ca nu vrea bibe si gata. de cel de la chico s-a indragostit....imi pare rau ca nu l-am pastrat amintire
Cred ca era ceva in genul asta:
http://chicco.ro/produse/nou-nascut-2/alaptare-artificiala-11/wb-biberon-pl-150-ml-t-c-flux-normal-0-64.html
De asta zic mai intai luati 1 bibe ca sa vedeti daca il accepta copilul. Desi...asa cum a zia si racusor' daca se doreste alaptarea nici n-are ce cauta prin casa la inceput. eu nici nu cumpar ca sa nu ma tenteze cumva.

Larisa 35+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 4+
saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput