BRAVO Rodyka ! delfinasi iulie-august 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

am revenit si noi,gata treba,cu chiu cu vai mi-am facut chef da am terminat.
am fost si la cumparaturi si am mai cumparat si eu cate ceva,printre care si perie pentru bebelus,si aici am o intrebare....cat de moale trebuie sa fie??ca asta pe care am luat-o parca e prea moaleee,mai vazusem una de la Nuk dar aia mi sa parut prea aspra.sunt in dubii acum.si poate imi poate raspunde cineva si la intrebarea de aseara in legatura cu biberonul pentru ceai,tetina sa fie cu o picatura sau 2??bineinteles daca stiti





Bianca 32 + Andra Maria

AMR 7+ de gimnastica in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Gata, la nani cu mine. Daca tot e liniste in delfinariu eu as zice sa facem bine sa dormim ca nu strica sa fim odihnite.

Paula, n-are nimeni cum sa stie ce va fi. Fiecare nastere e unica si e dreptul nostru sa speram de fiecare data ca vom avea o nastere usoara si ca totul va fi cat mai bine.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 32+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Mycya am luat 2 biberoane unul de sticla si unul de plastic. Tetine am de 2 feluri : una cu scurgere lenta si una cu scurgere medie. Doamna de la farmacia de unde le-am cumparat mi-a zis ca pt.primele 3 luni trebuie cea cu scurgere lenta.
Perie am luat de la "primii pasi" nu-i nici moale dar nici tare. Ramane sa le testez sa vad ce iese.

31 + cu o de
AMR 8 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui nela_didea

Mycya am luat 2 biberoane unul de sticla si unul de plastic. Tetine am de 2 feluri : una cu scurgere lenta si una cu scurgere medie. Doamna de la farmacia de unde le-am cumparat mi-a zis ca pt.primele 3 luni trebuie cea cu scurgere lenta.
Perie am luat de la "primii pasi" nu-i nici moale dar nici tare. Ramane sa le testez sa vad ce iese.

31 + cu o de
AMR 8 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne


deci am sa iau cu o picatura adik scurgere lenta....la perie mie mi se pare ca e prea fina,oare o sa pot pieptana ceva cu ea ??stau in dubii sa o duc sau nu inapoi


Bianca 33 + Andra Maria

AMR 6+ de gimnastica in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

m-am uitat pe internet si am vazut aia de la primii pasi,si din cate vad eu perisorii aia pari mai aspri fata de a mea a mea e din par natural dar e extra moale



Bianca 33 + Andra Maria

AMR 6+ de gimnastica in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Fetele, MAI AVEM O DELFINASA!!!! Acum am primit mesaj de la Rodi, are o bubulina de 2700, nascuta azi la ora 10, cu scor apgar 10!!!!!!!

Al doilea mesaj e " O sa revin cu amanunte. Va pup pe toate. Sunt bine si fericita. Nastere naturala fara epidurala, a durat o jumate de ora. Sunt de ieri internata si acum vroiau sa ma lase acasa. Abia astept sa va pove luni. Rodyka."

Scumpa de ea! Am avut o presimtire, ca ea intra pe forum zilnic, ori de ieri nimic, si mai ales ca ne povestise cu scurgerile roz... Ma bucur ca e bine, optimista, si ca bebelina are scor 10!!!! Super!!!
Va tin la curent.

Felicitari, Rodica!!!!

Cristina 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

MycyA, din citite si auzite, peria trebuie sa fie moale, din par natural. Ca nu are copilasul mult par (cel putin majoritatea), dar trebuie pieptanat zilnic - nici nu se incalceste puful ce il au pe cap, si e indicat pt a stimula cresterea parului. Iar tetina de la bibe, e ok daca e doar cu o gaura, sa ii vina mai greu. Ca daca e prea usor, i se va parea greu la san - asta din auzite. Cumnata-mea zice sa ii iau tetina de ceai, ca aia ar fi potrivita. Mamele cu experienta pot sa ma contrazica...

Cristina 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Asa is de agitata, de cand cu Rodi, ca avea exact acelasi DPN ca si mine... NU pot dormi... E drept ca abia am ajuns acasa din oras, unde am papat mult prea mult. Am bagat si o portie zdravana de mujdei, ceea ce inseamna o noapte de arsuri... Sa vedem cum mai dorm...

Cristina 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Am schimbat doar titlul capitolului sa stie lumea ca e agitatie in delfinariu. Bravo rodyka! Stiam eu ce stiam cand strigam dupa delfinase!
Slava Domnului ca a fost totul bine si de acum au si cei trei delfinasi ai nostri companie!
Felicitari Rodyca inca o data!

Larisa 35 fix cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Rodika felicitari fata draga, sa te bucuri de bebelina, sa ai laptic, sa veniti amandoua acasa sanatoase

Vedeti, de asta m-am apucat rapid de facut bagajul m-ati bagat in toti sperietii
Stiti chestia cu presimtitu, ei eu va spun dupa acum......presimt ca nu mai am mult, nu stiu daca ajung la 34 de saptamani. Am un soi neliniste, ma tot invart agitata in jurul bagajului, imi verific mereu chillotii
Va zic eu, mai am putin.
Miercuri merg la control sa vad cum mai e colu.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 30+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 6 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput