BRAVO Rodyka ! delfinasi iulie-august 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Denisa, hai cu noutatile! Ai fost vineri la Debrecen, nu? Ce zice doctorul? Cum sunt bebeii?

Cristina 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

ma bucur pt delfinasii care au venit pe lume si sunt sanatosi sa le Ajute Dumnezeu sa fie fericiti!

O sa revin la o postare mai veche in care ii multumeam ginecologului cu care am nascut la brasov.

Am reusit sa vb cu dansul la telefon si mi-a spus ca e maine de garda si ma asteapta sa vorbim si sa ma vada s-a bucurat mult cat a auzit ca va mai veni un bb si ca am reusit sa ajung la 32s fara spitalizare!

M-am mai linistit in privinta plecarii stiind ca e acolo si ca o sa fiu pe maini bune daca se intampla ceva!

o sa pun ghilimele

" Domnului doctor cu dragoste! Cred ca in cuvinte nu o sa reusesc sa imi exprim multumirea, respectul si recunostinat pentru un mare OM, MEDIC si un adevarat PROFESIONIST, dr. Florin Vulcan - maternitatea din Brasov, datorita caruia am reusit sa il aducem pe lume de Vladut acum aproape 7 ani, si care mi-a supravegeat sarcina timp de 34 de saptamani. Pe langa competentele medicale dovedite a avut timp si de o vorba buna si incurajari.

dr. Ioan Oprea neonatolog la aceeasi maternitate, nu o sa ii uit niciodata zambetul cu care ma intampina in fiecare zi la ora 6 sa ma intrebe ce fac si daca bb e bine in burtica si sa il tin cat mai mult acolo ca dupa va avea el grija sa fie bine si trebuie sa recunosc ca asa a fost!"

Asa fel de oamneni am avut parte acasa la Brasov timp de 12 saptamani cat am stat intr-o camera de spital!



Anca +32s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

o intrebare...la mine se tot intareste burtica in partea de jos sunt nedureroase si nu tin mult-oare cat e de normal?!

Anca +32s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Neata si de la noi, am schimbat semnatura dam de baut.

Andreea foarte bune sunt pastilele pe baza de extract de castan (primu meu job aici a fost la o farmacie naturista).
Ajuta mult, eu i-am luat soacrei, avea aceleasi porobleme.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 31+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 5 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

prima delfinasa.....FELICITARI RODYKA,recuperare usoara si bebe sanatos si papacios

Racusor superbe pozele

Tina ce mic si frumos e Radu

Ieri ziceam ca imi este frica dar acum ca am vazut pozele cu delfinasi parca de abia astept sa o vad si pe a mea

GEO 38+ cu Antonia Maria
AMR 13zile
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

o intrebare...la mine se tot intareste burtica in partea de jos sunt nedureroase si nu tin mult-oare cat e de normal?!

Anca +32s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE



Eu cred ca alea is contractiile BH, care cica is normale...

Cristina 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Nu v-am spus: am fost vineri in Ungaria la eco si control.Totul e ok.Bebeii au aprox 2300-2500gr fiecare!Aici nu se prea spune exact.
Doar ca baietelul nu are loc sa stea si are putin capul mai oval,dar mi-a spus ca nu e absolut nici o problema ca isi revine imediat dupa nastere.Eu insa fiind cu hormonii razna, am inceput sa plang.
Colul e inchis,insa nu a putut sa-l masoare pt ca statea fetita fix cu caputul pe col. Mi-au spus sa cer sa mi se faca sin in Ro cate un NST si eco-dopller in fiecare sapt pe langa cele facute in Ungaria;si sa fiu f atenta la miscarile bebeilor.Deja sunt mari,sarcina avansata,nu mai au loc....Sper sa mai stea 2 sapt!!!!DOAMNE-AJUTA!!!!!



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
33+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -4 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica
Andreea foarte bune sunt pastilele pe baza de extract de castan (primu meu job aici a fost la o farmacie naturista).
Ajuta mult, eu i-am luat soacrei, avea aceleasi porobleme.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 31+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 5 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.




andreea, mersi mult...dar oare le pot lua si acum sau abia dupa nastere/alaptare?

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 38+ cu bb Filip

AMR: 13 ZILE PANA LA MAREA INTALNIRE...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Fetele, pe voi va mai doare burtica? EU am dureri de burta zilnic, ca de ciclu, si tin vreo 15 min. Nu as crede ca sunt contractii dureroase, ca alea nu tin asa mult. Dar atat de rau doare, ca parca tre sa vina ciclu... In gura imi ploua, cand ma ia o durere de asta, si se rasfrange si la spate... De cateva zile, ma trezesc si noaptea ca ma doare burtica... Ati patit si voi asa?

Cristina 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

RODICA,FELICITARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bine ai venit pe lume,Isabela!!nu am reusit ieri sa intru pe mailul comun,sa aflu nr de tel,eu am incercat pe yahoo..Ca aveam o presimtire..ea nu se vaita niciodata ,si odata a simtit ea ca e ceva in neregula,si fata plecase la scoala preocupata,vineri.deci a nascut sambata??
cate saptamani avea?36 parca?
am sa incerc saintru pe gmail sa pun si eu nr.

fetelor,nu ne mai lasati asa in asteptare,luati numere de telefon si dati un sms cum sunteti in travaliu,inainte de nastere,ca sa ne rugam si noi si sa facem galerie pe margine

CRISPO,parca tu ziceai de dureri?pot anunta nasterea,numai ca nu stii daca nu e defapt peste 2 saptamani...Daca incep contractiile,oricum de acum incolo nasti fara probleme,nu te speria,tot ce e posibil sa mai stea acolo si sa te rogi tu de el sa iasa.



31+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput