BRAVO Rodyka ! delfinasi iulie-august 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

oana, eu aseara tocmai vazusem un film cu sotul....si dupa film( care s-a terminat la 1:30) am zis sa arunc un ochi la odisee..parca parca simteam eu ceva. Si cand am vazut de rodica.....am schimbat repede si titlul la capitol desi imi picau ochii in gura de somn.
Pai sa intampinam prima delfinasa cum se cuvine nu? ca si asa e plin de flacai aici....

Larisa 35+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 4+
saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

eu am o stare de somnolenta de nu va pot spune in cuvinte cred ca mi-a scazut tensiunea, dar va trebui sa ma mobilizez sa fac curat in acvariu ca e plin de melci si mai trebuie sa spal si filtru!

Anca +32s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

iar ieri nu prea am dormit ca AC-ul nostru face fite tocmai acum si nu mai mergea minunatul umidificator luat de la chicco s-a stricat intr-o saptamana maine sa mergem sa il schimbam...sper sa se rezolve intr-o zi..

mami de brotacel Andrei Ioan


Racusor e necesar un umidificator...stiu ca am mai intrebat eu aici...ma gandeam sa iau tot de la Avent dar m-am uitat si la Chicco
...apoi m-am gandit ca de fapt cred ca il utilizezi mai mult iarna cand din cauza incalzirii din apartament aerul e foarte uscat

felicitari fetelor care au schimbat saptamana

Paula have fun! ...mi-ar place si mie la film la Cluj, dar nu imi vine sa mai parasesc orasul acum cand nu se stie cand apare mica "minune"


Oana 37+ Matei

AMR 19 zile

Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

da eladea azi e duminica...nici eu nu fac treaba duminica. da' de maine nu mai ai nici o scuza. eu is stresata de al meu cum il scot ca are capul mai mare cu o saptamana...pe la 38 asa trebuie sa ma stradui sa vina. De fapt dupa ziua lui ale..adic dupa 13 iulie...da' eu am teren de lucru. merg cu sotul la garsoniera sa o eliberam..bine n-o sa mut muntii din loc dar un pic de miscare tot mi-am propus sa fac pe acolo.

Larisa 35+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 4+
saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

eledela..in principiu nu stiu nimic depre problema ta cu varicele,eu am varice pe uter, vagin si una ff urata in afara pe fofo ginecologul mi-a prescris detralex de doua ori pe zi, eu cred cae bine sa vb cu medicul tau!


Mama mea a avut si are varice pe gambe si pe sora mea a nascut-o natural...

Anca +32s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE


mersi Anca de info... adevarul e ca mie mi-e cam frica, mai ales ca fina mea a facut tromboflebita de la nastere(sigur, dupa nastere) si a fost f grav, dr ii zicea ca daca mai statea nu era a buna...ma intelegi...deci e periculoasa treaba asta...

vedem..vorbesc cu dr mea...mersi!

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 38+ cu bb Filip

AMR: 13 ZILE PANA LA MAREA INTALNIRE...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza burtici si mamicute!!!!
RODYKA FELICITARI,INSANATOSIRE GRABNICA SI MULTI PUPICI
HANNAH -ISABELLA BINE AI VENIT PE LUME PRINTESO,SA FII SANATOASA,PAPACIOASA SI FARA COLICI
Acum fac si eu ca Oanna,intai citesc titlul sa vad stirile
Michelle durerile au fost ca de nastere din ce mi-a spus dr de garda insa din fericire un fals travaliu.Cu ajutorul lui DD il duc pana la 39 de saptamani,mi-a spus clar ca el nu iese fara voia mea,adica sa stau linistita si fara stres.
Fetelor voi tot ati scris de tetine si biberoane.Eu habar nu am cu ce se mananca astea.
Daca iau din sticla mai iau sterilizator?De care sterilizator sa iau?
Tetinele:cele din plastic sau silicon sunt bune?Scrie pe ele cumva pt ce varsta sunt si tipul de scurgere?De la ce firma sa le achizitionez?
va rog sa ma ajutati,sunt in plop si sapt viitoare vreau sa le iau.
Deja bagajul e aproape gata



36+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 21 ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

uau, gagici...eu am ramas in urma. zilele trecute nu m-am simtit prea bine si iaca, intre timp rodika!!!

BRAVO RODYKA!!! sa va dea Dzeu sanatate la amandoua...normal si printesei mai marisoare si sotului.

eladea, merci de sfatul cu tinctura de galbenele. daca am priceput eu bine: se da cu ea fara a fi diluata direct pe sani inainte si dupa alaptare...si nu se spala???

mai citesc din urma si revin.

pupici

Ela 35+ cu Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_mm

uau, gagici...eu am ramas in urma. zilele trecute nu m-am simtit prea bine si iaca, intre timp rodika!!!

BRAVO RODYKA!!! sa va dea Dzeu sanatate la amandoua...normal si printesei mai marisoare si sotului.

eladea, merci de sfatul cu tinctura de galbenele. daca am priceput eu bine: se da cu ea fara a fi diluata direct pe sani inainte si dupa alaptare...si nu se spala???

mai citesc din urma si revin.

pupici

Ela 35+ cu Eva Maria


mi-a zis dr ca nu e necesar sa fie diluata, daor cureti sanii si atat...stai linsitita, nu se imbata bb de la ea, in plus ii curata f bine gurita...

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 38+ cu bb Filip

AMR: 13 ZILE PANA LA MAREA INTALNIRE...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Fetelor, poate sunt egoista! De cand nu mai am bb cu mine la purtator si el este pe alt etaj, si ma duc din 3 in 3 ore si nu te lasa sa stai f mult ca sunt fel si fel de copii, de la 500g, la 3500g cu fel de fel de probleme....ma simt singuraa.... Stiti cat de mult imi lipseste puil din burtica. Mi-e dor de miscarile lui!...sa nu ma credeti nebuna dar mi-e dor!

Am pus o poza cu mine imediat dupa nastere...sa nu va speriati de fata mea. E pe contul vechi!

Pupicei!

tina cu
Radu Gabriel 16.06.2010

Doamne ajuta sa ajungem cu bine acasa!


la asta m-am gandit si eu...cu siguranta o sa-mi fie dor de burtica ...chiar daca pe de alta parte stiu ca atunci cand nu voi mai avea burtica mi se vor desumfla picioarele asta care imi fac viata un cosmar

arati foarte bine...iar bebe e un scump

Paula ti-am vazut piciorusele sexi...pai mami eu trebuie sa ma ascund

Dragaica ai o burtica super


Oana 37+ Matei

AMR 19 zile

Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Ihiiiiiii!!!!!!!!!
Buna dimineata delfinariu

Rodica felicitari mami , sa-ti traiasca sanatoasa necolicoasa si papacioasa printesa si sa va umple de bucurii!!!!!!!!!!

Am zis eu bine ieri ca de acum vin, mai e Elena si Eladea pe lista cu prioritati asta in afara de surprize!!!!!!

Umidificator, aveti grija ca ii trebuie apa filtrata pt ca altfel se strica, eu am luat unul profesional, si un filtru de apa ca aici e erul ffff uscat nu il pot nici eu respira!
Inainte am luat unul bun am zis eu am dat 50 euro pe el, intr-o luna nu a mai mers l-am dus la reparat, avea garantie 2 ani, mi l-au reparat deja de 2 ori a stat acolo cate o luna de fiecare data si m-am lasat pagubasa am luat profesional care umidifica 65 metri patrati!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
33+ cu
AMR 6+

Mergi la inceput