Mamici de Sept-Oct '10 - alaturi de David (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Cartofi prajiti cu usturoi!
La mine se pregateste mamaliguta cu branza de burduf... Dar eu vreau cartofiori! azi parca m-am tampit, am halit 2 inghetate, si-as mai manca!

Cristina 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Nu ma mai atrage carnea in nici o forma, poate doar ce n-am voie, mezer si cremvusti! in rest...Cred ca maine si poimaine sunt la dieta ca asa nu merge! de cand am venit ma invart pe langa frigider! A si-am mancat si-o ciocolatica cu rom, de la o colega, mi se facuse pofta si n-am mancat de pe vremuri!

Cristina 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Eu nu pot manca carne de pui sub nici o forma.Cand aveam 13-14s,mi-a fost pofta de aripioare si am mancat ca purcica vreo 4,si dupa aia sa vezi ce rau mi-a fost! Nu-mi trebuie nici sa vad carne de pui!

Ana23+ Maia Elena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

In sfarsit s-a mai racorit si la noi!Ploua,bate vantu' si e f innorat! Ce racoare e! Da nu-mi place ca tuna si fulgera!

Ana23+ Maia Elena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanyy2009 spune:

multumim de noul capitol, sa dea Domnul sa fie unul plin de vesti bune!!!



25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

fetelor am citit acum primul capitol din odisee. Doamne cate emotii de inceput mi-am amintit de mine si m-a luat cu fiori

cristina si bebe in burtica 24+sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Buunn..capitol nou..multumim.
Am stat un pic intinsa..ma simt mai in forma, ma pregatesc de plimbarea de seara cand ajunge sotul meu.

Alynta nu e vorba de jena, ca daca eram rusinoasa nu mai ajungeam aici pe forum....Fiecare decide cat trebuie sa vada un sot..eu prefer partea cu smocuri sa o tin departe de el..sa-mi fie cu pardon.

Chichi..Doamne ajuta sa fie totul bine si cu bebe David si cu Carola..

Klarisse graviduta 24+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

hello burtici,
ieri am fost la morfologie fetala, vesti minunate, bebe e in parametrii normali, este mai mare cu 1 saptamana, are 550g..creste repede si l-am vazut zambind si jucandu-se...aaaaaa, e adorabil
nici nu stiu cum sa explic senzatia care am avut-o: fericire, bucurie, emotie, lacrimi , speranta...un amalgam care imi umplea inima
medicul a zis ca e ok nu e nevoie de amniocenteza...si sa ne bucuram de bebe
azi m-am simtot minunat, am facut dovlecei pane si ardei umpluti cu orez...sotul pregateste acum friptura, un paghar de vin alb si sarbatorim 2 luni de la casatorie...in familie: noi 2 , Ema si bb in burtica... SUNT FERICITA!!!


BAZAR GENERAL PE DC

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari 22+ si mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuza spune:

Gata am ajuns de la dr . Bebita este deja cu capul in jos si de aceea mi-a zis ca imi recomanda in continuare statul in pat
Dar asta este , in rest a zis ca este bine si ca ne vedem peste 3 saptamani cand o sa ma duc sa fac si a doua morfologie

Burtica de 28 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUANASHANA spune:

Bebecris si mie Herghelegiu la ecograf mi-a zis ca am colul scurt 27 mm, dar cand am fost la ginecoloaga mea, mi-a zis sa stau linistita ca asa e colul medu constitutional.Dar ca e inchis si impermeabil si ca nu are sens sa ne gandim la serclaj atat timp cat e bine si nu am nici o problema, doar sa evitam eforturile si sexul cu penetrare adanca.

24+

Mergi la inceput