Gravidute&Mamici de IASI(117)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Ciao!
Aici de o saptamana ploua, se mai opreste pt cateva ore, apoi iar incepe; se mai lasa cu tunete, fulgere; s-a si racit considerabil, dar tot bine e. Si saptamana care urmeaza s-au anuntat ploi, asa ca stam mai pe langa casa.
Am aflat si motivul pt care m-a bocit 2 nopti: dintii de sus au spart gingia, si parca mai are gingia umflata si pe alaturi, semn de alti dinti. In rest merge bine tinuta de manute, o ia si la fuga . De papat papam asa si asa, de, suntem mai siluete noi .
Azi a fost zi de relaxare totala. Am iesit in oras, mami s-a delectat cu o ditai berea, dar asta de aici are mai putin alcool, ca nu m-a ajuns imediat la cap, cum se intampla de obicei.
Bia m-a alergat prin toata pizzeria, a facut cunostina cu alti bebei carora le radea de mama focului, iar la baietei se rusina toata. A si stat frumos in scaunul de masa de la pizzerie si a papat ceva pizza, si s-a delectat cu suc de coacaze, natural bineinteles. O sa pun poze sa o vedeti ce mustati avea

aly da'ce bine merge Matei! a mea e puturoasa rau. admirsat si burtica roz .
aaaa si sa nu uit: da'ce olita de rege aveti . a mea sta pe olita si avem si succes dar... m-am puturosit eu si nu o mai pun

dastefa sa vii cu vesti bune de la kineto

am fugit la

Inesa, fericita de Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! Va doresc o saptamana fructuasa! Si o mare pentru doritoare! Aseara m-am culcat la 1 si la 7 m-am trezit sa beau cafeaua cu sotul! Copii sunt la somn asa ca scriu in liniste!
Inesa e o olita FP primita de David la 1an, smechera tare! Are senzori si cand face ceva in ea canta! Se ia colacelul de deasupra(cel pe care sta) si are o cuva unde se colecteaza nevoile! O i-au numai pe aia, nu ma duc cu ditamai "tronul" la baie! E practica mai ales pt copii mai mari! David o iubeste, mai ales ca are si spatar! Am vreo 3 olite in total si M nu onoreaza nici pe una! Ne distram cand vedem ca sare de pe ele ca ars! Sambata i-am scos scutecul si a inceput sa se screama! L-am pus pe oala si a facut ceva kk, a plecat si ia dat drumul pe jos! Efectiv fuge de olita!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Vanessa mult succes in cazul in care nasti.
Si eu am aceeasi problema ca si tine:bebe e tare coborat,dornic sa iasa insa colul e bine inchis.Dr mea gine spera sa il tin pana la 40 de sapt,desi estimeaza ca pana la 39 nu voi reusi din cauza ca e tare obraznicut .
Cu ce dr vei naste?Daca afli ceva tarife sa imi dai un PM te rog caci sunt tare curioasa ce preturi se practica.
Mult succes



36+cu Paul Christian
AMR 20 ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Btz ovi faci cezariana?! Vad ca e data stabilita! Lasa ca poate prindeti macar 39 de saptamani!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Buna
Alina da ce nazdravani ai...
Kriss vezi te rog ca ti-am lasat un PM

Byu cu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Cateva poze din seara asta:
http://family.webshots.com/photo/2377480490100722791pbyjNZ

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

alyyyy e suuuuuuuuuper slingul!!!!! cum e materialul? nu atarna bb? se pune usor? vreau impresii

Inesa, fericita de Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o ... eu beau un ceai de menta.... ca am mancat de toate din gradina, la tara.... si m-am aranjat...

Deci am fost la tara la bunica mea.... de sambata pana ieri... si am venit acasa.... cu ea plina de bube... ca are alergie la piscaturile de insecte... si cum era de asteptat, daca s-a jucat cu pisicile.... am facut-o iar de oaie... A facut sotul... ca trenul... Are tratament cu antialergice si Advantan local... Asta e... In rest a fost super fericita ca s-a jucat cu vara-sa care e cu 7 ani mai mare ca ea si care i-a facut toate mofturile....

dastefa, cum a fost ieri?

Alina, dar ce cavaleri ai tu acolo.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Lacra simt copii nevoia de aerul curat de la tara! Sa stii ca si David se urtica destul de usor! Asta este... Nici nu poti tine copilul in casa,nu?! Faina iesirea voastra!
Inesa materialulo e ferm, inelele sunt rezistente- metalice! Copilul nu atarna! Trebuie fixat bine de cum il pui! Al meu statea lipit de taicasau! Se vedea ca ii este comod! Se mai trage sub fund si trebuie reasezat! Dar se mai foia si el! Cred ca pentru cei mici e foarte fain! Greutatea se distribuie pe mai multi muschi si e mai practic de pus copilul in el decat in brate! Practic ai mainile libere! Chiar e fain si merita sa ai unul!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Btz ovi faci cezariana?! Vad ca e data stabilita! Lasa ca poate prindeti macar 39 de saptamani!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra


Nuu,doctorita mea mi-a dat unda verde pt naturala,mi-a spus ca din cauza inaltimii am bazinul perfect pt a naste in aceasta metoda iar la cezariana sa ma gandesc 1%.Din cauza ca e bebe cu capu mult mai jos decat ar trebui estimeaza ea ca nu il duc pana la 40.Azi am 37 sapt,de acum e binevenit printisorul.
Te



37+cu Paul Christian...
AMR 19 ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput