Bv Tina,Ariana delfinasi de iul-aug 2010 (135)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Ochidut te-am trecut in listutza....se pare ca vom avea 2 delfinasi sigur sapt. viitoare...sa luati nr. de tel sa ne anuntati cum sunteti...

Sorina te asteptam maine cu vestile...vezi poate nasti...poate se adevereste visul

Noapte buna burtici si sa aveti o noapte linistita

***************************************************
Elena, 37+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

AMR: 21 zile



Eu tot mai sper sa ajung pana sapt viitoare. Va anunt!

37+ Bogdan-Andrei
AMR ~ + 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu!


eu am dormit foarte bine si neintoarsa, m-am trezit de o jumate de ora la baie si nu cred ca mai pot dormi azi. acum pandesc sa merg a doua oara sa veedm daca a fost o intamplare sau... nu stiu ce. hartia mea igienica (care era alba inainte) a ramas cam rozalie... dar nimic gelatinos. si nici un alt simptom... O, Doamne, spre sa nu fie nimic, ca ma ia cu fiori reci...

_

35+ AMR 4+, adica 31 zile pozele noastre
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata! De la 5 sunt treaza... Ieri ne-am montat si noi AC. Desi am incercat eu sa acopar zona de lucru, sa nu faca mizerie, toata casa a fost un haos. Am smotruit in 4 labe, am curatat fiecare colt. Am zis ca daca nu nasc ieri/ azi noapte, atunci sigur mergem pana la termen. M-am gandit la tine,Nela, ca si tu cred ca ai avut de lucru, dar ziceai ca te-a ajutat sotioru... Am mai fost ieri la analize- anemie, sa-mi traiasca, si infectie urinara - asta din ce citesc io pe analize. Ramane sa le duc la dr, sa vedem ce iau...

Tot ieri mi-am cumparat ace de tricotat, ca poate ii fac si io ceva la bebe. De abia mi-am amintit cum sa tin acele in mana, in ce parte tin ata, cum fac ochiurile... Sa vedem ce iese, ca inca nu stiu ce vreau sa fac...

Asa ca azi dimi la 5 m-am trezit, si m-am reapucat de tricotat ... inca 3 randuri...

Azi e ziua sotului,, asa ca mi-am pus pe burta o funda mare, rosie, si am scris cu crema "La multi ani!" - asta din partea lui bebe. E primul an in care nu i-am luat nimic... I-am comandat doar un tort haios... Poate merg azi sa ii iau orice, cat sa ambalez si io un cadou. Zice ca nu vrea nimic, eu il ascult


Si tot azi mai avem o sarbatorita in odisee - DENISA - LA MULTI ANI!!!, sa fii sanatoasa si fericita, sa ai o nastere usoara, atunci cand iti doresti tu, si 2 bebei minunati de care sa va bucurati zi de zi!!!

Merg sa imi cafeaua - va invit si pe voi - si sa mai tricotez cateva randuri.

Cristina 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

denisa, la multi ani fericiti, sa ai parte numai de bucurii in viata...

crispro, la multi ani sotului tau, sa-ti fie mereu aproape

eu am experimentat pe canapeluta din salon o contractie de zile mari... asa ca pana sa se trezeasca sotul si sa ma gaseasca pe unde is, am tras o tura de plans de saracul nici nu vroia sa mai mearga la serviciu... am fost a doua oara la baie, se mentine culoarea roz, o urmaresc pe delfinasa sa vad daca misca (cam greu, la ora asta dormea si inainte - o trezesc eu imediat cumva), burtica nu e tare dar ma ia cate-un junghi mai mititel. ma gandesc sa stau cumintica in patic, nu merg nici cu printesita la scoala si vedem cum mai e pana la amiaza. daca nu sunt semne bune, fuga la spital. pana atunci nu vreau sa ma panichez (desi lacrimile imi curg singure) si nici sa speriu restul lumii... dupa UM ar trebui sa nasc pe 18 iulie, nu iunie!!! iar dupa dr de aici, pe 20 iulie. delfinasa ar face bine sa respecte termenele... sau macar sa mai treaca o sapt... duminica facem 36...

_

35+ AMR 4+ pozele noastre
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, . Nu ma speria!!! Dar nu e nimic gelatinos, sa semene a dop? Vezi cum tre simti, daca ai contractii, te duci la dr. Daca e dopul, asta e, nu te impacienta, vezi ca daca stai cuminte, mai poate sta si delfinasa inca 2-3 sapt, sa creasca mare. Ai grija, scumpa!

Cristina 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

nu e dopul, e doar "apa". acum monitorizez activitatea uterina sa vedem cat de des merg la baie. bb e in aceeasi pozitie, ii simt funduletul si piciorusele, burtica e moale, relaxata si daca ma ridic sa umblu prin casa... eu sunt stresata! doar culoarea shushu ma ingrijoreaza, sa vedem cum evolueaza...

o sa-mi fie greu sa stau in patic... eu cu energia mea!!! si tocmai imi spunea mama ieri la tel sa nu termin paturica delfinasei inca (mai am 2 randuri) daca am zis ca pot sa nasc linistita cand e gata (eu am zis in ideea ca o sa dureze o vesnicie pana sa o fac)...

_

35+ AMR 4+ pozele noastre
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Buna dimineata!
Rodyka nu poti suna medicul?

saptamana 34 Ducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

LA MULTI ANI SANATOSI DENISA! SA-TI DEA DD MULTA SANATATE, NASTERE USOARA, RECUPERARE RAPIDA, BBI SANATOSI, CUMINTI SI MULTA ARMONIE IN FAMILIE!

Crispro, La multi ani sotului! Sa-ti traiasca si sa va iubiti vesnic

Rody Poate nu e nimic, poate delfinasa chiar vrea sa-si astepte randul.

Alina 33+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Noi ne pregatim de mers la control, avem de acum o intalnire pe saptamana, sa vedem daca bebe a mai evoluat.
Daomne ajuta.

saptamana 34 Ducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

matusa, pai nu prea. aici nu ai medicul tau gineco, decat medicul de familie care n-are nimic de-a face, si matrona (moasa, cum ar veni) la care am programare sapt viitoare (facuta de acum 2 luni)... ptr orice chestie e de mers la spital, te ia in primire oricine si te trateaza la fel.

nu cred ca e un motiv foarte mare de panica dar e ceva nou ptr mine si neuronul meu se comporta ca atare... bblusa misca in continuare (a inceput dansul deja) si eu incerc asa un sentiment de relaxare , cred ca e autosugestie...

bumblebee, asa i-am spus si eu, sa-si astepte randul... sau macar zodia...
_

35+ AMR 4+ pozele noastre
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput