Bv Tina,Ariana delfinasi de iul-aug 2010 (134)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Racusor, iti tinem pumnii sa te poti osihni si tu, si daca te relaxezi poate si lapticul o sa fie mai mult. Pupici tie mamica frumoasa si brotacelului!

Alina 33+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

CE bine de Tina. A scapat usor. Multa sanatate pt amandoi si delfinasul sa prinda puteri sa pape bine la san.
Ramo, multumim de vesti.

Asa este Larissa. Sa vedem joi cum stam...

Ce-am mai ras si eu la bancul Laurikai. Tare de tot.


Cris 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

am citit acum ca Tina este bine si bebe la fel !

multumim ca l-ati adaugat pe bebita pe prima pagina:

s-a nascut la 0.26
a avut 49 cm
si s-a nascut cu Dr Niculescu

mami de brotacel frumos 09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ramo, multumim de vestile bune

racusor, mamico! a trecut deja o saptamana . sa fiti sanatosi si sa va odihniti, pana va intrati in ritm si va faceti un program amandoi. sper ca e mama ta cu voi sa va ajute...

_

35+ AMR 4+ pozele noastre
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

mai, pai ma chinui de la 11 sa recuperez 15 pagini. chiar asa???
si atatea vesti?!

felicitari tina si ariana pt flacai!!!

la multi ani enik si didilloo!

iti tin pumnii racusor sa te poti odihni (ma gandesc ca poate ajuta si la productia de lapte )

multumim ramo pt vesti. eu inca nu am stabilit data, dar ma gandesc ca tot cam peste 4 saptamani va fi. cand stiu iti dau semnal. daca cumva afli intre timp care-i listuta de pregatit pt odobescu, da-mi un semn/pm.

ah, si sa nu uit: au trecut durerile de ieri (desi au continuat aproape toata noaptea). stam si acum cumintele la pat. si nu, larisa, nu grabim fetele...lasa, sa astepte flacaii un pic dupa ele.

Ela 34+ cu Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

buna fetelor!!!!

TINA,ARIANA FELICITARI MAMICILOR!!!!SA VA BUCURATI DE BEBEII VOSTRI SANATOSI SI CUMINTI

ENIK,DIDILOO LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!

Dragaica imi pare rau ca te chinuie mancarimile!!!!ti-ai facut transaminazele??





Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
32+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -5 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

eladea, esti cumva prin zona? sau esti la epilat?

tu ziceai acum cateva saptamani de tinctura de galbenele pt ragade? se bea sau se da pe sani cu ea? na, poate-s eu picata din lunaa, dar am trimis-o pe mama la farmacie naturista sa-mi ia ceai de anason+chimen pt lactatie si i-am zis sa caute si tinctura de galbenele. tocmai m-a sunat sa-mi spuna ca a citit indicatiile de la tinctura si ca e pt o droaie de chestii (asta cu ragadele nu era mentionata) si ca se bea. a, si mai e la farmacia asta naturistaa si o crema de galbenele.

i-am zis sa vina acasa, ca eu trebuie sa ma lamuresc. ma ajuti tu? sau cine mai stie?

Ela 34+ cu Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Sa avem parte de un capitol plin de vesti bune

LA MULTI ANI ENIK,DIDILOO

Ce ma bucur ca e bine Tina si bebe...vreau si eu fara epiziotomie

Racusor sper sa iti revii cat mai repede cu somnul si sa pape Andrei de la san

GEO 37+ cu Antonia Maria
AMR 2+ SAPT
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Fetelor distractie placuta la mare si sa aveti grija de voi!!

Larisa ma laudam eu dar dupa un scaun greu tare cu sange in siroaie care a curs vreo 5 minute sunt mai potolita

Racusoru cred ca mai e si entuziasmul , iti doresc sa te odihnesti si sa ai forte proaspete pt bb Andrei!!!

Tina ce bine fara taietura, sunt geloasa!!!
E posibik ca bebe sa aiba si in burtica puseuri de crestere? Ca m-a luat asa dintr-o data o stare teribila de oboseala/sfarseala.., ca si cum nu am mai mancat de muuuulta vreme, am luat o vitamina si stau cuminte!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
33+ cu
AMR 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

inca nu-mi revin din soc:s-a dat startul oficial la nasteri,avem 3 delfinasi!!!!!

legat de pigmentari etc...,sa nu radeti: eu am o dunga curba putin pe fiecare picior de sus de la fofo,pana la glezna,si culmea ca sunt si identice: curbe,grosime,tot.I-am aratat doctorului si a ramas socat!!!!a zis ca n-a mai vazut asa ceva,dar oricum ceva hormonal poate fi!

si mai am ca niste intepaturi in vagin,de la ce pot fi?

Am intrebat ieri,dar nu cred ca ati vazut intrebarea: i s-a recomandat vreuneia dintre voi Indometacin supozitor?tot ca tocolitic pt contractii,dureri.Ca eu am citit ca are multe efecte adverse pt fat si m-am speriat!!!



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
32+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -5 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput