Burtici cu buburuze de ian-feb 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

dangabriela, merg la dr Roxana Bohiltea (Anais, Medical City, Medlife, Municipal).

referitor la creme antivergeturi, si eu tot de la sanosan am cumparat, din carrefour. Am inteles ca sunt bune si parca nici nu sunt asa scumpe. Deocamdata am luat doar ulei (200 ml in jur de 20 lei) ca nu stateam bine cu finantele, dar maine dupa leafa mai dau o tura si iau si crema. Miroase asa frumooos!

Ma duc sa fac papa si revin.

_
BB e deja pe drum
9+
bebe creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

buna fetele ..
eu nu mai pot..cedez.. la birou imi e foarte cald, sunt foarte ametita si azi m-a durut spatele de am plans..(aa..ieri am lesinat, apropo) .dureri din alea ca la ciclu..in jurul taliei si burticii..plus contractii de innebuneam..plus o sefa nebuna care dupa atatia ani o gasesc dracii sa tipe ..de cand au aflat ca sunt insarcinata nu mai sunt ''fata buna la toate'' ..cica nu am condus dep de conta conform functiei ..iac....ooff..plus trafic aglomerat (eu stau la iesirea din buc spre pitesti si lucrez la iesirea din buc spre urziceni = 4 ore pe drum zilnic la volan). Acum m-am asezat sa vad ce mai faceti..m-au luat iar durerile ..cedez psihic dupa o asemenea zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

SHInes ia no=spa nu sta asa
si cat esti aksa stai in pat linistita.
ai grija de tine
si bea multa apa
imi pare rau k esti in starea asta.




http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

bebelana..ms mult de incurajari
asa am vb si eu cu fata de multe ori ..i-am zis ca amandoi vor fi bebelasii mei, ca vor fi iubiti la fel..nu este egoista din fire, iubeste foarte mult copii...ne cerea de cativa ani fratior ..ceea ce m-a pus pe ganduri a fost faptul ca nu a intrebat nimic si nu vb nimic despre bebe..camelia va avea 8 ani si 9 luni cand va venii bebe..

despre nastere..eu am nascut natural si acum imi doresc sa nasc la fel daca totul va fi ok, desi la prima nastere am tras vreo 30 ore in travaliu de intrasem in deliratii deja..tot asa vreau .
Recuperarea e mult mai rapida si fizic dar si psihic(conteaza foarte mult). Daca nu sunt alte probleme de natura medicala,eu recomand nasterea naturala tuturor mamicilor ..
Nu mai fi suparata bebelana..probabil au fost multe fete plecate de aia nu ti-a rasp nimeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

ms bebelu..maine seara la 7 merg sa imi iau analizele si am ceva emotii..mai multe ..o sa ii zic dr de dureri si sa vad ce imi da
Pe mine ma consuma rau serviciul ...incerc sa nu bag in seama dar nu pot..imi dau tot interesul din lume si tot nu e bine..am tinut un an departamentul in spate (eu sefa..eu execut) ..si dintr-o data nu mai e ok...petru ca stiu ca voi pleca si sunt frustati..pentru ca sefa are 40 ani si nu are copii ..e frustata si complexata..uraste copii si mamele..de ce trebuie sa ma simt aiurea..jenata..complexata..ca aduc un copil pe lume ?
Ma duc sa imi fac o cafea sa stau pe balcon sa ma calmez..sunt si hormonii de vina poate..dar mereu am plans cand am vazut nedreptate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Of ce mai probleme fetelor...sigur Shines e normal sa plangi si sa te necajesti dar sa nu te superi pe ea ci pe raul pe care-l face sefa ta...sa te gandesti ce tristete si durere trebuie sa fie in sufletul ei ca nu are copii si ea asa intelege sa-si verse supararea... e gresit cum face dar sti tu la ala care nu are (intelepciune) nici sa nu-i ceri.

Nu pune la suflet, gandeste ca mai ai un pic de stat la servici, dupa aia o sa stai acasa cu puisorii tai, serviciul merge mai departe cu noi sau fara...

Eu m-am intors la servici dupa o sapt de stat acasa...sunt la unison cu fetele cu dureri de cap raportez o durere groaznica de ieri...am luat tylenol. Greturile nu au disparut deloc, unele zile sunt un pic mai bune ca altele...Azi e una mai putin buna offf...

A venit mama la noi...sa ma vedeti cu ochii cat cepele cand oi anunta-o...sa va spun drept ma minunez si eu ca am 3 copii si mi-e "frica" de mama sa o anunt de urmatorul....cred ca nu-s normala...

Bebelu maine o sa fie bine, de-aia astept sa citesc vestile bune de la tine. Curaj. Doamne Doamne sa fie cu tine si cu bebele tau.


la toate mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Acu re-citesc...
Am vrut sa zic ca greturile nu au disparut de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

LILI
sper sa fie totu bine si imi doresc din tot sufletu sa fie asa
cum ajung aksa va anunt ce rez am.
sper k la max 12 sa fiu aksa.




http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

bebelu, draguta, iti tin pumnii si ma gandesc cu drag la tine, sa auzim numai de bine!

_
BB e deja pe drum
9+
bebe creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelana_34 spune:

Buna
Am revenit desi eram suparata pt ca eu as vorbi toata ziua de sarcina iar la birou nu vreau sa plictisesc lumea de aceea ma refugiez in calc. pt a-mi satisface nevoile.Dimi. eram cu fubdul in sus dar tb sa o trec pe seama hormonilor care topaie. Iti multumesc Shines ca m-ai inteles. Se pare ca noi 2 vom avea copiii cam de aceiasi varsta.
Vreau sa va intreb daca voi va vopsiti in primul trimestru eu sunt blonda si deja m0-a crescut si se vede foarte urat.Mi-am luat vopsea fara amoniac dar tot parca mi-e teama .Si am mai facut o prostie m-am tinut atat de mult sa nu ma vopsesc cu chimicale si m-am epilat inghinal cu crema ce-i drept am tinut-o doar 10 min si suprafata este destul de mica dar oare poate sa ma afecteze cu ceva? Ma refer la bb.
Stiti ceva de la dr,ca eu ajung miercuri sau joi.
pa pa 9+

Mergi la inceput