Rahova sau apropiere (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Karly, sunt nascuta, crescuta in Bucuresti, e drept ca tata era din Iasi si presupun ca mai am ceva rude indepartate in viata prin partea aceea. Spor la bucatareala. Si socrela a preparat in wk dulceata de capsuni, visine si caise. Plus 2 tavi pandispan cu visine .
P.S. Monicuta e acasa !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

bey,eu de ce trebuie sa zic/sa va invat o poezie?!...sau poezii?!
ca eu sunt fizicianca

salutare,pupici copilasi si mamici

unde e Monica? tace malc?!


Eu am patit-o zilele astea....incep sa ruginesc
m-a luat o durere de mijloc,colana ...nu stiu ce,ca am cazut pe jos de durere
de vreo cateva zile merg ca robotelul.....
ca-mi e teama sa nu fac vreo miscare nu stiu cum si sa ma adune salvarea
dar ....Doamne ajuta!,m-am miscat in reluare si nu am mai patit-o de duminica
si Mihnea vrea sa ne jucam de-a baba oarba pitita,sa alergam sau sa iesim cu rolele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

Salutare fete dragi,
Mai imi fac si eu o tzara de timp sa intru sa scriu cate ceva.....noi suntem bine, crestem mari deja la 3 lunite avem 6,7 kg si 62 de cm, papa acum numai laptic de la mami, suntem numai zambet iar la fratior zambim de ne topim.Dra vreau sa va spun ca e destul de greu cu 2 copii mai ales asa mititei, 2 ani jumate si 3 luni, dar e fff frumos.
Alina sa-ti traiasca fumoasa Antonia si sa va aduca numai bucurii...iar scene de gelozie am avut si noi, dar au trecut explicandu-i e situatia si ii acordandu-i aceeasi atentie.
As vrea si eu sa ne cunoastem cand vin fetele in tara sau chiar si cu alta ocazie.
Pup toate fetele si va doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor. Poftiti la ceva mai tarziu.
Ieri nu am aparut caci am avut zi libera, a fost ziua nationala in Luxemburg. Am profitat de ocazie si am facut ultimele cumparaturi pentru concediu. Am avut si elan de dimineata sa spal geamurile, sa nu las casa murdara la plecare, dar m-am lasat pagubasa dupa ce m-am apucat de geamul de la bucatarie. La bucatarie avem o usa de fapt, cu geam, care, ghinion, se afla chiar langa aragaz. Am stat o ora sa curat stropii de ulei sariti cu diferite ocazii. Dupa care mi-a pierit cheful de spalat si restul geamurilor. Presimt ca maine dupa-masa dau in branci.
Fii-mea s-a trezit azi de la 6 pt ca a cazut din pat si nu a mai vrut sa adoarma, asa ca suntem si cam somnorosi, si eu si sotul...
Alinutza, e superba pitica, iar prima poza cu sticla de Cola e mortalaaaa! E de reclama, zau! Eu as trimite-o la Coca-Cola.
Am vazut ca folosesti wrap. Eu la Maria am avut un marsupiu care ma termina de spate dupa doar 15 minute de purtat. Efectiv simteam ca si cum as fi avut un cutit infipt in mijloc, asa rau ma durea spatele. As vrea sa te intreb cum e wrapul asta, e ok? Te doare spatele cand duci bebita in el? Ea sta bine cu coloana in el? Ma gandesc sa iau unul si pt viitorul finut, daca e ok. Marsupiu nu-i iau, nu as lua nici eu a doua oara...

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor, apai eu v-am zis ca suntem acasa de sapt asta si va astept la o cafea si chiar va astept pe toate
am acelasi fix de anul trecut daca nu-l mai stiti ziceti si trimit pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Salutare

In primul si in primul rand La multi ani Karli!!! Sa ne traiesti, sa fii sanatoasa, voioasa, iubita si implinita!

Monica bun venit acasa. Cum sunteti? Probabil ca inca despachetati, nu? Ca ma gandesc ca ati venit cu o tona de bagaje dupa voi. Ruxi si Alex sunt incantati presupun ca se intalnesc cu prietenii de aici.
Lexi spor la curatenie si la pregatit bagaje.
Cu wrap-ul noi ne impacam foarte bine, adoarme pitica aproape instant cand o pun in el. E drept ca ei ii si place foarte tare pozitia asta la verticala si lipita de mine. Mie personal mi se pare usor de folosit wrap-ul, ma leg imediat cu el si nu ma doare spatele absolut deloc. La Tudor am avut un marsupiu pe care l-am folosit de maxim 5 ori (cand am avut absoluta nevoie) pentru ca imi rupea spatele in bucati dupa nici o jumatate de ora. Iar din punctul de vedere al sustinerii coloanei este ok pentru ca bebe sta lipit de mami (nu ca in marsupiu care e mai lejer) plus ca sustinerea spatelui se face si trecand wrapul pe sub funduletul lui bebe dar si trecandu-l peste spatele lui (in pozele mele de exemplu nu se vede, dar pe spatele Antoniei wrapul trece de 2-3 ori - o data direct pe spate, si inca o data sau de doua ori trecand si pe sub fundulet). Ma rog, nu stiu daca ai inteles ceva din explicatiile mele, dar daca vrei iti dau linkuri cu filmulete sa vezi cum se leaga o minune din asta, ca sa iti dai seama si de felul in care este sustinut bebe in el.
Vio tu te plangi ca ai de spus poezii? Eu ce sa mai zic ca m-a trimis Karli direct la bucatarie.
Sanatate multa multa!
Gina he he, ce grasunel de baietel ai tu!!! Iar cu scenele de gelozie ce sa zic...astept si eu sa treaca. Aseara a fost super super cooperant, mi-era tare drag de el. A pupat-o ca sa nu mai planga, i-a facut mai mai pe burtica sa nu o mai doara...din astea. Bine ca printre dragalaseniile astea i-a dat si o palma (usurel dar totusi) nu de alta dar cred ca sa nu uite biata fata cine e seful in casa asta. Oricum face fata super super bine Tudorasul meu situatiei in care se gaseste.

M-am intins la vorba ca placinta la soare. Copiii mei dorm amandoi, eu am treaba de behai dar si o lene de, vorba aia, ma doare.

Pup

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Alynuta, inca nu avem bagaje...le asteptam
si ma bucur ca sunteti bine...poate ne vedem pe strada ca noi cum prindem senin cum iesim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

LA MULTI ANI, KARLIIII! Sa ai parte de tot ceea ce-ti doresti de la viata! Si sa-mi pastrezi si mie o felie de tort, ca mi-e pofta.
Alinutza, multumesc pt lamuriri!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Rodicuta, La multi ani! sa fi sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

helllllllllllo mai mai mai ... multumesc de felicitarile de ziua mea! va pup pe toate! m-am 'ranjit' la inceputul mesajului ca v-ati simtit "lezate" de "atributiunile" pomenite de mine, dar na, am zis si eu asa la nimereala, stiti doar ca a fost o gluma, si stiu ca stiti ca stiu ca stiti.. stiti voi!

asaaa.. mai departe; Monica bine ati venit acasa! sper sa va reacomodati cu Romania usor usor si mai ales cu fusul orar dupa atata zbor... eu as veni si maine la o cafeluta ca tare disponibila ma mai arat eu la invitatii, dar momentan chiar sunt prinsa inclusiv duminica, deci poate saptamana viitoare, si cred ca mai am nr.tau de fix, asa incat te contactez eu cat de curand! Abia astept sa se revada si Adeluta cu Ruxi mai ales (si cu Alex of course) ca acum intelege si Adeluta ceva din intalnirea ei cu o fetita mai mare pt.ca e ochi si urechi dupa fetitele un pic mai mari decat ea! abia astept s-o vad cum se lasa "invatata, indrumata" la tot felul de jocuri/dialoguri.

Alinutza sa stii ca e chiar cum a zis Lexi, poza de reclama, am vazut si eu toate pozele voastre, super scumpa Antonia, chiar mi-a trecut un gand prin minte cand am vazut prima poza cu sticla de Cola, ca cine putea sa aibe astfel de idei daca nu Alinutza-artistutza-nonconformista! deci poza aia e altfel o sa va rafuiti cu Antonia mai tarziu pentru gluma asta

Vio daca nu vrei sa ne spui poezii invata-ne putina fizica, dar ceva mai aplicata, nu doar teorie, de exemplu ne intreba proful de fizica din liceu de ce e nevoie sa se construiasca soselele putin inclinate de la ax la margini (nu doar ca sa se scurga apa ) sau de ce nu stiu ce.... chestii d'astea care cica au legatura cu fizica (un 'p.s.' mic: nu mi-a placut fizica niciodata! dar acum as putea tolera putina fizica de la tine ) nu fi suparata ca daca vrei spun eu poezii!

Lexi ai fost harnicuta! asa asa... lasa casa curata ca ti-e mai usor si la intoarcere! cand veniti voi exact, ca iar am uitat!

catus te cred ca ti-e greu cu 2 bebei mici si apropiati de varsta, dar si de peste 1 an incolo cred ca va fi numai bine! peste tot impreuna, copiii se vor lua impreuna cu joaca, parintii doar ii supravegheaza, nu cum e la noi acum, unul din noi se joaca cu Adeluta, daca nu cumva AMANDOI! deci clar vb.cu Mos Craciun sa ne aduca o barza sa ne aduca un

trimit sper inca pe 24 mesajul asta... si mai revin later daca mai pot!





karligutza
sunt mamica Adelutei

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput